Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hurbanovo, Zlatý Bažant '73

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #31
    Piwo kupione w Szczawnicy. Butelka 0,5l. Moc 4,5%, ekstrakt ?. Piwo w kolorze jasnym herbacianym lub bursztynowym. Znacznie ciemniejsze od jasnych lagerów. Klarowne. Piana średniej wielkości, drobna, trochę dużych bąbli po nalaniu. Dość szybko opada do bardzo grubego kożucha (ok. 0,5cm) i w takiej postaci długo się utrzymuje. Zapach średnio intensywny. Słód z chmielem i troszkę skuna. Ładny, faktycznie przywodzi na myśl piwo z dawnych lat. Smak delikatny, łagodny słodowy skontrowany wyraźną goryczką. W posmaku goryczka, nie zalegająca. Dobrze zbalansowany smak. Piwo pełne. Gaz średni/wysoki, trwały. Dobrze ożywia piwo i świetnie pasuje. Opakowanie (jak na foto otviraka) prawie doskonałe. Ładna etykieta w klimacie lat 70-tych z pięknym kapslem. Wszystko wykonane perfekcyjnie jakby była to stara butelka. Do tego zielona butelka Euro. Jeśli w Czechosłowacji wtedy używano zielonych butelek to ok. Jedyny brak, to brak informacji o ekstrakcie. Bardzo dobre piwo, zdecydowanie przywołujące wspomnienia o smaku sprzed lat. Jest duża przyjemność w piciu tego Bażanta, i jeszcze w takim opakowaniu. Piwo oceniam na 4 (1 – 6).
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • Samoglow
      Senior
      • 07-2007
      • 606

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
      Trochę odstręcza zielona butelka...
      ? czy w 70 tych latach lali do zielonych? No jak są tak wierni w szczegółach to pewnie tak...

      Szału nie było...
      Genrealnie zielone Euro były, nawet w Polsce i to dość powszechnie, ale z tego, co wiem, dawny Bażant była lany akurat do brązowych. Oczywiści mogę się mylić, ale na starych zdjęciach widać brązowe. Pewnie chcieli zachować "zieloność" Bażantów. Skrzynki do nich są także całkiem inne niż w latach 70 . Są takie, jak wszystkie współczesne skrzynki, poza dedykowanym napisem.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
        Genrealnie zielone Euro były, nawet w Polsce i to dość powszechnie, ale z tego, co wiem, dawny Bażant była lany akurat do brązowych. Oczywiści mogę się mylić, ale na starych zdjęciach widać brązowe.
        Wydaje mi się, że w tamtych czasach nie zwracano większej uwagi na barwę butelek. Zdarzało się, że to samo piwo rozlewane było zarówno do zielonych, jak i brązowych butelek. Nie wiem jednak jak było w przypadku Bażanta

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4568

          #34
          Dokładnie, kolor nie był ważny a kształt czyli stara euro. Browary Warszawskie jak pamiętam rozlewały jak leci w brązowe, zielone i jak się trafiły w białe również.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6130

            #35
            Kupiłem Bażanta '73 dziś jako nowe na półce... ale okazało się że puszka ma już kilka miesięcy.
            Może gdzieś było przywalone na magazynie lub hurtowni bo ma stylistykę zimową.
            Ale piwo jest duże lepsze niż tamto, dawniej pite z zielonej butelki.

            Piana - większa na starcie.
            Lacing - trochę było.
            Gaz - średni.
            Barwa - złoto.
            Aromat - słód i lekko blaszany chmiel.
            Smak - słodkawe, słodowe, lekka goryczka w typie gorzkawych żywicy iglastych. Pod koniec goryczka sporo mocniejsza.

            Jak na masowy lager to nieźle było. Pewnie to zasługa nieco większej dawki Żateckiego.
            Attached Files

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6130

              #36
              Unowocześniono starą etykietkę

              Parametry: 12*/4.5%

              Niestety skunks na słodzie.
              Z połączenia DMS-u, skunksa i chmielu wychodzi dziwna ziołowość.
              Goryczka jest.

              W takiej kondycji piwo nie jest godne polecenia.
              Attached Files
              Last edited by Javox; 28-07-2023, 17:11.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎