Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Efes (Piwowarnia Moskwa), Staryj Mielnik Swietłoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Efes (Piwowarnia Moskwa), Staryj Mielnik Swietłoje

    Staryj Mielnik
    Piwo swietłoje
    ekstrakt - 11%
    alk. - min. 4,6% vol.
    ZAO "Piwowarnia Moskwa - Efes", Moskwa
    puszka 0,33

    Kolor bardzo jasny, słomkowy. Piana drobnoziarnista, ładna, choć nie utrzymuje się zbyt długo. Gazu w sam raz. Lekkie, orzeźwiające, dyskretna goryczka i ziołowe nutki gdzieś w tle. Zupełnie przyzowite.
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    To było jedno z pierwszych rosyjskich piw jakie piłem.Byłem po prostu zaskoczony bo spodziewałem się niedobrego piwa a wypiłem zupełnie przyzwoite.Nie każdy lubi taki styl:delikatny,łagodny,niskogoryczkowy w sumie jak go określam dla siebie "śródziemnomorski".Ja akurat lubię.

    Comment

    • Katemach
      Junior
      • 01-2004
      • 5

      #3
      No wiec. Dla wiekszosci polakow w Rosji Staryj Melnik bardzo smakuje. Oprocz jasnego isnieja jeszcze Krepkoe(mocne), Ciemne, Klasyczne i Zlote. Wiecej infy mozna znalezc tutaj
      KM

      Comment

      • Sven
        Senior
        • 09-2003
        • 1211

        #4
        Bardzo jasne, jak wlałem ćwierć puszki do szklanku to myslałem, że nie doczekam żadnego koloru, jednak jak wlałem całość delikatno słomkowy kolorek się pojawił. Piana niezbyt wysoka szybko opadła, gazu niewiele, w sam raz. Zapach delikatnie goryczkowy, kwaskowy. Smak bardzo delikatny, orzeźwiający, nutki słodu i chmielu były jednak wyczuwalne. Dobre piwko na ugaszenie pragnienia, albo do powolnego sączenia w letni dzień.
        Last edited by Sven; 19-11-2004, 00:08.
        Celia, cerevisia et conventus.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Omawiane piwko tak wygląda:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Najnowsza etykieta i nowa butelka ze specjalnymi zaglębieniami na palce:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • rysioz
              Senior
              • 10-2007
              • 144

              #7
              Rosyjskie nie znaczy złe.Dobre lekkie piwo,mnie smakowało.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎