Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Efes (Piwowarnia Moskwa), Biełyj Miedwied w Rozliw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Hrustgurd
    Senior
    • 05-2007
    • 431

    Efes (Piwowarnia Moskwa), Biełyj Miedwied w Rozliw

    Biełyj Miedwied W Rozliw - alk. 5%, ekst. 12%.

    Piana: wielka, ale nie gesta
    Kolor: zlocisty, jaskrawy
    Zapach: wedzona ryba albo prosto ryba, nieco slodu.
    Smak: prozny smak z widocznej gestosciu i z aluzja na chmielowa gorycz.
    Attached Files
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Hrustgurd Wyświetlenie odpowiedzi
    Zapach: wedzona ryba albo prosto ryba, nieco slodu.
    Piłem piwo które smakowało śledziami (Rybnicki Full) - ale żeby pachniało rybą... To ciekawostka. A przyjemny był ten zapach?
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • Hrustgurd
      Senior
      • 05-2007
      • 431

      #3
      oczywiscie ze nie przyjemny! mam nadzieje ze to bylo tylko w mojej butelce (miejsce przechowywania albo cos takiego). Nie jadl do picia wedzone rybe.
      Nie moge kupic znowu, bo czekaja na mnie okolo 20 innych piw. Och... zapomnial juz calkiem o kapslach z tym polowaniem na piwo

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #4
        Nieprzyjemne piwo. Zapach nijaki, praktycznie niewyczuwalny - słodowo-kukurydziano-warzywny. Podobnie ze smakiem - słodki, ewidentnie słodowy z domieszką mdłego posmaku gotowanych warzyw, wszystko ciężkie niesmaczne i bez krzty goryczki. Nie polecam.
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Na pierwszy rzut oka piwo ma poprawną, złocistą barwę i bardzo czapiastą i sztywną pianę.
          Zapach jest jednak faktycznie dość specyficzny. W ogóle nie piwny. Zero chmielu i słodów. Ja mam zupełnie serio skojarzenia z sernikiem waniliowym (sic!)
          W smaku też niestety nie mieści się w kanonach piwnych. Drewniany posmak, z kukurydzianą podbudową. Dziwna goryczka, jakby wkład chmielowy przelać kilka razy wrzątkiem po gotowanej kapuście kiszonej...
          Wysycenie prawidłowe. Opakowanie oryginalne. Kapsel odkręcany.
          Oj okropne to piwo, zresztą któreś kolejne z rosyjskiego Efesa o podobnym typie smakowym. Czego oni tam używają do produkcji, do diaska?
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Hrustgurd
            Senior
            • 05-2007
            • 431

            #6
            teraz mozecie odczuwac to jak tutaj z piwem w zwyklych sklepach. i co nowosc to jakas nie warta woda ze smakiem jakiegos smaku.

            Comment

            • CyboRKg
              Senior
              • 04-2010
              • 593

              #7
              Dlaczego w bialym szkle?? Butelka ciekawa, kapsel odkrecany.
              Zawartosc niestety ponizej oczekiwan... Smak zbozowy z domieszka czegos dziwnego slodkiego - jakies cukierki lub kukurydza (?) Wodniste - ale byc moze zbyt dlugo stalo na mrozie...
              "Jedno pivo ne vadi!"
              "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

              Comment

              • ender140
                Senior
                • 11-2010
                • 107

                #8
                Teraz jest w białej pękatej. Kupione za ok 4 złote. Piękna butelka, ale do piwa nie wrócę. Żadnych szczególnych walorów smakowych. Szybko gaz ulatuje, pod koniec smakowało jak wczorajsze, mimo, że piłem dość szybko.

                Comment

                • Sokół83
                  szynkarz
                  • 12-2004
                  • 1598

                  #9
                  Jedno z najgorszych piw jakie piłem ostatnio. Zapachu nie wyczułem. Smak znikomy i mdły. Tyle mogę napisać o tym piwie. Kompletnie bezsmakowy napitek przy którym nawet "nasze najlepsze" to ambrozja
                  Z INNEJ BECZKI

                  www.fotopolska.eu

                  Comment

                  • DonZ
                    Senior
                    • 03-2013
                    • 303

                    #10
                    Efes (Piwowarnia Moskwa), Beliy Medved v Rozliv

                    Niestety z radzieckim u mnie na bakier ale chyba udało mi się znaleźć to samo piwo na ratebeer, choć zdjęcie tam przedstawione jest inne.

                    Ekstrakt: 12% Alc. 4,9%

                    Piana: Niewysoka, dziurawa, szybko znika, generalnie to co w naszych eurolagerach...
                    Kolor: Klarowne, koloru złotego. W piwie jeszcze pływają jakieś drobne farfocle.
                    Zapach: Czysty aromat słodowy, z lekką nutą miodową. Po przelaniu do szkła jeszcze więcej miodu z odrobiną DMS i nie jest to lagerowa kukurydza.
                    Smak: Słodkie, słodowe z nutami utlenionego piwa, bez goryczki, bez ciała. Wysycenie niewielkie, za to piwo bardzo pijalne, mimo że jest słabe to szybko znika.

                    Słabe, ale mam to piję
                    Last edited by sibarh; 03-04-2014, 15:39.

                    Comment

                    • koorchuck
                      Junior
                      • 09-2011
                      • 14

                      #11
                      Chyba nowa butelka. Zakupione w Tesco.
                      Attached Files

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Piłem to jakoś miesiąc temu z 2-litrowego PETa. Było bardzo, bardzo średnie, utlenione i w smaku przypominało słodkawą wodę. Błe.

                        Comment

                        • michael50
                          Senior
                          • 06-2013
                          • 325

                          #13
                          Zaiste, dziwny to trunek. Sprezentował mi go na Gwiazdkę szwagier i jeszcze się gdzieś uchował... Jakieś mało piwne te piwo mi się wydało, chyba przede wszystkim z racji niepiwnego smaku, a bardziej... no, właśnie, nawet nie wiem jak ten smak określić. Alkoholu nie czuć praktycznie w ogóle, podobnie z goryczką. Z drugiej strony na pewno nie mogę powiedzieć, że Niedźwiedź był rozwodniony...
                          Zagadka!
                          Last edited by michael50; 26-06-2014, 12:38.

                          Comment

                          • marek_____
                            Member
                            • 07-2004
                            • 35

                            #14
                            W butelce wyglądało bardzo atrakcyjnie, ale to niestety wszystko, co mogę o nim powiedzieć dobrego. Bardzo dziwny zapach, coś jakby pochodna miodowego, ale takiego sztucznego i starawego. Typowych aromatów piwnych praktycznie brak. W smaku jeszcze gorzej, do wspomnianej "dziwnej miodowości" dochodził kwasek i coś w rodzaju takiej nieprzyjemnej "szmaty". Goryczka wyczuwalna lekko, ale taka cierpko-koncernowa. Niestety, ale miałem problem dopić je do końca.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎