Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Paulaner, Hefe-Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Rybę można jeść także łyżką. Da się? Da.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • pioterb4
      Senior
      • 05-2006
      • 4322

      Masz rację dłuugas że to kwestia jakiegoś bonusu wizualnego ale z kulturą nie ma to nic wspólnego.
      No jak to nie ma? Dposób podania to element piwnej kultury. Składa się na niego sposób nalania, wydanie podstawki pod piwo a także dobór odpoiwedniego naczynia. To, że trapiści nalewają swoje piwa do gobletów, a w Anglii pintowa szklanka ma charakterystyczny "pierścień" to jest właśnie element ich kultury.

      W przypadku weizena szklanka pełni ważną rolę bo dobrze prezentuje jego barwę i zmętnienie. W wysokiej szklance łatwo ocenić czy zmętnienie jest mocne czy tylko delikatne. Niskie i szerokie naczynie już tego tak dobrze nam nie pokaże.

      Comment

      • Mikko
        Senior
        • 12-2008
        • 583

        Ja nie twierdzę że sama dedykowana szklanka jest bez sensu, ktoś ma z powodu jej używania frajde to ok (dla mnie jest cholernie niewygodna, dziwnie wyważona i unikam jej jak ognia, w domu stoją 3 sztuki dla ozdoby tylko) tylko chodzi mi o to żeby nie laczować nikogo za jej brak.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Lepiej smakuje pszeniczniak z tej fikuśnie pozakręcanej szklanicy niż z kubka ceramicznego do kawy/herbaty i to jest chyba oczywiste. Ale czy zwykły człowiek nie mający większego porównania i doświadczenia to dojrzy to już inna kwestia.

          Dedykowane naczynie jest chyba po to bo inaczej rozchodzi się nasycenie po naczyniu, co potęguję doznania smakowe i inaczej uchodzi z danego naczynia aromat co znowu potęguję doznania. Bo smak czujemy podobno dzięki nie tylko językowi ale i nosowi.

          Kolor i piana to już dla wzmocnienia walorów estetycznych.

          Inaczej troszkę smakuje dobry pilzner z puszki a inaczej z fajnego długiego pokala, a inaczej z literatki.
          Oczywiście nie ma jakiś drastycznych różnic ale da się je wyczuć
          Wszystko to kwestia bąbelków i unoszącego się aromatu.

          Pić w domu można i z wiadra, ale wrzucając foty na forum można już się pokusić o coś więcej, szczególnie że patrzą maniacy :]

          Sam czasami piję z centrali

          no i dla uzupełnienia
          Podobnie jak w przypadku podawania innych alkoholi – dobór odpowiedniego naczynia ma nie tylko znaczenie estetyczne, ale w praktyczny sposób wpływa na walory smakowe degustowanego piwa. Kształt kufla i grubość szkła pozwala na uformowanie się odpowiedniej piany, chroni bąbelki i aromat piwa przed zbyt szybkim ulatnianiem, pozwala dłużej utrzymać właściwą temperaturę płynu.
          Oto najbardziej popularne typy szkła, przeznaczonego do podawania piwa:

          pokal do piwa typu weizen/wheat beer


          szklanka przeznaczona dla piw europejskich, niemieckich, amerykańskich i czeskich typu pilsner i lager


          uniwersalna, szeroka na górze, zwężająca się ku dołowi szklanka przeznaczona przede wszystkich do piw typu Ale


          szeroki na górze goblet służący do podawania mocnych piw typu ale takich jak: barleywine-style ales, który umożliwia delikatne poruszanie piwem w naczyniu w celu powolnego uwalniania aromatu


          tradycyjny puchar do belgijskich piw typu Trappist, Abbey dubbels i triples, który dodatkowo często wyróżnia się dekoracyjnym zdobieniem ze złota lub srebra, służącym podkreśleniu szlachetności pitego z niego trunku


          ciężki, wykonany z grubego szkła kufel z solidnym uchwytem nadający się do serwowania większości piw typu Ale
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • radous
            Junior
            • 06-2012
            • 16

            Zakupione w kauflandzie w cenie promocyjnej: czteropak 4x0,5l za 15,49zł.
            Termin przydatności do spożycia 07/13.
            Jedna z lepszych pszenic jakie piłem.

            Comment

            • marcogal
              Member
              • 09-2012
              • 50

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika radous Wyświetlenie odpowiedzi
              Zakupione w kauflandzie w cenie promocyjnej: czteropak 4x0,5l za 15,49zł.
              ...
              Może dzisiaj robiłeś te promocyjne zakupy ?
              Czy dodają szklankę do takiego zestawu ?
              Bo w innym wątku na forum piszą że chyba jeszcze trwa "promocja ze szklanką".
              A niestety w żadnym sklepie nie mogę "upolować" tej szklanicy.
              I juz mi się dostało na forum za picie Paulanera z "wiadra".

              Comment

              • radous
                Junior
                • 06-2012
                • 16

                Zakupy zrobione dzisiaj, jednak zestaw bez szklanki i też piłem z "wiadra"

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6136

                  No niestety niezbyt mocno będę chwalił to piwo... /na razie/...

                  Wszystko niby ok... ale miałem wrażenie braku wyrazistości... może brakowało "tego" kwasku... w mojej flaszce nie było też smaczków cytrusowych, których oczekuje...
                  Może "zbluźnie" ale Leżajsk Pszeniczny z Biedry wchłaniałem jakoś z większą przyjemnością... / i było dużo tańsze /

                  Jeszcze potestuje to piwko... bo może "w coś" źle trafiłem...

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    No ta pszenica PAULANERA co piłem kilka dni temu (i kilka wcześniejszych buteleczek tej nowej serii mniejszego kalibru) była mało kwaśna o wiele mniej jak cornelius czy lezajsk, ale akuratnie mi to odpowiada, mniej kręci językiem i podnosi mi to pijalność
                    W paulanerze wydaję mi się że jest więcej w smaku i zapachu goździka oraz banana a mniej tej kwasowości cytrusowej

                    Co kto lubi :]
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      Jakby tak smakowały wszystkie koncerniaki to ja jestem za. Kolor - wyznacznik stylu, dla mnie idealny dla hefeweizen - 5,0. Piana biała, dość rzadka, utrzymująca się nie najdłużej, jednak ładnie oblepia szkło. Zapach i smak, może nie rzucają na kolana oferując ferię aromatów, jednak są bardzo poprawne i stylowe. Dominują goździki, drożdże i guma balonowa. Brakuje trochę bardziej zaakcentowanych cytrusów.

                      Podsumowując, jest to niezłe piwo, pozostawiające po sobie dobre wrażenie. Chętnie po nie sięgam od czasu do czasu kiedy nie ma nic ciekawszego na horyzoncie.
                      Last edited by YouPeter; 23-12-2012, 02:15.
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • chechaouen
                        Senior
                        • 01-2011
                        • 1180

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
                        Brakuje trochę bardziej zaakcentowanych cytrusów.
                        Mam zawsze to samo odczucie, kiedy je piję. Poprawne, ale tej aromatycznej cytrusowości nie ma i to jest spory minus dla mnie. Dlatego zawsze jak na sklepowej półce obok Paulanera zobaczę podobnego cenowo Obołona czy Svyturysa to Ukrainiec czy Litwin 100 na 100 wygrywają z Niemcem

                        Comment

                        • Viktor
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 617

                          Paulaner, Hefe - Weissbier

                          W sieci Lewiatana Paulaner w wersji ciemnej i jasnej w tej samej cenie - 4,29 zł za butelki po 0,4 l. Piwo jak zwykle znakomite , ale trochę mnie zabolało, bo opis piw na etykiecie w obu przypadkach jest taki sam, a przecież składniki są trochę inne.

                          Comment

                          • Mikko
                            Senior
                            • 12-2008
                            • 583

                            Kolejne podejście na zasadzie - knajpa do wyboru Warka lub Paulaner. Znowu pożałowałem wyboru (nie żebym żałował że nie wybrałem Warki) Smak nijaki, płaski, kartonowy. Nuuuuda. Następnym razem wezmę jednak cole lub kawę - tańsza a przynajmniej jakiś smak ma.

                            Comment

                            • sasser
                              Senior
                              • 07-2012
                              • 107

                              Postanowiłem skorzystać z okazji w Biedronce (2,49 zł) i przypomnieć sobie smak piwa pszenicznego. Teraz wiem, że ten rodzaj na pewno nie jest moim ulubionym. Po otwarciu mamy ładny, bananowy zapach, przynajmniej przed przelaniem. Smak pasował do tego, co pamiętałem jeśli chodzi ogólnie o pszeniczniaki. Jestem zdania, że warto korzystać z takich okazji i próbować czegoś nowego. Albo nam to przypadnie do gustu, albo nie. Ja wielkim fanem pszenicy nie będę, ale z chęcią wypiję chociażby takiego Paulanera dla odmiany.

                              Comment

                              • kurgan
                                Gość
                                • 04-2004
                                • 315

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sasser Wyświetlenie odpowiedzi
                                Postanowiłem skorzystać z okazji w Biedronce (2,49 zł)
                                0,5 czy 0,4? od kiedy jest w biedronce?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎