Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

CzPiP - Konkursowe dolne 13 Blg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Małażonka
    Senior
    • 03-2003
    • 4602

    CzPiP - Konkursowe dolne 13 Blg

    Mimo warszawskiej prochibicji, skosztowaliśmy w zaciszu domowym jednego z otrzymanych piw CzPiP, i tak:
    Barwa: mocnej, czerwonej herbaty
    Klarowność: średnia ( a może to "lodówkowe" zmętnienie?)
    Piana: lekko kremowa, gęsta, stosunkowo długo utrzymująca się na powierzchni piwa
    Nagazowanie: dosyć wysokie
    Zapach: lekko owocowe (cytrusowe?) nuty wyraźnie przykryte aromatem chmielowym
    Smak: przede wszystkim wyraźnie goryczkowy, prawie na równi pojawiają się nuty karmelowe, nieco w tle "ogólnosłodowe" i w końcu posmaku owocowe. Posmak długi, "lepki", przyjemny

    Ogółem: Piwo bardzo udane (o czym świadczy zajęte przez nie miejsce na konkursie), ale gdybyśmy dostali je bez informacji o rodzaju fermentacji, mielibyśmy zagwozdkę: pełność typowa dla piw górnej fermentacji, goryczka dla dolnej, owocowe nuty niby istnieją, ale zbyt słabe, by uznać to piwo za typowego ale. Niezależnie od rodzaju fermentacji uznaliśmy zgodnie (ja i Maciek): piwo bardzo, bardzo udane, jak zresztą wszystkie Marusiowe, które piliśmy do tej pory.

    I jeszcze zdjęcie (niestety "trochę" prześwietlone):
    Attached Files
    Last edited by Małażonka; 25-05-2006, 21:38.

  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Jesli chodzi o posmaki "górnofermentacyjne" to nawet sie zastanawialam, czy w ogole wystawiać to piwo w konkursie. U mnie, niestety, najniższa osiągalna w piwnicy temperatura to 14-16 stopni. Natomiast po komentarzach jury wyszło, że to raczej wina receptury, bo tacy mistrzowie dolnej fermentacji jak chocby Mapajak mają na pewno odpowiednie warunki do tworzenia tego typu piw, a jednak mówiliście, ze wszystkie smakowały jak górna
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #3
      ponad 2 lata od warzenia
      Ogromna piana ! bardzo długo się utrzymująca. Zapach faktycznie owocowy.Kolor pasujący raczej do koźlaka .Drobne bąbelki unoszące sie przez cały czas degustacji,
      Smak owocowy z lekką goryczką Baaaaardzo dobre piwo
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Dżizzz, serio jeszcze dobre? Ja już zapomniałam, że takie piwo było
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #5
          a oto to piwo
          Attached Files
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎