Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gdański Browar Obwoźny #16

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rolek
    Senior
    • 08-2001
    • 1038

    Gdański Browar Obwoźny #16

    Jedno z piw otrzymanych od huanghua w ramach barteru chmiel płynny za chmiel stały.
    Butelka 0.5, no label.
    Po otwarciu butelki krótkie "psyt" i ... po gazie. Po przelaniu do szkła okrutnie pieniste, piana gęsta, kremowa, gorzka.
    Ilośc piany sugerowałaby spore nagazowanie, ale tu niespodzianka. Gaz, a rzekłbym nawet gazik, lekutki, marniutki. Praktycznie brak.
    Piana trzyma się aż do końca, dzielna jest.
    Kolor pierwszorzędny; ciemny, klarowny rubin.

    Wg zapisów notatnika piwowara, #16 to Bock, ale smak bardziej sugerował mi stouta, niż bocka (tylko coś mnie ten kolor wtedy nie pasił). Gorzki, intensywny, nachalny, ale nie odrzucający. Co prawda jężyk mi żdrętwiał, ale warto było. Dobre było.

    Reasumując tę nieco chaotyczną "recenzję": piwo na dużą czwórkę. Dodać gazu, trochę mniej goryczki i jak dla mnie będzie piątka
  • huanghua
    Senior
    • 10-2005
    • 1910

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek
    (...)Gorzki, intensywny, nachalny, ale nie odrzucający(...).:
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek
    (...), trochę mniej goryczki i jak dla mnie będzie piątka
    Dobrze, że nie dałem Ci #15, bo byś kopyta wyciągnął

    Moja obserwacja nasuwająca się po użytkowaniu drożdży WLP838 Southern German Lager, to mocne akcentowanie smaczków i goryczki chmielowej. Zerkając na skład nie wydaje mi się abym dał zbyt wiele chmielu, a wyczuwalny jest cholernie.
    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23792

      #3
      potwierdzam bardzo silne nachmielenie, już przy otwarciu z butli ulatnia się intensywny aromat chmielowy, po przelaniu do szkła w zapachu dodatkowo nieco owocowego akcentu (morela?), karmelowego i fenolowego (?).

      w smaku goryczka rozpływa się po całej jamie ustnej, silnie maskuje inne doznania, w konsystencji oleiste i rozgrzewające (w sam raz na ten jesienny dzień)

      gdyby nie przechmielono - byłoby git. ale ogólnie fajne piwko.

      dzięki! (otrzymane od Huanghua we Fregacie)
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎