Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mini Browar Jasia_Piwosza, warka #16

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Mini Browar Jasia_Piwosza, warka #16

    Generalnie piwo bardzo zbliżone do warki nr 15, choć chyba nieco ciemniejsze.
    Piany niestety niewiele, za to nagazowanie spore.
    W smaku zrównoważone, o charakterze stuota.
    Ale ma też mankamenty. Po pierwsze - brak etykiety. Po drugie - DLACZEGO TAK GO MAŁO?
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • mwa
    Senior
    • 01-2003
    • 5071

    #2
    Też otrzymałem od Jasia Piwosza jedną butelczynę.
    Fakt, że butelka mała i bez etykiety ale piwko w sam raz.
    Miało jakieś kwaśne smaczki, w zapachu, bo w smaku super stout (wydaje się jakby ze słodu). Piana dojść spora, szybko opadająca, ale wg mnie nasycenie mniej niż średnie i dlatego szybko opadła. Kolor jak widać na foto bardzo ciemne.
    Dzięki Panie za piweczko.
    Poniżej foto:
    Click image for larger version

Name:	100_0421.jpg
Views:	1
Size:	28,6 KB
ID:	2025684
    Pozdrawiam Cię !!!!

    Comment

    • MarcinKa
      Senior
      • 02-2005
      • 2729

      #3
      Nie wiem czy tutaj powinienem opisywać to piwo. Zgadza się tylko twórca i numer warki. Reszta to chyba inne piwo. Koledzy piszą o Stoucie, ja piłem Ale. Albo pomyłka w oznaczeniu, albo warka była jakaś „podwójna”. Może Jasiu to wyjaśni?

      Piwo wymienione na zlocie w Siewierzu. Butelka 0,5l. Moc?, ekstrakt? Kolor bursztynowy, ciemny herbaciany. Piwo klarowne. Bardzo lubię piwa o takiej barwie. Piana początkowo bardzo drobna i obfita, piwo wykipiało z butelki. Średnio trwała. Pozostawia ślady na ściankach kufla. Zapach ładny chmielowo owocowy z nutkami górnej fermentacji. Trochę tylko był zbyt słaby. Smak ciekawy. Na pierwszym planie goryczka chmielowa. Nie zabija ona jednak słodowości, którą czuć pod spodem. Nuty słodowe typowe dla górnej fermentacji. Całość sprawia wrażenie gęstego, ale nie ciężkiego piwa. Generalnie piwo miało ciekawy smak, bo goryczka była taka trochę inna niż zazwyczaj. Wysycenie bardzo słabe, prawie go brak. Prawdopodobnie poszło całe w pianę na początku. To chyba największy mankament piwa, ale w tym stylu nie jest to aż taką wadą. Opakowanie robocze, jedynie na kapslu numer warki. Piwo ciekawe, trochę inne niż typowe piwa domowe. Wszystko z powodu nietypowej goryczki. Mnie smakowało.
      Dzięki Jasiu_Piwoszu.
      Attached Files
      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎