Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Efes (Piwowarnia Moskwa), Staryj Mielnik iz Boczonka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Efes (Piwowarnia Moskwa), Staryj Mielnik iz Boczonka

    ZAO Piwowarnia Moskwa - Efes
    Staryj Mielnik Swietłoje Iz Bocionka
    alk. min. 5,2% obj.
    ekstrakt 12 Blg
    but. 0,5 l.

    Kolor jasny, słomkowy. Pian obfita, ale szybko opada. Smak lekko wodnisty, ale z wyraźną goryczką. Nic szczególnego.

    Butelka analogiczna (różni się tylko tłoczonym logotypem) jak w siostrzanym Efes'ie Fıçı Bira
    Attached Files
  • dipeone
    Senior
    • 05-2010
    • 741

    #2
    ?, Stary Młynarz 12%

    Nie było polskiego piwa, którego bym nie próbował to kupiłem coś zza wschodniej granicy.
    Nie znalazłem niestety tematu dotyczącego tego piwa ,więc takowy zakładam, browaru nie znam - może ktoś pomoże.
    Alk. 5,2%, butelka 0,5l bezzwrotna, kapsel Twist-off z wiatrakiem bardzo ładny.
    Barwa złota, ładna.
    W smaku bardzo przyjemna goryczka, treściwe.
    Piana ładna ,ale szybko znika.
    Warka do 16.01.2011r.
    Kupione w Świecie Alkoholi w Rumi przy ul. Piłsudskiego za 4,75 zł.
    Attached Files
    Last edited by sibarh; 02-01-2011, 21:04.

    Comment

    • Lubiepiwo90
      Senior
      • 11-2010
      • 113

      #3
      Moje zakupione gdzieś w zasypanej śniegiem Łotwie czy Estonii, na leżącej na uboczu stacji benzynowej.
      Butelka super, przypomina beczkę a jednocześnie ma klasyczny sznyt. Ciekawa piwna etykieta chociaż bełkot marketingowy:"Pierwsze rozlewane (beczkowe) piwo w butelce" - obecny.
      Kolor jasnożółty, piana drobna utrzymuje się do końca picia. Piwo w smaku łagodne, lekko wchodzące, delikatne ale w tle przyjemna goryczka.
      Typowe piwo na lato, plaża, ognisko itp. i wtedy warto je na pewno kupić.
      "nie traćcie ani sekundy, zmarnowany jest czas, którego nie spędzacie w gospodzie", Ladislav Klima "Tragikomedia ludzka"

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        #4
        Należałoby dodać do nazwy wątku "Swietloje". Piję właśnie wersję puszkową. Mój egzemplarz pochodzi z Moskwy (to piwo warzone jest jeszcze w mieście Ufa).
        Parametry bez zmian. W smaku nie najgorsze, fajna goryczka. Ładna piana, która utrzymała się bardzo długo.
        Bardzo ładna puszeczka imitująca beczkę. Na puszcze wszystkie potrzebne dane.
        Dostałem w prezencie od kolegi pracującego w Rosji. Warto spróbować tego koncerniaka.

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Kupione w Rodzince-Bis za 5,00 zł.

          Kolor: Jaśniutka słomeczka. Zdecydowanie za jasny.
          Piana: Średnio wysoka, szybko opada do solidnych wysepek, obficie osiada na ściankach.
          Zapach: Silny, ale niezbyt ciekawy. Trochę piwniczny, trochę kwaskowaty, trochę skisły. taki głubczycki.
          Smak: O wiele lepszy niż zapach. Czuć bardzo fajną, ziołową chmielowość, a także słodowość z lekkim chlebkiem. Piwo jest całkiem treściwe i ma niezłą goryczkę, dobrze uwydatniającą się w finiszu.
          Opakowanie: Jak na zdjęciach Yendrasa i Dipeone (tylko u mnie jest jeszcze krawatka opasująca całą szyjkę). Przepiękna butelka w kształcie beczułki, z dyskretną naklejaną etykietą i fajnym kapslem.
          Uwagi: Jak na koncerniak to całkiem smaczne. Zapach jest jednak do korekty.

          Comment

          • Adi1210
            Junior
            • 06-2011
            • 1

            #6
            staryj melnik

            Koledzy ja tu nowy jestem,więc witam na początek.Już od dłuższego czasu wchłaniam te róźne Mielniki(często bywam w Brześciu na Białorusi i tam nabywam).Zgadzam się z kolegą-do ogniska,grilla-świetne.Może macie linka do ich strony internetowej?Jak ktoś ma niech podrzuci.Pozdrawiam.

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Adi1210 Wyświetlenie odpowiedzi
              Koledzy ja tu nowy jestem,więc witam na początek.Już od dłuższego czasu wchłaniam te róźne Mielniki(często bywam w Brześciu na Białorusi i tam nabywam).Zgadzam się z kolegą-do ogniska,grilla-świetne.Może macie linka do ich strony internetowej?Jak ktoś ma niech podrzuci.Pozdrawiam.
              starymelnik.ru - waiting your offers. Domain is parked by service DomainParking.ru


              Link jest na butelce.
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Staryj Mielnik svetloje iz Boczonka

                Kolor: Jasnozłoty, za jasny na 12-stkę.
                Piana: Wysoka, ale szybko dziurawieje i opada do cienkiej powłoki. Lekko oblepia szkło. Później wysepki i pierścień.
                Zapach: Niezbyt intensywny, słodowo-koncernowy. Mało przyjemny.
                Smak: Delikatny, słodowy początek szybko dominuje goryczka, nieco mocniejsza w finiszu. Nawet przyjemny.
                Wysycenie: Średniowysokie.
                Opakowanie: Jak na wcześniejszych fotkach, u mnie także z krawatką. Ładny kapsel i fajny kształt butelki. Parametry podane na kontrze.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Kolor jasne złoto - klarowny, za jasny jak na 12.
                  Piana całkiem wysoka i trwała, opada do delikatnego kożuszka mniej więcej w połowie picia.
                  Zapach słodki - słodowy, bez wyrazu.
                  Smak dośc lekki jak na dwunastkę, słodowy z lekko goryczkowym finiszem.
                  Dość smaczne piwko, choć nie powala na kolana. Można spróbować i wystarczy.

                  Poniżej zdjęcie aktualnej szaty.
                  Attached Files
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2836

                    #10
                    Właściwie wszystko zostało już powiedziane, taki sobie lagerek, zaliczone i tyle. Nawet nieźle weszło po pracy w gorące popołudnie
                    Poniżej aktualna fotka :
                    Attached Files
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    • TheBobolo
                      Member
                      • 07-2014
                      • 59

                      #11
                      Barwa : słomkowa, klarowna, trochę blada [3.5]
                      Piana : biała, dość ładnie się utrzymuje, delikatny lacing [4]
                      Aromat : kukurydza, lekki alkohol, lekki DMS, poza tym niewiele [3.5]
                      Smak : goryczka chmielowa niska, praktycznie brak, lekko wodniste, kukurydza [4]
                      Wysycenie : słabe, mało wyczuwalne [2.5]
                      Opakowanie : ładna, pękata butelka, z fajną etykietką [4]

                      Ocena [3.725]

                      Niezły, lekki, orzeźwiający i niewymagający lagerek, dobry na upały.
                      Last edited by TheBobolo; 28-07-2014, 20:57.
                      Begonia non omlet.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎