Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trehsosenskij, Riżskoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Trehsosenskij, Riżskoje

    Powrót do czasów ZSRR, czyli gra na rosyjskich resentymentach. Tym razem powrót piwa Riżskoje, obecnego jako marka w ofercie pewnej liczby browarów z Rosji. Tutaj wersja z Uljanowska. Ekstrakt 12%, alkohol 4,9%.

    Złota, klarowna barwa, o ćwierć tonu może niższa od oczekiwanej dla 12ki.
    Niejednorodna i niezbyt trwała piana, o dość niskim poziomie lepkości. Po trzech minutach stabilizuje się do cienkiego naśnieżenia. Do końca mikrowysepki.
    Aromat o dużym udziale nieco trawiastej w odbiorze chmielowości. Troszkę trąci też apteką. Z tyłu przebijają się nieśmiało słodkawe słody.
    Smak o niedużej goryczce i dość wyraźnym chlebowym zakończeniu. Z mniej ciekawych odczuć mamy nikłą metaliczność, oraz nieco kartonowe nuty odsłodowe. Piwo szybko wygasa na podniebieniu.
    Stosunkowo wysokie nagazowanie, choć ma tendencje do spadku w osi czasu.
    Zielona butelka z etykietą żywcem wyjętą z siermiężnych lat minionych. Znaczek CCCP na eksponowanym miejscu. Taka konwencja, choć wydaje mi się, że w Rosji ta tęsknota za czasami genseków i sowieckiego imperium to dość powszechna przypadłość. Kapsel z ładną kontynuacją tematu z ety. Odkręcany, czego przyznaję nie zauważyłem od razu.

    Pije się bez sentymentu, mimo że wchodzi dość gładko. Ma naprawdę wschodni charakter ze względu na słodowe posmaki. Piwo jest pozbawione jednak totalitarnej bezkompromisowości, i niczym emerytowany pracownik KGB najlepiej sobie radzi w zaciszu domowych pieleszy, z paczką papierosów Ява (Java) przed jakimś hollywoodzkim hitem. Bez żalu może usnąć nie kończąc i jednego i drugiego. Tylko peta zgasić koniecznie! 6,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎