Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chiemgauer, Chiemseer Hell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    Chiemgauer, Chiemseer Hell

    Ciężko znaleźć kto to piwo uwarzył. Etykieta wskazuje wyprodukowane dla Chiemseer Vertriebsgesellschaft GmbH Traunstein. Strona internetowa w budowie.
    Po numerze na etykiecie (kod kreskowy) ukryty jest adres Privatbrauerei Schnitzlbaumer KG dlatego tez wpisuje ze piwo pochodzi z tego browaru

    alk. 5,2%
    b. jasna słomkowa barwa
    zapach słodowy
    piana obfita gęsta i trwała
    smak słodowy z gorzką i silną goryczką. Dobrze skomponowane piwo
    LP
  • baronmokotowa
    Junior
    • 09-2006
    • 22

    #2
    Moim zdaniem sprawa dość prosta.

    Uwarzone przez Chiemgauer Brauhaus Rosenheim.
    Pierwszy raz spróbowałem na statku kursującym pomiędzy wysepkami na Chiemsee...
    I uważam, że bardzo dobry.
    Może nie tak jak Tegernseer Brauhaus, często stojący w Getränkemarktach obok, ale warto spróbować.

    Comment

    • barthez
      Senior
      • 07-2005
      • 367

      #3
      Kolor rzeczywiście jasnosłomkowy, natomiast ja wyczuwam raczej słodowy smak, goryczka jest moim zdaniem bardzo delikatna. Piana istotnie dosyć trwała i gęsta. Zawiera 4,8% alkoholu, dobrze się je pije - bardzo lekkie, jak dla mnie. Przyzwoite, ale bez wielkich fajerwerków smakowych.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #5
          Ekstrakt - 11%



          Aromat - nikły, lekki słód
          Piana - umiarkowanie wysoka, szybko znika, pozostawiając nikły wianuszek
          Barwa - słomka
          Wysycenie - dość wysokie
          Smak - lekki słód z bardziej wyraźnymi tonami minimalnie cierpkich owoców, bardzo delikatna goryczka
          Treściwość - w kierunku niskiej

          Ich drugie piwo Braustoff wydaje mi się lepsze:



          To ma przyjemne posmaki owocowe, ale generalnie lekkie i proste do gaszenia pragnienia piwo.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Kolejny helles o słomkowobladożółtej barwie, klarowny. Piana biała, dość drobna, wysoka, ale raczej nietrwała. Ładnie brudzi szkło.
            Pachnie słodowo, owocowo-landrynkowo ze śladem chmielu. Smak na początku zaskakująco chmielowy, pojawia się ślad metalu, potem już chmiel idzie łeb w łeb ze smakiem słodowym.
            Nagazowanie średniowysokie. Butelka euro, szary kapsel browaru, bawarska do bólu eta - wyżej biało-błękitne romby, niżej - landszaft ze, zdaje mi się, klasztorem benedyktynek, krawatka też w romby.
            Powtórzę się, ale niech tam - rewolucji na pohybel - ja lubię takie piwa!

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12171

              #7
              Piwo jest warzone browarze Auerbräu w Rosenheim w Górnej Bawarii (podają firmę: Rosenheimer Spezialitätenbrauerei GmbH) czyli nie nad samym jeziorem Chiemsee, co było nawet przedmiotem sporu sądowego (na kontrze chyba dlatego nawet zaznaczyli położenie Rosenheim względem jeziora)



              Obecnie 11,5% ekstr. i 4,8% alk.

              Aromat - łagodny słód z odrobiną suszonego ziarna
              Piana - wysoka, trwalsza, z dłuższym kożuszkiem, trochę zostaje na szkle
              Barwa - wyraźniejsza słomka
              Wysycenie - umiarkowane, lekko musuje
              Smak - słodowy, lekkie ziarno, trochę owocowego kwasku, goryczka minimalna z bardzo łagodnym, dłuższym posmakiem
              Treściwość - umiarkowana pełnia

              Poprawna hellesowa klasyka bawarska, ale nie z tamtejszej górnej półki.




              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #8
                Click image for larger version

Name:	P1080762.JPG
Views:	240
Size:	24,5 KB
ID:	2319906

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎