Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spendrups, Mariestads Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    Spendrups, Mariestads Export

    Piwo otrzymane od kolegi. Puszka 0,5l. Moc 5,3%, ekstrakt?. Bardzo ładna bursztynowa dość ciemna jak na takie piwo barwa. Podchodziła pod mocne. Piane średnio duża, w miarę jednorodna i trwała ponad przeciętnie. Do połowy kufla trzymała się czapa, a później powolutku opadła do kożuszka. Zapach słaby, za słaby. Dominują raczej nutki słodowe, ale chmiel również się wyczuwa. Smak bardzo łagodny. Początkowo zdecydowanie słodowy, w miarę picia coraz mocniej pojawia się chmiel. Mniej więcej od połowy zaczynają się równoważyć. Goryczka dość mocna. W moim piwie występował gorzki mocny posmak, ale to chyba efekt przetrzymania zbyt długo piwa w nieodpowiednich warunkach. Wysycenie za słabe, wyraźnie go brak. Opakowanie kolorystycznie dość fajne, ale w sumie niczym się nie wyróżnia. Brak ekstraktu. Podsumowując nienajgorsze piwo, ale właściwie, poza wyraźną goryczką, niewiele się różni od naszych koncerniaków. Kiedyś piłem słabiutkiego Specjala i o wiele bardziej mi smakował. Oceniam go na 4 (1 – 6).
    Attached Files
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów
  • bolek1970
    Senior
    • 12-2005
    • 179

    #2
    W końcu podszedłem do tego piwka, które chyba serwowane jest w 90 % szwedzkich restauracji.
    Wszystko przyzwoite, piana ok, nasycenie średnie.
    Smak treściwy, chmielowy według "szwedzkiej normy".
    Wszystko ok, jak mawiał pewien profesor "bardzo dobrze, trójka z plusem".
    Ot, wypijalny koncerniak i tyle.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Moje piwo (otrzymane od Bolka1970 - dzięki) jest butelkowe. Niestety musi czekać na swoją kolejke do wypicia (przydatność do spożycia 02.2007). Przed nim jeszcze jakieś ~100 innych piwek z róznych krajów.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Z but. 0,33 wygląda tak :
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #5
          Wypite w biegu, zauważalne nutki drożdżowe w smaku, całkiem przyjemne. Plus za kolor, smak w kategorii lepsze koncernowe.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualna fotka:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              Piwo ma być od jutra dostępne w Makro za 4,42zł z okazji Euro.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • grochal122
                Senior
                • 03-2009
                • 102

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                Piwo ma być od jutra dostępne w Makro za 4,42zł z okazji Euro.
                To taniej niż w Szwecji,ale moim zdaniem i tak nie warty tej ceny.Moja rada dla kupujących:
                jedna butelka do zaliczenia,większe ilości mogą okazać się zlą inwestycją.
                Krótko mówiąc,to taki szwedzki Żywiec (no,chyba że ktoś lubi takie "wynalazki").

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  W Makro sprzedają niestety tylko w opakowaniach po 6 sztuk co daje cenę łączną ok 28zł, ale na szczęście właściciel jednego z moich ulubionych sklepików z piwem zaopatruje się również w Makro i dzięki temu udało mi się wyhaczyć po 1 sztuce szwedzkiego Mariestads i portugalskiego Super Bock. Zapłaciłem po 5,56zł za każde z nich - sporo, tym bardziej, że są to małe butelki 0,33l, ale nigdy wcześniej tych piwek w Polsce nie widziałem, więc chyba warto było.
                  Już przechodzę do konkretów:

                  Kolor piwka: Złoty, klarowny, głęboki. Spodziewałem się słomkowego lagera, a tu miłe zaskoczenie.
                  Piana: z początku wysoka i ładna, ale zabrakło jej gęstości, więc szybko opadła niemal do zera. Gruboziarnista, pozostawiła cieniutką obrączkę.
                  Zapach: Mocno zbożowy z akcentami alkoholowymi i chmielowymi. Dosyć ciężki, ale przyzwoity.
                  Smak: Dosyć treściwy, zdecydowanie słodowy, choć trąca mi również jakimś niesłodowym dodatkiem typu ryż/kukurydza - w składzie jednak nic na ten temat nie ma. Chmielu jak na lekarstwo, za to finisz wyraźnie alkoholowo-drożdżowy.
                  Nagazowanie w miarę dobre, choć pod koniec picia za bardzo spada.
                  Opakowanie: buteleczka 0,33l, ładna etykieta, kapsel browaru.

                  Spodziewałem się lekkiego lagera, a dostałem ciężkawe i treściwe piwo, przypominające momentami wręcz stronga (5,3% alk.). Ot, piwo adekwatne do szwedzkiej pogody.

                  Niewarte ceny, którą zapłaciłem, niemniej nie żałuję wydatku. (gdybym kupił 6 to bym pewnie żałował) Daję 3+
                  Last edited by wrednyhawran; 05-06-2012, 21:45.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Mariestads Export

                    Kolor: Złoty, klarowny.
                    Piana: Początkowo wysoka, drobnobąbelkowa, ale szybko się dziurawi i opada do niepełnej warstwy. Po kilku minutach znika zupełnie.
                    Zapach: Słodowo-zbożowy z drożdżowymi wtrąceniami w tle. Średniointensywny. Po ogrzaniu mniej przyjemny, koncernowo-słodowy z lekko alkoholowym tłem.
                    Smak: Słodowy, całkiem treściwy początek z lekko zbożowymi smaczkami. Powoli dociera przyjemna goryczka, która zostawia chmielowy, zdecydowany posmak. Finisz lekko goryczkowy, raczej wytrawny. Pomimo to piwo raczej przeciętne.
                    Wysycenie: Średniowysokie.
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12171

                      #11
                      Nikt do tej pory nie zauważył, że jest to "dortmunder" /przeczytane z ety/.

                      Aromat - słodowo-chmielowy
                      Barwa - pełne złoto
                      Piana - umiarkowana, krótka, szybko znika i praktycznie nic zostawia
                      Wysycenie - dość wysokie, gryzie
                      Smak - słodowość mało ciekawa, taka banalna. Zdecydowanie wyraźna goryczka. Wysycenie podkreśla nieco siarkową, ostrą nutę. W ustach zostaje goryczkowy posmak.
                      Treściwość - dość wysoka, wyższa niż pils, czyli tak jak ma mieć export

                      Piwo o wyraźnym smaku, ale niezbyt oryginalnym, znanym z innych popularnych piw.

                      Comment

                      • wpadzio
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 2645

                        #12
                        Kolor ciemnego złota. Piwo klarowne.
                        Piana wyjątkowo słaba. Momentalnie redukuje się do szumowinki, by po kilku minutach nie pozostawić po sobie żadnego, poza obrączką wokoł ścianek, śladu.
                        Za to aromat zaskakująco przyjemny, oparty na miękkich słodach, o lekko nawewt opiekanym charakterze.
                        W smaku ta słodowość ma kontynuację, choć nie jest już tak aksamitna. Pojawia się lekka goryczka. W posmakach pozostają goryczkowe, choć szybko gasnące nuty, który ustępują po pewnym czasie chlebowości.
                        Wysycenie jest stosunkowo wysokie. Gaz lekko podszczypuje w język.
                        Opakowanie to butelka 0,33l, oklejona tak jak na zdjęciu sibarha. Dość przyjemne w odbiorze, choć nie wykracza poza typowo piwne klimaty. Kapsel firmowy. Na kontrze w kilkunastu językach podstawowe informacje o składzie, choć ekstraktu nie dopatrzyłem się nawet po rosyjsku. Alkohol nadal 5,3%

                        Piwo absolutnie pijalne, choć do zachwytów sporo mu brakuje. Bardzo przyjemnie zachęca zapachem, co jest jego głównym atutem. Do plusów zaliczyłbym też ładną, wysyconą barwę. Na drugim biegunie jest piana, a w zasadzie jej brak. Pomiędzy tym jest przyzwoicie, co jak na koncerniaka nie musi być przecież normą. 7 w skali 1-10.
                        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                        Serviatus status brevis est
                        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                        Comment

                        • fuliano
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1825

                          #13
                          Dziś zakupione w IKEA Targówek za 5,99. Tak więc IKEA wprowadziła i piwka

                          Comment

                          • Pancernik
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 9731

                            #14
                            Złota puszka 0,33, taka grafika trochę w starym stylu, może się podobać.
                            Jasnozłoty, klarowny, świetlisty płyn. Piana biała, drobna, średniowysoka, ale trwała.
                            Fajnie (niezobowiązująco) pachnie: słodowo-owocowo, może ślad chmielu.
                            Podobnie w smaku, lekki chmiel, ślad chlebowy, dalej zrównoważony słodem z akcentem owoców. Gazu dość dużo, chyba tak ma być.
                            Kolega przywiózł z rejsu (???) do Goeteborga, wypite z przyjemnością po rowerowej wyrypie po piachu... .

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎