Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moskovskaja Pivovarennaja Kompanija, Chamowniki Anglijskij Ejl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    Moskovskaja Pivovarennaja Kompanija, Chamowniki Anglijskij Ejl

    Ekstrakt 16 %, alkohol 6,2 % objętości. Piwo w stylu English Ale.

    Jak zwykle piękny kształt butelki z serii Chamowniki i kapsel z zawleczką.
    Barwa to jasna miedź.
    Piana krótka, drobna, szybko opadła.
    Zapach trochę metaliczny, owocowy, lekko karmelowy, średnio intensywny.
    W smaku średnio słodko i z alkoholową goryczką oraz z coraz bardziej wyczuwalną gorzką herbatą.
    Wysycenie średnie.

    Niezbyt smaczne, ciężkie piwo. Skład: woda, słód jęczmienny, chmiel Hersbrucker i Żatecki.
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    He he he, ktoś mnie ubiegł, a miałem przygotowane to piwo do dzisiejszej recenzji

    Barwa bursztynowa, przejrzysta.
    Piana o drobnych bąbelkach. Lekko żółtawa. Osiada szumowiną, zostawiając nieduże resztki na szkle.
    Niezbyt wyrazisty aromat. Trochę słodów, trochę karmelu, odrobina jakichś suchych ziół. Faktycznie są pewne mineralne niuanse.
    Smak w podobnym stopniu opiera się na nutach karmelu, słodkiej słodowości i odrobinie zasuszonych ziół spod powały w babcinej chatynce. Jest pewna goryczka, wygasająca dość gorzko w ustach. Pojawiają się także wyczuwalne alkoholowe nastroje.
    Nagazowanie przeciętne.
    Butelka jak inne z serii. Etykieta z imperialną w klimacie estetyką i kapsel zrywka.

    Mocno przeciętne piwo. Trochę za dużo alkoholu oraz sucha goryczka powodują pewien degustacyjny zgrzyt. 6,5 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Tylko pijalne.
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎