Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwniczka Trolla #66 ALT

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wielki_B
    Senior
    • 02-2005
    • 1968

    Piwniczka Trolla #66 ALT

    Pierwsze z wielu piw otrzymanych od Jareckiego40, które konsumuję.
    Wybrałem to piwo w ciemno, bez sprawdzania, coż to takiego jest.

    Klarowne, o kolorze mocnej herbaty. Nagazowanie średnie, piana szybko znikła. Zapach i smak od razu oznajmił mi, że to piwo typu "ale". Nie rozpoznałem cytrusowego posmaku, że pochodzi od skórek curacao. Natychmiast wyczułem natomiast zwiększony alkohol i że jest on wynikiem dodatku cukru. To alkohol zabił w tym piwie pianę. Dopiero w połowie konsumpcji sprawdziłem, gdzie trzeba, co to za piwo.

    Smakuje mi średnio. Bo nie specjalnie przepadam za ejlami, a zwłaszcza jeśli są dobawiane cukrem. Wypiłem jednak w całości i gdyby nie cukrowy alkohol, to chętnie sięgnąłbym po następne.

    Spróbuję skonsumować jeszcze jakieś piwko Jareckiego, choć mam obawy, że się nawalę dwoma piwami, jeśli nastepne też będzie "voltażowane".

    Jarecki, dziękuje za możliwość skosztowania.

    PS.
    Ejlowe aromaty natychmiast zwabiły muchę owocówkę, która postanowiła się utopić w tym piwie Wyciągnęłem ją nożyczkami i piwo i tak wypiłem
  • Wielki_B
    Senior
    • 02-2005
    • 1968

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B Wyświetlenie odpowiedzi
    Pierwsze.

    Comment

    • JARECKI40
      Senior
      • 12-2005
      • 456

      #3
      Dzięki za ocenę. Muszę jednak wspomnieć, że w tym piwie nie było ani grama cukru, oprócz piw klasztornych do których dodaję cukier kandyzowany, lub na przykład piwa Słodka Curacao do którego dodałem cukier kandyzowany biały do piwa nigdy nie dodaję cukru.
      Pierwsze cztery warki popełniłem z dodatkiem cukru lub miodu jako dodatku do brew kita.
      Piwo to według moich obliczeń ma około 5 procent alkoholu.

      Pozdrawiam i .

      Comment

      • Wielki_B
        Senior
        • 02-2005
        • 1968

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JARECKI40 Wyświetlenie odpowiedzi
        (...) w tym piwie nie było ani grama cukru (...)
        Otwórz sobie to piwo, a od razu wyczujesz alkoholową moc. Zresztą, teraz sobie czytam składniki tego piwa i widzę m.in. "300 g cukru kandyzowanego białego".

        Comment

        • JARECKI40
          Senior
          • 12-2005
          • 456

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wielki_B Wyświetlenie odpowiedzi
          Otwórz sobie to piwo, a od razu wyczujesz alkoholową moc. Zresztą, teraz sobie czytam składniki tego piwa i widzę m.in. "300 g cukru kandyzowanego białego".
          Przez moje niedbalstwo w przepis wkradł się błąd, cztery ostatnie składniki dotyczą następnej warki, w następnym poście, po przepisie, jest sprostowanie. Cukier kandyzowany biały dodałem zgodnie z przepisem do warki 67 Słodka Curacao.

          Pozdrawiam

          Comment

          • Wielki_B
            Senior
            • 02-2005
            • 1968

            #6
            Być może alkoholowe "voltażowanie", które odczuwałem, wynikało z wytrawnego zatarcia tego piwa w połączeniu z ejlowymi nutami. A może po prostu nie nadaję się na degustatora ejlów.
            Stawiam bardziej na to drugie!

            Pozdrawiam.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎