Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mykułynećkyj, Barley Wine

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    Mykułynećkyj, Barley Wine

    Historyczny browar na Podolu, który od kilku lat eksportuje do Polski, choć w dość ograniczonym zakresie, ale są dostępne m.in. w sklepach z ukraińskimi towarami spożywczymi.
    W jednym takich sklepów kupiłem tam podchodząc trochę z dystansem, bo Barley Wine (23% ekstr., 8% alk) w cenie ok. 8 zł z butelkę 0,5 l. mógł okazać się nie do końca zgodny z moimi wyobrażeniami o tym stylu Na stronie jest jednak uspokajająca informacja, że jest warzone warzone z 6 rodzajów belgijskiego słodu ciemnego i drożdży górnej fermentacji. To już mi się zaczęło jawić aż nazbyt ekskluzywnie

    Aromat - słodowy z tonami powidłowo-dżemowymi, suszonej śliwki
    Piana - wyższa, średnia trwałość, dłuższa koronka
    Barwa - bardzo ciemny rubin, pod światło klarowność
    Wysycenie - umiarkowane, ale musuje żywo
    Smak - słodowość głównie w kierunku karmelu oraz suszu owocowego (śliwki i rodzynki), nieprzesadzona słodycz, trochę paloności na finiszu. Alkohol rozgrzewa (długo i sympatycznie), ale jest ładnie schowany
    Treściwość - jak na styl dość łagodna, ale oczywiście cięższe piwo

    Nawet jak na BW nie ma wyjątkowej słodowej złożoności i jest lżejszym przedstawicielem stylu. Cechuje go natomiast bardzo dobra pijalność, gładkość. Jest czyste w odbiorze i na szczęście nieprzesadzone ze słodyczą. Taki "łatwy" BW, co wcale nie jest wadą a bardziej zachętą do zapoznania się z tym trudniej dostępnym stylem.

    Treściwość i klimaty przypominają trochę koźlaka dubeltowego i nawet porównałem to piwo z pewnym dostępnym u nas koźlakiem niemieckim o zaw. alk. 7,8% i czuć, że BW jest mniej odfermentowany, więc treściwszy i bardziej gładki.

    Ogólnie sympatyczne, dobre piwo, optymalne na zbliżające się mrozy, ale i na obecnie bardziej typową "listopadową" zimę.

  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6136

    #2
    Też natrafiłem na to piwo i mnie w miarę posmakowało

    Piana - na dłużej niepełna warstewka.
    Lacing - niedużo.
    Gaz - lekki.
    Barwa - ciemniejszy rubin.
    Aromat - ciemniejsze susze owocowe, mini wędzonka, lukrecja, daktyle suszone,
    Smak - jak w aromacie i lekka goryczka.
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎