Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BIGB, Imperial Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    BIGB, Imperial Stout

    Nie wiem czy nazwa jest poprawna, ni cholery nie umiem rozczytać cyrylicy Ofiarowane nam w bączku ( stanowczo za mało ). Bigbowa etykieta, co tam jest powypisywane, nie wiem.

    Piękne czarne piwo, światło nawet nie próbuje przez nie przenikać. W zapachu dominuje słodycz, jest ona lekko ulepkowata jak w porterze. Można wyczuć też trochę alkoholu, jednkaże nie przeszkadza. Czuć, że to piwo o solidnym ekstrakcie. Wysycenie gazem jest słabe, ot stout. Piana jest piękna, beżowa, drobnoziarnista, jednakże nie utrzymuje się długo. W smaku na początku jest słodkie, czuć wyraźnie słody karmelowe, na koniec wchodzi goryczka i wyraźna paloność. Jest też lekki posmak jak od słodu wędzonego.

    Świetne piwo, bardzo treściwe, sycące, nie trąca alkoholem. Gdyby było dostępne w sprzedaży, to już dawno jego krata stałaby w piwnicy Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś powtórzyć jego konsumpcję, gdyż piwo nam strasznie zasmakowało. Najbardziej ze wszystkich testowanych w ciągu 3 dni
    Attached Files
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    #2
    Nazwa pełna to "russian imperial stout" pisane cyrylicą oczywiście.
    Ale z nim trzeba ostrożnie, bo zdradliwe jest - wszak ma 25 Blg i gdzieś blisko 10 % alkoholu, a jak wiadomo od Asa- alkohol - to zabije prawdziwego mężczyznę
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • naczelnik
      Senior
      • 08-2003
      • 1884

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron
      (...)a jak wiadomo od Asa- alkohol - to zabije prawdziwego mężczyznę
      To czlowiek dr Plamy

      Przepraszam, za zasmiecanie, ale nie moglem inaczej
      Popieram domowe browary!

      Polakom gratulujemy naczelnika

      Zamykam browar.
      Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

      gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #4
        BIGB, Imperial Stout

        Nagazowanie umiarkowane. Kolor ciemny braz. Piana niezbyt obfita, ale niewielka obwodka utrzymuje sie dlugo. W zapachu mile karmelowe nutki. Geste. Smak zlozony. Nie za slodkie nie za gorzkie. podobnie jak Maidenowiec wyczulem lekki wedzony posmak. Bardzo udany porter. Chcialoby sie rzec kultywujacy swietne warszawskie tradycje
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎