Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Efes (Piwowarnia Moskwa), Staryj Mielnik iz Boczonka Barhatnoje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    Efes (Piwowarnia Moskwa), Staryj Mielnik iz Boczonka Barhatnoje

    Efes, Staryj Mielnik iz Boczonka Barhatnoje

    Piwo ciemne, alk.4,5%, ekstr, nie podano.

    Ladna butelka 0,5l - identyczna jak w innych piwach tej marki.
    Piana - piekna, sredniobabelkowa do samej krawedzi naczynia. Pozniej znika, ale pozostawia firanke na szkle.
    Zapach - lekki, przyjemny, palony
    Wysycenie - duze; babelki szczypia w jezyk
    Smak - dosc slodki, dziwny ale przyjemny. Przypomina "Czarne" z Fortuny czyli jak gdyby ktos do ciemnego piwa dolal Coca-Coli
    Kolor - czarny, nieprzenikniony, pod swiatlo widac brazowe refleksy.

    P.S. W bazie znalazlem tylko jasne odmiany "Starego Melnika", wiec dodaje. Jesli jednak jest, a przeoczylem to prosze temat usunac.
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    #2
    http://www.efesrussia.ru/html/brends_one/4303/4304.html
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #3
      Staryj Mielnik Barkhatnoje

      Kolor: Ciemnobrązowy.
      Piana: Wysoka, lekko beżowa. Opada po kilku minutach do cienkiej powłoki z grubym pierścieniem, zostawiając ślady na szkle. Niepełna warstwa zostaje do końca.
      Zapach: Trochę ciemnych słodów zmieszanych z nieco maślanym i trochę słodkim aromatem w tle. Mało zachęcający. Później pojawia się kawowe tło.
      Smak: Początek lekko słodki, delikatny. Finisz jest bardziej palony z delikatną goryczką. Raczej lekki, gładki w smaku ciemniak, ale mnie nie zachwycił.
      Wysycenie: Raczej drobne i nieduże.
      Opakowanie: Ładna półlitrowa buteleczka w kształcie beczułki, znana z innych "młynarzy".
      Attached Files
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • CyboRKg
        Senior
        • 04-2010
        • 593

        #4
        Jak wynika ze strony browaru - tylko seria "Iz boczonka" jest produkowana w takich buteleczkach a`la keg. Reszta "Starych Mlynarzy" sprzedawana jest w normalnych butelkach i niestety tez w puszkach.
        "Jedno pivo ne vadi!"
        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Barwa ciemna, brązowo-herbaciana.
          Piana średnioteksturowa, jasno beżowa. Dość obfita podczas nalewania. Wyraźna tendencja do lepienia się do szkła. Cienki kożuszek niemal do końca konsumpcji.
          W zapachu wyczuwalne słodkawe czekoladowe aromaty oraz toffi i nutki kawowe.
          Smak, choć całkiem orzeźwiający, wydaje się nieco wodnisty. Są gorzkawe kawowe klimaty, jest słodowość i wyraźny odcień słodyczy (piwo jest dosładzane, o czym poinformowano). Ogólnie brakuje jednak nieco charakteru.
          Wysycenie jest dość wysokie, lekko szczypiące w język.
          Opakowanie całkiem oryginalne, jak w całej serii Iz Boczonka - butelka w kształcie ni to beczułki, ni granatu ręcznego - jak na zdjęciu Kwadriego. Kapsel z wiatrakiem i tym razem z czerwonym tłem. Kreacja osobiście do mnie trafia.

          Wysokie nagazowanie i charakterystyczna słodycz czynią z tego piwa dość dobry napój orzeźwiający, w kategoriach piwnych brakuje mu jednak wyrazistości.
          Dla mnie dunkel z moskiewskiego Efesu zasługuje na 6,5 w skali 1-10.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎