Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Paulaner, Hefe-Weissbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jimmy_jb
    • 11-2005
    • 911

    #76
    Paulanera beczkowego lali na niedawnych targach piwa w Gdańsku i to piwo przypadło do gustu nawet mojej kobiecie, która pszenicznych nie lubi. Smak jedwabisty, orzeźwiający, boski. Najlepsze piwo jakie piłem. Leją gdzieś w 3mieście Paulanera?
    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
      (...)Leją gdzieś w 3mieście Paulanera?
      Przynajmniej w dwóch miejscach.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • Jimmy_jb
        • 11-2005
        • 911

        #78
        A tak konkretnie to gdzie?
        Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

        Comment

        • KrzysiekM
          Member
          • 05-2006
          • 78

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
          Dziękuję za informację Cezar.
          Teraz już wiem, że Paulaner to dobre piwo.
          A Oszołom na Modlińskiej i Gnat na Grochowie to złe sklepy. Będę ich unikał w czasie wizyty u rodziny w Warszawie.
          Wyluzuj, to Warszawa, nie Paryż... tu nie ma aż takiego podziału na dobre i złe dzielnice i sklepy. Tak, jak ktoś pisał - liczy się piwo - nie sklep.

          Pozdrawiam - K.

          Comment

          • huanghua
            Senior
            • 10-2005
            • 1910

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb
            A tak konkretnie to gdzie?
            Stacja De Luxe
            Grunwaldzka 22

            8zł/0,5l
            W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

            Comment

            • domeq
              Member
              • 04-2006
              • 46

              #81
              Dobre piwo

              Piana bardzo ciekawa, nie opadająca rownomiernie, a kraterami, i w dodatku wysoka... w smaku slonosc, ale ciekawy akcent... drozdzy? Bardzo dobry smak, choc nie lubie piwa slonego - no i delikatny akcent chmielu pod koniec. Nie uderzylo w moj gust, ale ocena wynosi 5/5.

              Kupione w Tesco, za ~5zł, butelka. Warte tej ceny.

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #82
                Zakupione w Careffourze w 8-paku ze szklanką Paulanera. Butelka 0,5l. Moc 5,5%, ekstrakt 12,5. Barwa żółto pomarańczowa. Mętne, że mocne światło z trudem się przebija. Piana obfita, jednorodna, że trudno do kufla nalać, ale nie bardzo trwała. Trzyma się tak do połowy piwa, później redukuje się do kożuszka a następnie resztek. Zapach bardzo ładny, intensywny, mocny, klasyczny pszeniczno drożdżowy. Smak również typowy pszeniczno drożdżowy. Wyraźny i bardzo łagodny. Pod koniec jakby delikatna goryczka. Wysycenie niestety słabe. Wyraźny niedostatek. Opakowanie ładne, w klasycznej kolorystyce pszenicznych jasnych. Ładny firmowy kapsel, parametry podane. Podsumowując, naprawdę dobre piwo, poza wysyceniem wszystko na wysokim poziomie. Niczym ekstra jednak nie zaskakuje, ot taka niemiecka solidność, ale 5 to dam (1 – 6).
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • wedge7
                  Senior
                  • 01-2007
                  • 217

                  #83
                  Zakupione we wrocławskim Piotrze i Pawle: 3.99/0,5l


                  Ekstrakt: 12.5% wag. | Alkohol: 5.5% obj.

                  Kolor: przepiękny pomarańczowy; mętny [5]

                  Piana: gęsta i puszysta, opada powoli tworząc mały kożuszek [4,5]

                  Zapach: przyjemny; "bananowy"; intensywność odpowiednia [4,5]

                  Smak: kwaskowaty; przyjemna goryczka; i znów gdzieś przetacza się ten bananowy posmak [5]

                  Wysycenie: idealne; drobniutkie bąbelki pracują przez cały czas [5]

                  Opakowanie: bardzo ładna i klimatyczna etykieta [4,5]

                  Uwagi: Piwo to ląduje bardzo wysoko na mojej liście "pszeniczniaków"

                  Ocena końcowa: [4,75]

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    #84
                    Właśnie spożywam po upalnym dniu.

                    Po wczorajszym pszeniczniaku Primatora ten wydaje się być wodnisty. Brak mu tej gęstości i treściwości.

                    Niemniej smaczne piwo. Piana na piątkę, kolor pomaranczowy.
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • jkocurek
                      Senior
                      • 12-2006
                      • 1030

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                      Właśnie spożywam po upalnym dniu.

                      Po wczorajszym pszeniczniaku Primatora ten wydaje się być wodnisty. Brak mu tej gęstości i treściwości.
                      A to ciekawe. Piłem w sobotę i wydał mi sie niezwykle treściwy. Fakt, ze nie mam porównania z Primatorem ale biorąc pod uwagę, ze ktoś powyżej pisał o bananowych posmakach, których w moim piwie praktycznie nie było wcale (dominujące nad wszystkim goździki) zaczyna mnie skłaniać do wniosku, że piwo to może znacząco różnić sie w zależności od szarży. Wada, czy zaleta? sprawa do dyskusji.
                      Moim zdaniem pszeniczniak na piątkę (w skali 1-5)
                      Last edited by jkocurek; 28-05-2007, 18:37.
                      Pozdrawiam,
                      Jacek
                      Świentechlywiki

                      Comment

                      • Kamień
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 361

                        #86
                        Właśnie zakończyłem degustację w firmowej szklanicy. To piwo jest naprawdę przednie.

                        Kolor ma jasno pomarańczowy, jest bardzo mętne i połprzezroczyste. Widać obecność osadu drożdżowego. Wygląda naprawde apetycznie. Kolor jest na 5.
                        Piana jest wspaniala. Dosyć wysoka i śnieżnobiała. Nie zminiejsza się ani na milimetr przez cały czas picia i nawet potem zostaje na dnie. Naprawdę godne podziwu - daję 5.
                        Zapach jest apetyczny. Silnie czuć aromaty goździkowe. Wyczuwam także zapach drożdżowy. Za zapach dam 4,5
                        Smak znakomity - dominuje smak goździkowy. Przez to piwo wydaje się być jakby odrobinę ostre; może to też zasługa chmielu? Pozostawia w ustach mój ulubiony posmak nadgniłych bananów. Drożdże też są. Dam tu 5 choć marzy mi się silniej zaakcentowany smak bananowy.
                        Nasycenie CO2 jestr duże ale nie odczuwa sie tego, ponieważ bąbelki są drobniutkie. Jest to bardzo przyjemne i sprawia, że to piwo jest silnie orzeźwiające - 5
                        Opakowanie jest ładne i niczego mu nie brakuje. Trudno mi sobie wyobrazić Paulanera z inną etykietą. Należy się 5

                        Bardzo lubię to piwo, choć cena nie pozwala mi cieszyć się nim zbyt często. Teraz, dzięki firmowej szklanicy będę mógł należycie celebrować spędzane z nim chwilę. Wydaję się, że naprawdę uderza do głowy silniej niż możnaby się spodziewać. Zawsze po jego wypiciu jestem odrobinę podchmielony a może raczej pod...pszenniony

                        Comment

                        • Samael
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 153

                          #87
                          Pokochałem to piwo od pierwszej butelki Do tego stopnia ,ze wykupiłem jego caly zapas w pobliskim osiedlowym sklepie Spara (Glen Easton - Leixlip,Irlandia). Ogolnie to ja w tym piwie wad nie widze,a zalet jest wiele.Jedna z nich jest bananowy posmak,ktory mnie osobiscie powalił na kolana no i wyczuwalne w nim drozdze.Mam nadzieje,ze uda mi sie go zdobyc w wersji "z beczki",bo bardzo chcialbym spróbowac.Moja ocena: 5,a nawet 6

                          Comment

                          • Pawelord2
                            Senior
                            • 05-2007
                            • 133

                            #88
                            Tak jak poprzednik, miłość od pierwszej butelki. A na dodatek była to pierwsza pszenica jakiej próbowałem. Moja ocena w zasadzie zgadzać się będzie z poprzednimi - wszystkie sztuki które wypiłem były raczej równe i nie pamiętam żeby któraś smakowała inaczej...

                            Kolor - pomarańczowy, przyjemnie mętny
                            Piana - drobniutka i wysoka, trzyma się całkiem nieźle, ale nie do końca konsumpcji.
                            Zapach - nie narzucający się, ale od razu czuć z czym mamy do czynienia - banany, drożdże (nie jestem pewien jak pachną goździki, więc nie wiem czy je wyczułem ;])
                            Smak - to jest to, lekka kwaskowatość, drożdże, bananów całe szczęście nie spotkałem.
                            nasycenie - spore ale przy tym optymalne dla pszenicy, nie ma się do czego przyczepić.
                            Ogólnie - 5 może dlatego że mało pszenicznych w życiu wypiłem, ale tak czy inaczej - ten smak mi bardzo odpowiada. Mój piwny kompan zżyna się że to piwo musi być zepsute, no ale - nie każdy musi doceniać ten zapach i smak ;]
                            polecam

                            aha - piłem głównie z butelek (Real 4,99) raz też z beczki (U szewca, 12zł i schłodzone tak że ciężko było wypić...)

                            Comment

                            • krasnal45
                              Senior
                              • 02-2008
                              • 421

                              #89
                              Naprawdę doskonały pszeniczniak, piję go dziś po raz pierwszy i na myśl mi przychodzi pewne podobieństwo do Faustusa jednak palmę pierwszeństwa zdecydowanie daję Paulanerowi....goździk, banan, przy tym przyjemna lekka kwaskowatość a w tle drożdze i nuta chmielu....pychota....nie wyobrażam sobie jakoś tego pszeniczniaka z beczki i zmrożonego....z całego serca polecam

                              Comment

                              • kozel_czech
                                Junior
                                • 02-2008
                                • 15

                                #90
                                Piłem z pół litrowej butelki i smakował mi tak sobie , pewnie dla tego , że nie przepadam za pszeniczniakami . Jak dla mnie : 4- Pozdrawiam

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎