Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Heller-Trum, Aecht Schlenkerla Eiche Doppelbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #31
    Kolor: bursztynowy, klarowny.
    Piana: dość obfita, drobnopęcherzykowa, zwarta i trwała, zostawia ślady na szkle.
    Zapach: wędzone śliwki, lekkie melanoidyny, aromaty opiekane, karmel.
    Smak: solidna baza słodowa, duża pełnia, wyraźna słodycz, wędzonka również konkretna jak w aromacie, wyczuwalne również nuty opiekane, goryczka, niska może w kierunku średniej o lekko przypieczonym charakterze.
    Wysycenie: średnie, bardzo dobre.

    Comment

    • Livres
      Senior
      • 04-2012
      • 324

      #32
      Niby słodkie i lekko zalepiające, ale świetnie ukryty alkohol i dobrze wkomponowana w profil wędzonka sprawia, że pije się zaskakująco szybko. Najlepsza Schlenkerla? Na to wygląda.

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #33
        KOLOR: miedziany, piwo klarowne.
        PIANA: jasnobeżowa, puszysta, drobnopęcherzykowa, obfita i trwała; pięknie osadzająca się na ściankach szkła.
        ZAPACH: szynkowa wędzonka, ognisko oraz nuty słodu, śliwki i karmelu.
        SMAK: solidna podbudowa słodowa, delikatna słodycz z wyraźną lecz nie dominującą wędzonką oraz posmakiem podpiekanego karmelu i wędzonej śliwki. Finisz lekko wytrawny z niezbyt wysoką, lecz wyczuwalna goryczką. Alkohol pomimo sporej zawartości niewyczuwalny w smaku. Całość znakomicie zbalansowana, wędzonka wyraźna, jednak nie przysłania innych aromatów i smaków.
        WYSYCENIE: średnie, dobrze dobrane.
        OGÓLNIE: znakomite piwo, wypiłem z ogromną przyjemnością. Butelka o pojemności 0,5L, termin do 06/2019. Kupione w Drink Hali we Wrocławiu, cena chyba około 10 złotych.
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12205

          #34
          Pite niecały rok po terminie nabrało gładkości i zdecydowanie zyskało. Zimą miałem okazję napić się świeżej wersji i zdecydowanie wolę tę starszą. W końcu mogę napisać, że było bardzo dobre.

          Opakowanie niezmienne.
          Attached Files

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2295

            #35
            Mój trzeci wybór po Urbocku i Märzenie z tego browaru. Mocne nuty słodowo-chlebowe nieco za bardzo tłumią wędzonkę. Poza tym bardzo smaczne.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎