Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Baltika, Old Bobby Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
    A ja Ci powiem, że znalazłem jeden w miarę sensowny - http://www.worldbeerawards.com/2011/
    Co prawda też jest sporo kategorii, ale nie ma srebrnych ani brązowych medali. No i podali skład jury, które sroce spod ogona nie wypadło.
    Pszenica Primatora jako najlepszy hefeweizen w Europie? No nie powiem, że mnie to miło nie połechtało
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
      Czyli co, jak w konkursie docenione zostaje piwo które Tobie nie smakuje, to konkurs jest do dupy?
      No pewnie Do czego w ogóle ma służyć konkurs patrząc od strony konsumenta? Do sugerowania przyszłych zakupów czy potwierdzania własnych odczuć/preferencji? Konkursy są potrzebne producentom.
      Last edited by docent; 15-11-2011, 15:54.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Micho441
        • 04-2008
        • 812

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
        A ja Ci powiem, że znalazłem jeden w miarę sensowny - http://www.worldbeerawards.com/2011/
        Co prawda też jest sporo kategorii, ale nie ma srebrnych ani brązowych medali. No i podali skład jury, które sroce spod ogona nie wypadło.
        To jury coś nie bardzo.Piwa klasztorne trappistów. Z trappistami te piwa maja tyle wspólnego co nasze piwo klasztorne z Jabłonowa na wzór trappistów.
        Ale jak wspomniano powyżej konkursy sa dla producentów i ewentualnie dystrybutorów.

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #19
          Old Bobby Ale

          Kolor: Herbaciany, klarowny.
          Piana: Lekko beżowa, niewysoka. Szybko opadła do cienkiej warstwy. Niedługo później tylko cienki pierścień.
          Zapach: Średnio intensywny, mocno słodki, karmelowy.
          Smak: Pusty, wodnisty początek z karmelowym tłem, przełamany przez niewielką goryczkę, nieco mocniejszą i lekko ściągającą w finiszu.
          Wysycenie: Średnie, lekko podszczypuje.
          Opakowanie: Jak na fotce powyżej.
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • wrednyhawran
            Senior
            • 07-2010
            • 1784

            #20
            3 miejsce na European Beer Star 2011 w Kategorii English-Style Bitter.
            Piwko leżało u mnie od jakiegoś czasu, więc stwierdziłem że pora spróbować laureata.
            Z wielkimi nadziejami otworzyłem butelkę, przelałem i...doznałem jednego wielkiego zawodu.

            Kompletnie nie rozumiem jakim cudem to piwo zajęło 3 miejsce w tak silnie obsadzonej kategorii, bo ani to English, ani tym bardziej bitter.
            Po pierwsze piwo jest masakrycznie mocno gazowane - przy nalewaniu piana pryska i znika w mig jak w szampanie. Z tego co mi wiadomo angielskie Ale też pianą nie powalają, ale nasycenie mają znacznie niższe.
            Druga sprawa to fakt, że piwo jest...słodkie i nijak się ma to mocno goryczkowych, wręcz gorzkich angielskich bitterów.
            Pochwalić należy piękny kolor piwa - naprawdę zachęcający i odpowiedni dla stylu oraz opakowanie - butelka o objętości 1 PINTy z bradzo ciekawą i charakterystyczną etykietą nawiązuje do stylu piw brytyjskich.
            Zapach trochę przypomina typowe Bitter Ale, lecz zalatuje również słodkim strongowym aromatem, zatem w tej kategorii przekonuje mnie połowicznie.

            Podsumowując: piwo jest ciekawą rosyjską wariacją na temat stylu bitter ale, lecz na pewno nie zasługuje na europejską nagrodę w tej kategorii. To już mniej zdziwiłby mnie Atak Chmielu na pudle w tej kategorii, bo bardziej przypomina bittera niż Bobby.

            Samo w sobie piwo jest w miarę smaczne i pijalne - jestem krytyczny, bo oczekiwania miałem znacznie wyższe, w końcu taka nagroda zobowiązuje.
            Last edited by wrednyhawran; 02-12-2011, 17:46.
            Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
            Małe Piwko Blog
            Małe Piwko Blog na facebooku
            Domowy Browar Demon

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #21
              Bardzo przeciętne piwo. Wypijalne i nic więcej. Tragiczna piana przypomina wyroby Grybowy. Zapach karmelkowy. W smaku czuć lekką goryczkę, aczkolwiek kolega stwierdził, że piwo jest po prostu metaliczne.

              Moja ocena: -3. Głównie za kolor.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #22
                Kupione w Rodzince-Bis za 5,00 zł.

                Pite 31 stycznia 2012.

                Kolor: Przepięknie herbaciany. Piwo świetnie prezentuje się w wypełnionej niemal po brzeg ale'owej szklance.
                Piana: Średnia, szybko opada.
                Zapach: Sympatyczny, karmelowo-owocowo-orzechowy, z lekkim alkoholem. Trochę jak w koźlakach, ale na pewno nie jak w ale'ach/bitterach.
                Smak: Lekka słodycz, trochę orzechów, trochę alkoholu, niemal zero goryczki. Gdyby nie ta słodycz, byłoby znacznie lepiej, ale i tak piwo pije się całkiem nieźle.
                Nagazowanie jest dość niskie, więc piwo jest aksamitne.
                Opakowanie: Jak na zdjęciu Hrustgurda. Bardzo fajna, pintowa butelka.
                Uwagi: na pewno nie jest to bitter, ale również na pewno to więcej niż zwykły lager.

                Comment

                • Tomi45
                  Senior
                  • 07-2011
                  • 165

                  #23
                  Może dlatego że po recenzjach nastawiałem się na totalną porażkę byłem b. pozytywnie zaskoczony. Kolor - super - prawie jak Bishops's Finger piana - jaka piana? Zapach - przyjemny, czuć owocki. Smak - tu też czuć posmaki ejlowe ale niestety brak goryczki. W sumie na lato ok.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12171

                    #24
                    Aromat – słodowy z owocowymi tonami
                    Barwa – miedzianozłota
                    Piana – niewysoka, krótka, prawie nic nie zostaje
                    Wysycenie – raczej wysokie
                    Smak – słodowość na pierwszym planie, lekko słodkawe, delikatny karmel, bardzo minimalne owoce i takaż goryczka, która uwypukla się bardziej dopiero na języku po przełknięciu.
                    Treściwość – pełne s smaku

                    Moim zdaniem nie do końca w stylu brytyjskich ejli, ale pije się dobrze

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #25
                      Z browaru Baltika dobre jest tylko pszeniczne. Old Bobby wcale nie smakuje jak angielski ejl, jest dość wodnisty i nijaki jak ostatnie płyty Rush. W zapachu czuć wyraźnie alkohol, a przecież jest go mało. No i jeszcze trochę karmelowych aromatów. Jest to kolejne słabe piwo z Rosji. Łatwo dostępne w Polsce, ale nie warto po nie sięgać.

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                        Z browaru Baltika dobre jest tylko pszeniczne. Old Bobby wcale nie smakuje jak angielski ejl, jest dość wodnisty i nijaki jak ostatnie płyty Rush. W zapachu czuć wyraźnie alkohol, a przecież jest go mało. No i jeszcze trochę karmelowych aromatów. Jest to kolejne słabe piwo z Rosji. Łatwo dostępne w Polsce, ale nie warto po nie sięgać.
                        Szkoda, że nie uwierzyłem w ostatnie zdanie ale porównanie z Rush mnie zmyliło (lubię "Clockwork Angels").
                        Piwo ma ładny, herbaciany kolor, piana niewielka i nietrwała.
                        Zapach słaby, karmelowo-słodowy z odrobiną owoców.
                        Smak wodnisty, karmel, słód i posmak owocowy, goryczki nie wyczułem. Rzeczywiście nijaki, co spowodowało, że od połowy kufla picie stało się męczące.
                        Wysycenie średnie. Ładna etykieta, odkręcany kapsel.
                        Piwo niewarte wydania ponad 5zł.

                        Comment

                        • Szymon_Grodny
                          Member
                          • 08-2013
                          • 56

                          #27
                          Piana ponoć kiedyś była, za to o goryczce nie słyszałem, w smaku trochę słodyczy i nic ponadto. Poza tym woda o ładnym kolorze z ładną otoczką. "Ale" to trochę za mało.

                          Comment

                          • Mastermind1
                            Senior
                            • 02-2013
                            • 248

                            #28
                            W smaku dominuje łagodny karmel skontrastowany z nietypowymi posmakami owocowymi (skojarzenie: dzikie wino - aronia) i winnymi. Jak na ejla smak mało intensywny; dla porównania - pod tym względem piwo wypada jeszcze wyraźnie gorzej, niż Newcastle Brown Ale. Rozczarowanie. Jednak nie określiłbym tego piwa jako wodniste.

                            Comment

                            • meszek0009
                              Senior
                              • 04-2014
                              • 247

                              #29
                              Kolor miedziany, klarowne zupełnie.
                              Piana bardzo szybko opada do zupełnego zera.
                              Zapach słaby, lekka słodowość z górnofermentacyjnymi owocami, wszystko mało intensywne. Wyczuwalne wyraźne żelazko.
                              W smaku jest dziwne. Goryczki nie stwierdzono, lekki karmel i znowu żelazo. Bardzo, bardzo wysokie nasycenie i brak jakiejkolwiek głębi czy wyrazu sprawiają, że pije się to jak wodę gazowaną. Słabizna.

                              Dobrze, że kupiłem też Lwówka Jankesa, bo jakoś przeczuwałem, że będę się musiał czymś poratować.

                              2-/5

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎