Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Kopyra, warka nr 27, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    Browar Kopyra, warka nr 27, Pszeniczne

    Kolejne piwo z Browaru Kopyra.

    piana: typowo pszeniczna, gęsta, drobna, trza nalewać na kilka razy, utrzymuje się do końca w postaci dywanika,
    kolor: jasny, pilsowy, zupełnie klarowne, dopiero pod koniec udało się wytrząść trochę żyjątek, które zmętniły piwo, wyjątkowo te drożdże (WB-06) zbijają się na dnie,
    smak: hmm, jak na pszeniczniaka mało gęste, lekka goryczka, lekka kwaskowość, dopiero drożdże na pianie dały zapach bananowy,
    wysycenie: fajne, w normie, ładnie bąble unoszą się do góry.

    No i teraz kolego kopyr dałeś mi zagwostkę. WB-06 czekają na swoją kolej, ale jeżeli one tak się klarują to już sam nie wiem czy na nich robić?

    One by były dobre do Kristal Weizenów lub nawet do Witbirów.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
    wyjątkowo te drożdże (WB-06) zbijają się na dnie,
    smak: hmm, jak na pszeniczniaka mało gęste, lekka goryczka, lekka kwaskowość, dopiero drożdże na pianie dały zapach bananowy,
    (...)
    No i teraz kolego kopyr dałeś mi zagwostkę. WB-06 czekają na swoją kolej, ale jeżeli one tak się klarują to już sam nie wiem czy na nich robić?

    One by były dobre do Kristal Weizenów lub nawet do Witbirów.
    Do witów, to IMO się nie nadają. Co gorsza piwo jest właśnie takie, bo te skurczybyki są strasznie żarłoczne. Odfermentowały mi do 2blg. Żadne piwo mi tak głęboko nie odfermentowało. Generalnie jestem z nich średnio zadowolony. IMO no name'y z zestawów BA były lepsze.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      IMO no name'y z zestawów BA były lepsze.
      Wedle mnie, nawet najlepsze. 3068 nawet pobiły.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎