Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Greene King, Abbot Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tomi45
    Senior
    • 07-2011
    • 165

    #31
    Czy ktoś się orientuje czy to akcja ogólnopolska - pytam bo mam niestety kawałek do najbliższego Netto... -

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomi45 Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy ktoś się orientuje czy to akcja ogólnopolska - pytam bo mam niestety kawałek do najbliższego Netto... -
      To jest akcja ogólnopolska, piwa są już od miesiąca w ofercie
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • Tomi45
        Senior
        • 07-2011
        • 165

        #33
        Podjechałem do Netto - za buteleczkę winszowali sobie 7 zeta.

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #34
          Płaciłem tyle samo, może niektóre Neto maja promocję
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • Sokół83
            szynkarz
            • 12-2004
            • 1598

            #35
            kolor: bursztynowy
            piana: kremowa, jednolita, drobnobąbelkowa czapa na której można położyć zapałkę, dopiero po dłuższym czasie redukuje się do cienkiej warstwy
            gaz: niski OK
            zapach: średnio intensywny owocowy i chmielowy [4]
            smak: bogaty - kremowa, delikatna i wytrawna słodowość oraz solidna chmielowa goryczka, do tego estry owocowe [4,5]

            pity z beczki, dobry angielski bitter
            Z INNEJ BECZKI

            www.fotopolska.eu

            Comment

            • Makaron
              Senior
              • 08-2003
              • 2107

              #36
              Moim zdaniem, jest to przecietna ale'owa koncernowka. Wypic sie da, ale jak jest cos innego z pompy to omijam Abbot Ale.
              "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
                Moim zdaniem, jest to przecietna ale'owa koncernowka. Wypic sie da, ale jak jest cos innego z pompy to omijam Abbot Ale.
                Wiesz my tu nie mamy za dużo porządnych ejli. A jak już jest to yego chmielu amerykańskiego nawalą, że hej...

                Comment

                • Sokół83
                  szynkarz
                  • 12-2004
                  • 1598

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
                  Moim zdaniem, jest to przecietna ale'owa koncernowka. Wypic sie da, ale jak jest cos innego z pompy to omijam Abbot Ale.
                  Smakowało mi znacznie bardziej niż Fullers ESB pity kilka dni wcześniej z butli, który dla mnie był znacznie bardziej wykstrowany
                  Z INNEJ BECZKI

                  www.fotopolska.eu

                  Comment

                  • Makaron
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 2107

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Smakowało mi znacznie bardziej niż Fullers ESB pity kilka dni wcześniej z butli, który dla mnie był znacznie bardziej wykstrowany
                    Dawno ESB nie piłem. Ze trzy lata będzie. Muszę odświeżyć pamięć.
                    Ostatnio z koncernówku byłem pod wrażeniem Timothy Taylor Landlord.
                    A z mniejszych browarów to lista byłaby bardzo długa .
                    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #40
                      Kolor: Ciemny bursztyn, klarowne.
                      Piana: Koloru złamanej bieli, niezbyt obfita ale gęsta i trwała. Minimalnie oblepia szkło.
                      Zapach: Dosyć intensywny i bardzo przyjemny. Słodowośc z nutami karmelu i ale'owej owocowości.
                      Smak: Średnio treściwe. Słodowość z wyraźnym karmelem, nutami orzechowymi i ale'owo owocowymi. Wszystko dobrze zrównoważone średnią chmielową goryczką i wytrawnym, lekko przypalanym i minimalnie kwaskowatym finiszem.
                      Wysycenie: Średnio niskie.
                      Ogółem: Bardzo dobre. Bogate, ale dobrze zrównoważone i jednocześnie bardzo pijalne.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #41
                        A ja sobie znowu ponarzekam

                        To jest kolejne „lidlowe” brytyjskie piwo, które piję, i ponownie wydaje mi się płaskie, nijakie, do tego jeszcze wodniste. I właściwie ratują je jedynie właściwości orzeźwiające oraz jednak wyczuwalna goryczka oraz, hmmm, brak wad, ale więcej zalet też nie zauważyłem... Abbot Ale to kolejne lekkie, mało intensywne w smaku i aromacie ale, które pije się beznamiętnie. Niektórzy skwitowaliby je jako fajne piwo „grillowe”, czyli takie, które nadaje się dobrze do podlania kiełbasy (czy to na grillu, czy tuż po jej przełknięciu), ja je określam po prostu jako „eee tam”.

                        Czekam na hejty

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          #42
                          Hejt tylko jeden, za dużo po prostu wypiłeś i Ci się rozmyło Najlepiej podzielić sobie temat-ja dziś zreferowałem 3 i finał, jutro znowu 2-3.
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • chechaouen
                            Senior
                            • 01-2011
                            • 1180

                            #43
                            Kolor klasyczny, "ejlowi" żywa ciemnobursztynowa barwa. Piana nawet jak na ejla całkiem niezła. Cienka warstwa utrzymuje się dość długo. Zapach przyjemny, słodowy z wyraźnymi nutami owocowymi charakterystycznymi dla górniaków w stylu bitter. Jest też trochę karmelu, ale jednak owoce mocniej czuć. Ogólnie miły aromat.
                            W smaku na początku owocowość nieco słodkawa, taka kwiatowa. Potem zostaje dość szybko "przekoszona" goryczką, taką lekko cierpką na finiszu. Nieźle, ale bez rewelacji. Próbowany wczoraj Bishops Finger chyba troszkę bardziej mi podszedł.

                            Comment

                            • Petitpierre
                              Senior
                              • 01-2014
                              • 2560

                              #44
                              Barwa ładna, miedziana.

                              Zapach trawiasto-korzenny, nuta górna troszkę rozpuszczalnik, spirytus, nut dolna mocno słodowa. Zapach taki mało zachęcający, za bardzo przyciężkawy.

                              Smak-w miarę dobrze, dobra pijalność, lekkie piwko, goryczka chwilowa. Dobry bitter za 3-4zł.
                              Mały porterek-przyjaciel nerek

                              Comment

                              • Szakali
                                Senior
                                • 08-2013
                                • 572

                                #45
                                Kolor ciemny bursztyn

                                Piana gęsta, bardzo szybko opada.

                                Zapach słodowy , ziołowa chmielowość, chlebowość, estry owocowe. Całkiem przyjemny.

                                Smak słodowa baza, fajna ziołowa goryczka..całkiem intensywna, w tle chlebowość wraz z owocami. Wszystko idzie w stronę wytrawności.

                                Wysycenie ok


                                Dobre piwo, jednak hen's czy bishops bardziej mi podeszły.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎