Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gessner, Heller Doppel-Bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    #16
    Kolor: złoto, takie świetliste, gdybym nie wiedział, że są takie koźlaki byłoby "1" za kolor [5]

    Piana: średnio/drobnoziarnista, niewysoka, szybko znika, w połowie jest jeszcze obrączka i kilka plamek, szkło się delikatnie pobrudziło na szczycie [3.5]

    Zapach: słodowo-chmielowy, trochę piwniczny, z nutą ziarna, do tego coś co mi się kojarzy z domowymi wyrobami, w zasadzie pachnie jak kellerbier, w życiu bym po zapachu nie skojarzył, że może być to koźlak [4]

    Smak: słodko-cierpki, słodowy z mocno wyczuwalnym alkoholem, chmiel też jest ale ledwie wyczuwalny i wkomponowana lekka chmielowa goryczka, wyraźna chlebowość zostaje długo w posmaku, alkohol fajnie rozgrzewa, dobre byłoby na zimę; treściwe
    aczkolwiek spodziewałem się czegoś cięższego i bardziej owocowego po dubeltowym koźlaku, chyba jasny pojedynczy z Andechsa był dużo treściwszy... a jednak z każdym łykiem zaczynam się do niego przekonywać [3.5]

    Nasycenie: średniowysokie [4.5]

    Opakowanie: firmowa flaszka z wytłoczonym herbem i nazwą browaru z krachlą, bardzo ładna etykieta z kozłami na tle boru świerkowego [5]

    Uwagi: właśnie zrobiłem ok 100km na rowerze (z długą przerwą) i jedyne o czym pomyślałem po powrocie to "piwo i do wyra" i ten koziołek w takiej sytuacji spisał się na medal, teraz zasnę jak niemowle
    Degustowane: 19.06.2011 ok. godz. 23.15
    Data ważności: 26.08.2011
    Soundtrack: "April Rain" by Delain
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

    Comment

    • karol1000
      Senior
      • 09-2007
      • 1823

      #17
      barwa: złota
      piana: drobno-średnie bąble, ładnie oblepia kufel
      zapach: słodowy, bardzo delikatny kwiatowy
      smak: czysta słodowa słodycz, nie ma tu kwiatowych czy karmelowych elementów, goryczka bardzo delikatna i nie radząca sobie ze słodami. Ogólnie dość monotonne i mało ciekawe piwo
      gaz: ok
      LP

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #18
        I ja dałem się nabrać na tego doppel...

        Piana jedynie w postaci obrączki. Kolor złoty. Aromat kwiatowo-słodowo-alkoholowy, z dominacją dwóch ostatnich. Smak słodowy z leciuteńką, ulotną wręcz goryczką. Niestety słodowość smakuje jak z podwójnego zasypu kukurydzianego.

        Piwo nie ma czegokolwiek na czym można by na chwilę zawiesić zmysł. Myślę, że tak smakuje extrastronglager. Bliski byłem niedopicia szklanki.

        Comment

        • Puszek_72
          Senior
          • 02-2012
          • 269

          #19
          Kolor: złoty
          Piana: drobna nietrwała
          Zapach: słód, alkohol
          Smak:słód, alkohol lekka goryczka
          Nasycenie: ok
          Opakowanie fajne lubię tego typu butelki
          Kupione w Krakowie oś Teatralne cena 6,5 PLN plus kaucja za butelkę, dat a przydatnosci 27.09.14

          Podsumowanie: Piwo do wypicia nie ma się czym specjalnie zachwycać ale fajnie rozgrzewa w sumie to 7,5%

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #20
            Opakowanie: Takie same jak na zdjęciu Keto i które chyba też zamieszczę.
            Piana: Tragiczna! Finiszu nie ma, ale jest delikatny osad na szkle.
            Zapach: Jest wyraźny słód, żadnych wad, ale i nic więcej.
            Wysycenie: Niskie.
            Smak: Ciężki. Ciemne owoce plus alkohol.
            Sporo cukru, nie karmelu, tylko zwykłego, białego cukru.
            Barwa: Tu przeżyłem wręcz szok. Podwójny koźlak wygląda jak Dębowe Mocne.
            To jest po prostu tragedia. Tu powinien być kolor miedziany, a jest złoty.

            Piwo jest z datą do 03.12.14 i mi zupełnie nie smakowało, tak samo jak propaganda TVN przeciwko JKM.
            Last edited by sibarh; 27-05-2014, 18:48.

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              #21
              To jest helles bock, on ma być jasny.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • darekd
                Senior
                • 02-2003
                • 12211

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                Opakowanie:
                Tu powinien być kolor miedziany, a jest złoty.

                Piwo jest z datą do 03.12.14 i mi zupełnie nie smakowało, tak samo jak propaganda TVN przeciwko JKM.
                Było napisane heller nie kupfer, więc nie pisz że "powinienien". Jedyne co powinieneś, to wiedzieć po co sięgasz. To tak, jakby winić wino deserowe, za to że jest słodkie. Poza tym daj se na luz z polityką, są inne fora.

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #23
                  BARWA: Zgodnie ze stylem, jasna. Złociste, przejrzyste piwo z widocznymi drobinkami. [4.25]
                  PIANA: Poniżej średniej, drobnoziarnista, niezbyt trwała, nie znika całkowicie... pozostawiła kilka plam na szkle. [2.5]
                  ZAPACH: Słodowy, kwiatowy i zbożowy. W zatkanej butelce przez ponad dwa tygodnie zachował się przyjemny i dość mocny zapach słodowo-kwiatowo-owocowy. [2.75]
                  SMAK: Słodowy, zbożowy, owocowy... jakby lekko cytrynowy. Wyczuwalna delikatna metaliczność oraz nienachalna alkoholowa nuta. Goryczka alkoholowa i w mniejszym stopniu pochodząca od chmielu. Piwo słodkawe. [3.5]
                  WYSYCENIE: Utrzymujące się przez cały czas... było dość wysokie. [5]
                  OPAKOWANIE: Solidna butelka z zamknięciem patentowym jak w poście 1-szym. Na kontrze podstawowy skład bez podanego ekstraktu. [3.75]

                  UWAGI: Warka do 19.10.2016, wypite 16.08'16. Ciężkie piwo, szczególnie pod koniec.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎