Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Czterej Pancerni, Piwa Pszeniczne Urodzinowe (7A i 7B)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    Browar Czterej Pancerni, Piwa Pszeniczne Urodzinowe (7A i 7B)

    Dziś wypiłem dwa piwa pszeniczne z dwufermentorowej warki nr 7. Chyba trochę za długo u mnie stało, pszenicy nie ma co leżakować.

    7A: kolor bardzo jasny, słomkowy. Piana słaba i krótka, gazu sporo. Smak wyrazisty, przede wszystkim goryczkowy, trochę kwaskowaty - ogólnie całkiem niezłe.

    7B: kolor ciemniejszy (albo później było i z powoduzaokiennych ciemności tylko mi się wydawało ), piana jeszcze słabsza, za to gaz mocniejszy: początkowo prawie szampan - trochę dziwne jak na półroczne piwo. Smak podobny, ale łagodniejsze, wyraźnie smaczniejsze - rasowy pszeniczniak, tylko mocno chmielony - tak jak lubię.

    Myślę, że dwa, trzy miesiące temu obie części były rewelacyjne (ze wskazaniem na 7B), jednak z powodu długiego leżakowania zrobiło się to samo co z moim majowym pszeniczniakiem - straciły taką pszeniczną "miękkość" w smaku. Szkoda, że nikt tego piwa nie opisał wcześniej...
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Opisał je Sensor, ale w temacie o pszenicznym z ekstraktu
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      akcja - remanent w leżakowni

      jak może smakować ta pszenica 7B z zielonej butelki po 3 latach? pewnie nie wiecie - a ja wiem

      kolor słomkowo-jaśniuteńki, zapach wstępnie potrawkowy - potem lekko gożdzikowy, piana w normie, nagazowanie niezłe, w smaku fajna delikatna pszenica z leciutko zaakcentowaną goryczką - poza zapaszkiem nietenteges - ogólnie bardzo fajne w odbiorze
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Zapaszek był ok, ale faktycznie, przegiąłeś, żeby pszenicę tyle lat to dobrze, że tylko zapaszek nie wyrobił
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          na szczęście było w zielonej butelce - zatem jak powszechnie wiadomo - ocena o jeden w górę
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎