Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mikrobrowar Białoprądnicki "Henryk XVI" warka 9

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    Mikrobrowar Białoprądnicki "Henryk XVI" warka 9

    Październikowe piwo balkonowe.

    Ale piana Perlista czapa do końca. Nagazowanie też żywe do samego końca. Kolor tylko mi nie odpowiada. Jest mętny i brązowy. Nie wygląda zbyt apetycznie. Co do smaku to jet to piwo udane. Jak to u Titusa bywa, lekko alkoholowe. Ponadto słodowe z lekko koźlaczkowatymi naleciałościami i wyraźną, ostrą i zalegającą goryczką - też typowe dla piw Titusa (dawałeś tu Magnum może ?).

    Ciekawe i smaczne



    ....tylko ten kolor

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    ale to powinno poleżeć z miesiąc jeszcze...

    Comment

    • Titus_Fox
      Senior
      • 10-2005
      • 400

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      Kolor tylko mi nie odpowiada. Jest mętny i brązowy. Nie wygląda zbyt apetycznie.
      "Trzymaj, dziewiąta warka, tylko z oceną wtrzymaj się aż wymyślę nazwę, a piwo się nieco uleży, bo w transporcie się zbełtało" - tja..... Było mnie słuchać

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      Co do smaku to jet to piwo udane. Jak to u Titusa bywa, lekko alkoholowe. Ponadto słodowe z lekko koźlaczkowatymi naleciałościami i wyraźną, ostrą i zalegającą goryczką - też typowe dla piw Titusa (dawałeś tu Magnum może ?).
      Heh, mój styl odciska swe szczególne piętno na tej warce. Jest ona robiona na zamówienie, rzec by można, na zamówienie ludzi, którzy podobnie jak ja lubią się piwkiem ubzdryngolić. Toteż mocne jest, goryczkowe, a co najlepsze - jest go dużo
      Co do chmielenia : 50g Lubelskiego, 20g Marynki i 1/3 Hops Aroma przy cichej.


      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      Ciekawe i smaczne
      Ale - i tu rzec by się chciało, parafrazując hasło znanej sieci RTV-AGD - Nie dla niecierpliwych !!

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
      ....tylko ten kolor
      Shlangie, ja Cię bardzo proszę - daj mojemu piwu następnym razem chociaż dobę się uleżeć, zanim mi znów zaczniesz jechać po ambicji, psiocząc na fakt, że się drożdże podniosły. Jakoś nie pamiętam, żeby Sosenka była przezroczysta

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
        ale to powinno poleżeć z miesiąc jeszcze...
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Titus_Fox
        Shlangie, ja Cię bardzo proszę - daj mojemu piwu następnym razem chociaż dobę się uleżeć, zanim mi znów zaczniesz jechać po ambicji, psiocząc na fakt, że się drożdże podniosły. Jakoś nie pamiętam, żeby Sosenka była przezroczysta
        Nie rób przepychanek na forum z łaski swej Titusie Pytałem: 'Do wypicia jest?' A Ty na to: 'Jak najbardziej'.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Titus_Fox
        "Trzymaj, dziewiąta warka, tylko z oceną wtrzymaj się aż wymyślę nazwę, a piwo się nieco uleży, bo w transporcie się zbełtało"
        Po pierwsze nie mówiłeś nic takiego a po drugie: czy sądzisz, że nazwa wpłynęła by na smak ?
        Last edited by Shlangbaum; 25-11-2006, 21:35.

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Titus_Fox
          Senior
          • 10-2005
          • 400

          #5
          UWAGA !

          Wszem i wobec oznajmiam, iż się sromotnie pomyliłem w ocenie swych piw.

          Na skutek pomieszania butelek przedwcześnie uznałem, że "przepiękny głęboki karmazyn" cechuje warkę balkonową nr 9. W rzeczywistości jednak jest to mikro-warka 10, o roboczej nazwie "WB", powstała z wysłodzin po 9tce. Warka numer 9 ma istotnie brunatny, niezachęcający kolor, o którym wspominał wcześniej Shlangie.

          Skutkiem tego uroczyście odszczekuję, przepraszam i mam nadzieję, że przepraszany raczył będzie puścić to w niepamięć. Czego sobie z pewnością bym życzył. Zwracam honor, Shlangie !

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎