Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sociedad Central de Cervejas, Sagres Preta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2866

    Sociedad Central de Cervejas, Sagres Preta

    Wyprodukowane przez SCC-Sociedoade Central de Cervejas E Bebidas SA, Vialonga Portugal.

    Alk. 4,3%
    Ekstrakt 10,8%
    Butelka 0,33 l

    Kolor - ciemny, prawie czarny, jedynie pod światło widoczny brązowy odcień
    Piana - początkowo obfita, jednak nie dotrwała nawet do połowy piwa
    Smak - słaby jakby rozwodniony, goryczki też nie czuć


    Piwko mocno przeciętne. To moje pierwsza przygoda z portugalskimi wyrobami więc porównania niestety nie mam. Z opowieści wiem jednak, że istnieją tam smaczniejsze ciemniaki .
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    #2
    Hej, Grzeber, a to nie jest to samo piwo ? O ile pamiętam to Sagres Preta ma czarne etykiety, a u Andiego są białe z nazwą Negra, ale być może jest to wersja exportowa. "Preta" oznacza mniej więcej to samo co "negra", czyli ciemne, czarne. Kapsel u Andiego też jest czarny i zdaje się, że ma napis Sagres Preta. No i dane techniczne takie same.

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2866

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yendras
      Hej, Grzeber, a to nie jest to samo piwo ? O ile pamiętam to Sagres Preta ma czarne etykiety, a u Andiego są białe z nazwą Negra, ale być może jest to wersja exportowa. "Preta" oznacza mniej więcej to samo co "negra", czyli ciemne, czarne. Kapsel u Andiego też jest czarny i zdaje się, że ma napis Sagres Preta. No i dane techniczne takie same.
      Też sie nad tym zastanawiałem, ale tak jak piszesz etykieta jest kompletnie inna (potem zamieszcze fotkę) a tego drugiego nie próbowąłem więc ciężko powiedzieć.
      Postanowiłem więc założyć oddzielny temat, najwyżej kiesyś się je połączy.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4994

        #4
        To tez udalo mi sie znalezc w moim archiwum
        Attached Files
        5400 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Miałem okazję wypić to piwo na targach IFE Poland, gdzie swoje stoisko/catering miała restauracja portugalska, której nazwy nie pomnę.
          Piana ładna, drobnopęcherzykowa, beżowa, nie zdążyła zniknąć bo piwo było 0,33l
          Kolor - czarny, pod światło pewne rozbłyski, ale generalnie ciemne
          Nasycenie CO2 - średnie
          Smak - typowy dla ciemnych piw, sporo nut palonych, karmelowych. Niestety wyczuwalne też nuty żelaziste, które nie wpływały pozytywnie na degustację.
          Opakowanie - ładne, etykieta jak na zdjęciu Latarnika.
          Kosztowało 8zł za but. 0,33l.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • otvirak
            Senior
            • 04-2005
            • 764

            #6
            Piwo degustowane w Lizbonie, parę chwil przed rozpoczęciem Euro 2008 - stąd 'szata graficzna' :-) Na zdjęciu jest wersja butelkowa, ale piłem je też w wersji lanej w magicznej piwiarni Cervejaria da Trinidade przy Rua Nova da Trindade 20. Absolutnie nie zgadzam się z Grzeberem, że piwko jest - cytuję - 'mocno przeciętne' :-( Wręcz przeciwnie - nic mu nie brakuje :-)
            Kolor ma zacny - czarny (pod światło widać rubinowe refleksy),
            Piana (lanego) była drobnopęcherzykowa, kremowobeżowa i utrzymywała się uczciwie do samego końca konsumpcji, stopniowo osadzając się na szkle ładnymi pierścieniami.
            Smak - poezja :-) Początkowo niby nic, średnie nagazowanie i leciutka goryczka, ale potem... słodowe nuty i na końcu subtelny smak gorzkiej czekolady. Pycha :-)
            Opakowanie jak widać - odpowiadające charakterowi piwa, pominąwszy akcenty promocyjno - piłkarskie ;-) W sumie niesamowicie pozytywne zaskoczenie
            Attached Files
            niepoprawny czechofil


            Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
            WISŁA MISTRZ!

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Buteleczka jak u Latarnika. Przywieziona przez znajoma z iberyjskich wojaży.

              Kolor istotnie ciemno-brunatny z rubinowymi przeswitami. Piana niestety niska i nie za trwała, gaz na granicy przyzwoitości. W miarę przyjemny zapach - palona wytrawność mieszała się z delikatną owocowością i akcentami chlebowymi. Smak, którego można było sie spodziewać - wytrawne, przypalone, lekko owocowe. Jak dla mnie jednak za mało słodkawej głębi. Wypiłem wszakże z przyjemnością.

              Comment

              • Hrustgurd
                Senior
                • 05-2007
                • 431

                #8
                Z drugiego dnia z tych trzech przed NR '10.
                Miali butelke o 0,2 l. pojemnosci, "mini Preta".

                Kolor: ciemny, nie przezroczyste.
                Zapach: czokoladny i z lekarstwami.
                Piana: ciemno brozowa, dobra.
                Smak: smaczno czokoladny, pelny.

                Chocby i napisal za malo, ale piwo te polecam! Nie myslal, ze z Portugalii bedzie takie fajne piwo.
                Last edited by sibarh; 24-01-2010, 21:47.

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  #9
                  A mnie to piwo smakowało, nawet bardzo. Przyjemne palone posmaki, również wyczuwalny smak gorzkiej czekolady.
                  Alkohol spadł nieznacznie do 4,1%, zniknęła informacja o ekstrakcie. Etykieta w niewielkim stopniu zmieniła się przez te lata.
                  Polecam, warte spróbowania.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Preta, znaczy schwarzbier . Chyba jednak nie do końca...
                    Piwo jest herbaciane z rubinowym przebłyskiem pod światło. Piana kremowa, średniowysoka, niestety, nietrwała.
                    Pachnie karmelowo i słodowo, i to jest OK. W smaku jednak pojawia się wodnistość (ale przy tych parametrach może tak musi być...?), słaba słodowość i akcent kwaskowy - się nieco zawiodłem...
                    Nagazowanie - jak na schwarzbiera - dość wysokie. Śmieszna mikroflaszka (0,2) z dedykowaną zrywką, czarna owalna eta, dość czytelna, choć bez uniesień estetycznych.
                    Generalnie - wdzięczność czuję do kolegi A., któren ten mikrociężar zez Lyzbony osobiście przytaskał . Dla mnie trochę mało treści (piwa w piwie ), ale - tamtejszy klimat i parametry pewnie to tłumaczą...

                    Comment

                    • azazel82
                      Senior
                      • 01-2012
                      • 146

                      #11
                      Click image for larger version

Name:	IMG_5188sm.jpg
Views:	1
Size:	44,5 KB
ID:	2047686

                      Świeże zdjęcie - butelka 0,33l. Najpopularniejsza w Portugalii objętość piwa butelkowego.
                      Właściwie jedyny znaleziony przeze mnie koncerniak, który dało się pić. Jak na koncerniaka oczywiście, bo to taki schwarz poniżej średniej, aczkolwiek zachęca aromatem kawy i paloności. Odrzuca wodnistość, ale co kraj to obyczaj. Jedyny Sagres do powtórzenia ewentualnie.

                      Więcej na blogu.
                      http://piwnepodroze.blogspot.com/

                      Zapraszam też na FB!!
                      https://www.facebook.com/PiwnePodroze

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12118

                        #12
                        Alk. 4,1%

                        Aromat - kawa zbożowa
                        Piana - dość wysoka, raczej gęsta, dość trwała, zostaje na szkle
                        Barwa - bardzo ciemny brąz, pod światło brąz klarowne
                        Wysycenie - umiarkowane, lekko musujące
                        Smak - palone tony kawy zbożowej, może ciut naturalnej, słodowe niuanse wątłe, finisz z łagodną paloną goryczką
                        Treściwość - lekkie piwo

                        Wodnisto-kawkowe, lekkie, pijalne.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12118

                          #13
                          Wersja mini:
                          Attached Files

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎