Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jacob, Winter Weisse

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Jacob, Winter Weisse

    alk. 5,3%, ekstraktu nie podano.
    Coś mi się wydaje, że to jest to samo piwo co klasyczny pszeniczniak z tego browaru:



    Smakowo nie jest klasyką gatunku. Wg. mnie mało kwaskowych posmaków, przebijają te słodowe. Niezbyt wyraziste. aroma też mało goździkowo - bananowe.
    Barwa - ciemny miód, mętne.
    wysycenie niezbyt duże,
    ładna gęsta, trwała piana oblepiająca szkło.
    Ogólnie ciekawe piwko, ale nie dla ortodoksyjnych miłośników gatunku
    Zakupione we wrocławskiej Drink Hali.
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
    Coś mi się wydaje, że to jest to samo piwo co klasyczny pszeniczniak z tego browaru:
    Bo IMO to jest dunkelweizen.

    Piana: raczej niezbyt obfita, zwłaszcza jak na weizena.
    Kolor: zdecydowanie dunkelowy, od ciemnego bursztynu w najwęższym miejscu szklanki, aż do mahoniowego tuż pod powierzchnią piany.
    Wysycenie: klasycznie wysokie.
    Zapach: przyjemny, bananowy, z lekką nutą gumy balonowej, goździk też zaznaczony.
    Smak: tutaj goździka znacznie więcej, jest przyjemna kwaskowość (bardzo wyraźna, jak mogło ci jej Darku brakować nie mam pojęcia. No chyba, ze te 2 tygodnie tak je zmieniły) i nuty melanoidynowe a po ludzku delikatny karmel, skórka od chleba i herbatniki. Pycha.
    Opakowanie: dość surowe. Na etykiecie przybrowarniany hotel przysypany śniegiem. Kapsel, chyba nie firmowy, a lokalny, czyli taki wzór, który stosuje wiele małych browarów z okolicy. Kapsel z herbem zbliżonym do herbu Oberpfalz (okręgu w Bawarii).

    Zdecydowanie polecam, jeden z najlepszych dunkelwiezenów jakie piłem. Chyba tylko ciemny Szofer jest lepszy. W polu zostawia ciemnego Franka i Paula, choć tych już dawno nie piłem, to wspomnienia się mogły zatrzeć.

    Zakupione tamże.
    Attached Files
    blog.kopyra.com

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      No cóż, mamy zatem rozbieżność.
      Trudno mi się teraz odnieść do doznań smakowych /było minęło, choć w smaku wydało mi się dość płaskie i kwasku było mało/,
      ale z tego co pamiętam mój egzemplarz nie miał aż tak ciemnej barwy,
      zdziwiło mnie dość niskie wysycenie. Natomiast piana było u mnie piękna i gęsta.
      Więc rozbieżności są duże i chyba zastanawiam się czy czasami nie były to w jakiś sposób inne piwa.
      Ich strona internetowa w ogóle nie podaje "specyfikacji".

      Natomiast na www.biertest-online.de zaklasyfikowane jest jako hell i co ciekawe opinie też są rozbieżne tak jak u nas. Zobacz:



      Dziwne. Ponadto podano
      zaw. alk.: 5,2 %

      jak jest u Ciebie?

      pozdrawiam

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        ale z tego co pamiętam mój egzemplarz nie miał aż tak ciemnej barwy,
        Tu też trzeba brać poprawkę na jakość oświetlenia, zwykle piwa wychodzą ciemniejsze niż w rzeczywistości.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        Dziwne. Ponadto podano
        zaw. alk.: 5,2 %

        jak jest u Ciebie?
        No u mnie jak się przypatruję fotce, to widzę 5,2%. Sprawdzę jeszcze w domu, jakby co, to poprawię.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Piwo kupione w Zofmarze za 5,80 zł. Potwierdzam, że ma 5,2% alk.

          Kolor: Rzeczywiście dość ciemny, bardziej pasuje do dunkelweizena niż do zwykłego weizena. Barwa z kopyrowego zdjęcia odpowiada rzeczywistości.
          Piana: U mnie była bardzo obfita, ale specjalnie nie spieszyłem się z nalewaniem. Potem opada i mizernie oblepia ścianki.
          Zapach: Bardzo silne goździki z wrażeniem lekkiej wędzoności. Poza tym trochę banana i biszkoptów.
          Smak: Szybko uderza bardzo silna bananowość, w tle czuć trochę ciemniejsze słody. Troszkę brakuje mi treściwości, ale nie w jakimś szczególnym stopniu.
          Opakowanie: Jak na zdjęciu Kopyra.
          Uwagi: W smaku to też bardziej dunkelweizen niż weizen. A przy tym całkiem smaczny.

          Comment

          • skitof
            Senior
            • 11-2007
            • 2478

            #6
            Widzę, że tej zimy to piwo jest bardzo popularne. I u mnie jest w lodówce. Chyba będę musiał otworzyć, żeby skonfrontować wrażenia.

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
              Piana: U mnie była bardzo obfita, ale specjalnie nie spieszyłem się z nalewaniem. Potem opada i mizernie oblepia ścianki.
              Zapach: Bardzo silne goździki z wrażeniem lekkiej wędzoności. Poza tym trochę banana i biszkoptów.
              Smak: Szybko uderza bardzo silna bananowość, w tle czuć trochę ciemniejsze słody. Troszkę brakuje mi treściwości, ale nie w jakimś szczególnym stopniu.
              Uwagi: W smaku to też bardziej dunkelweizen niż weizen. A przy tym całkiem smaczny.
              Rzeczywiście solidna piana, wyraźne goździki, delikatne palone posmaki. Zgadzam się z TA. Mam wrażenie, że Winter Weisse nie jest już co prawda jasnym piwem pszenicznym, ale też nie wykazuje pełni smakowo-zapachowej ciemnych piw pszenicznych. Piwo warzone jest już od co najmniej kilku lat (najstarsza wzmianka na jaką natknąłem się w internecie pochodzi z 2005 r.). Dla mnie nie przebija np. Weihenstephaner Hefeweissbier Dunkel.

              Comment

              • Viktor
                Senior
                • 04-2002
                • 617

                #8
                Jacob, Winter Weisse

                Zakupione w radomskim Kacusiu za 7,30 zł. Dość drogo , ale warto było. Piwo pośrednie między typowym białym pszenicznym a dunkelem - ma cechy obu tych piw.
                Kolor ciemno - bursztynowy, piana kremowa , drobna i trwała, znakomite gazowanie ( jak w piwach z refermentacją ), lekko gorzkie ( palony słód) , mała kwaskowatość, nuty owoców cytrusowych, wanilii, orzechów. Alk. 5,2%, znakomita kompozycja smaków i zapachów.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  #9
                  Powrót po latach

                  Alk. 5,2%

                  Bardzo przyjemny aromat bananowy z lekkim goździkiem. Brunatno-mętna barwa. W smaku też dominują dojrzałe banany, ale piwo jest wytrawne, ciut palonych słodów. Z lekkim korzennym finiszem. Owocowo-kwaskowych nut jest mniej ale to pasuje na zimę. Piwo jest bardziej krągłe.

                  Nieco bardziej treściwsze od klasycznej pszenicy, ale też mniej niż pszeniczne koźlaki. Bardzo fajne.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    bardziej treściwsze
                    FCJP

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      powinno być bez "bardziej" ?

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎