Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kuchenno Łazienkowy Browar Domowy PIERWSZY CHMIEL - warka XXIX 'ŁADNY GIPS'

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19163

    Kuchenno Łazienkowy Browar Domowy PIERWSZY CHMIEL - warka XXIX 'ŁADNY GIPS'

    blg. 15, alk. 6.2 %; data but. 31.09.2006

    Kolejne ciekawe piwo... odnalezione w piwnicy dzięki wizycie Shlangiego po piwa czarnkowskie.
    Już po otwarciu ciekawy, acz niepokojący zapach z lekka kwaśny. Po nalaniu do szklanki piwo okazuje się w miarę normalne, piana nie umyka w szybkim tempie, choć nie jest jej dużo, to osadza się na szkle. W zapachu nuty cytrusowe. W smaku dość wytrawne, ale nie kwaśne. Posmak grejfrutowy. Nagazowanie jak na tak odległą datę butelkowania to mizerne, by nie rzec praktycznie żadne. Etykieta jak zwykle mistrzowska w swoim stylu.

    Nie licząc jednego z tych sześciu (które cieżko było wypić) opisałem te, które na to zasłużyły.
    Dzięki kentaki za możliwość degustacji. Jak chodzi o piwa dziwne (w których ostatnio gustuję ) mój horyzont znacznie się poszerzył.
  • kentaki
    Senior
    • 10-2002
    • 452

    #2
    Piwko w zamyśle miało być IPA, stąd ten gips . Chmieliłem prasowanymi szyszkami Target, który to chmiel jak mi się wydaje nadał trochę jakby ziemistego posmaku. Piana może rzeczywiście słaba ale akceptowalna. Mi generalnie to piwko smakuje, ale grejpfruta nie wyczuwam. Rzeczywiście te piwka w większości są pijalne i godne oceny, no poza PIWOTOU, które może konkurować w kategorii kwasiżurów , ale tak to zawsze jest, gdy stworzę najpierw etykietę a dopiero potem uwarzę piwko, albo gdy opiszę płytkę CD-R przed wypaleniem . Etykieta tradycyjnie jest tu http://www.gjpbeer.com/Etykiety/WebS...1cb27528ws.jpg Co do dziwnych piw to po przeglądzie piwniczki mam jeszcze kilka całkiem niezłych wynalazków

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19163

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki
      ... Chmieliłem prasowanymi szyszkami Target, który to chmiel jak mi się wydaje nadał trochę jakby ziemistego posmaku. ... Mi generalnie to piwko smakuje, ale grejpfruta nie wyczuwam. ...
      Wiesz, bo mnie się też zdarza chmielić dość pokaźnie magnum czy dużymi porcjami marynki, ale efekt jest zdecydowanie inny. Targeta nie znam, ale piwo wypiłem i coby nie mówić za wiele - dziękuję za nie.
      Last edited by e-prezes; 13-02-2007, 21:09.

      Comment

      • kentaki
        Senior
        • 10-2002
        • 452

        #4
        Właśnie spijam kolejna butelkę Tmavego Patrysia, też chmielonego Targetem i stwierdzam, że wchodzi gładko , choć ziemiste smaczki są zdecydowanie wyraźniejsze. Co do tego chmielu to info jest tu http://www.barthhaasgroup.com/cmsdk/...eu_target.html

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎