Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar domowy - mb WOS #10

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    Browar domowy - mb WOS #10

    Piwo otrzymane na giełdzie w Spiżu, niestety bez etykiety nosiło tylko nr warki na kapslu.
    Dodatkowo dopytałem o blg 14,5 i datę warzenia-luty 2009, wykonane z ekstraktów.
    Przejdźmy do sedna sprawy

    Kolor: czarny, jak dobrze pod światło cieniutką warstwę obejrzeć ukazują się piękne brązowo-rubinowe refleksy.
    Piana: drobniutka, koloru kawowego, trwała oblepiająca szkło, utrzymująca się w formie 3mm dywanika do końca degustacji. Wysycenie średnie pasujące co stylu.
    Zapach bardzo nikły nasuwający na myśl mocno spalone/zwęglone słody z nutką kwaśną również pochodzącą od tego czynnika.
    Smak: czarny, palony, stoutowy, bardzo zdecydowany choć jak najbardziej w granicach przyzwoitości. Kilka godzin wstecz piłem Guinnessa Extra Stout i ten domowy stoucik mi bardziej smakuje (no dobra pianę ma słabszą )
    Znakomite piwo, kolejne od Woosa i po raz kolejny udowodnił, że można zrobić znakomite piwo z puchy. Dziękuję za możliwość degustacji tego dzieła.
  • woosaa
    Senior
    • 07-2005
    • 1548

    #2
    Witam.Jeszcze kilka takich komentarzy i nie przerzucę sie na warzenie ze słodów
    Piwko warzone z gotowego zestawu "Stout" WESa.Temperatura burzliwej była ok 21° C i trwała 7 dni,cicha trwała 13 dni,do refermentacji glukoza 100g.
    Cieszę się że piwko smakowało,bo dla mnie było lepsze jak było młodsze(teraz jakieś za bardzo owocowe).PZDR
    mb WOS

    Comment

    • mark33
      Idę po piwo do piwnicy.
      • 04-2005
      • 3283

      #3
      Ciekawe nie wyniuchałem, ani nie wysmakowałem owoców. Może trzeba było znać młodziaka

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Pełna nazwa: mb WOS prawie Stout Voytek #10

        Piwo wymienione z woosą na wiosennej giełdzie w Spiżu. Butelka 0,5l. Moc 5,5%, ekstrakt 14,4. Kolor można precyzyjnie określić jednym słowem: smoła, albo bardziej „naukowo”: czarna dziura. Tak czarnego piwa jeszcze nie „prześwietlałem”. Piana drobniutka i duża, trwała tak między średnio a długo. Bardzo ciemnego koloru, czekoladowego, kakaowego. Też chyba jeszcze takiej nie widziałem. Bardzo ładna. Zapach zdominowany przez ciemne słody, palony. Wyczuwa się „nuty piw domowych”, jest też leciutka kwaskowość. Smak z ciemno słodowo palonymi nutami na czele. Do tego trochę kwaskowości zbożowej i średnio mocny posmak palonego słodu. Piwo gęste, oleiste. Wysycenie niskie, małe. Tak jak to w Stoutach. Opakowanie ze wszystkimi informacjami. Etykieta WESa. Kapsel z numerem warki. Piwo dobre, zgodne z nazwą. W stylu Stout raczej od strony łagodnych Stoutów. Kolor i piana rewelacyjne. Podsumowując smakowało.
        Dzięki woosaa.
        Attached Files
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • woosaa
          Senior
          • 07-2005
          • 1548

          #5
          Po "małych porządkach" w piwnicy znalazłem 2 butelki "Stouta 10" .Jedną zabrałem na degustację i stwierdzam że piwko po 31 miesiącach jest ...PYSZNE.Jedyna wada,to że trzeba ostrożnie nalewać (najlepiej na dwa kufelki),bo strasznie ucieka z butelki.Mimo że warzone z brewkita nie znalazłem "WESowych" akcentów jak w innych piwkach z puszki.PZDR
          mb WOS

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎