Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe piwa na rynku (wyprodukowane W POLSCE) - TYLKO komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13950

    Nie ma takiego piwa "Południowy Stout". Nie mogą istnieć dwa piwa o tej samej nazwie pod jednym browarem. Póki ART nie "zrobi ci dobrze" to nic się tu nie zmieni.
    W takiej sytuacji Stout został taki jaki był, nic tu nie było dodawane na nowo.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      Dlatego proszę o dodanie do bazy nowego piwa: Południowy Stout, wraz z przeniesieniem wątków dotyczących tego piwa pod nowy temat.
      Według mnie wystarczy sam Stout, byle to był nowy temat "Browar Południe, Stout", a nie nieaktywny już wtedy wpis w bazie piw "Gab, Stout".

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Też uważam, że powinna nastąpić zmiana nazwy browaru.

        Od dawna też postulowałem popracowanie nad listą piw, które są historią i stosowne ich odróżnienie od tych "aktywnych". Co więcej - deklarowałem przyłożenie do tego swojej ręki. Niby co roku przed plebiscytem robi się taką listę, a potem się tego nie wykorzystuje.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
          Też uważam, że powinna nastąpić zmiana nazwy browaru.

          Od dawna też postulowałem popracowanie nad listą piw, które są historią i stosowne ich odróżnienie od tych "aktywnych". Co więcej - deklarowałem przyłożenie do tego swojej ręki. Niby co roku przed plebiscytem robi się taką listę, a potem się tego nie wykorzystuje.
          Wiąże się to z wprowadzeniem nowej wersji Dziennika Piwnego. Zrobiłem już listę wszystkich postulatów browar.bizowiczów, które zgłaszali na przestrzeni kilku lat.
          Jest tam również uporządkowanie listy piw, które nie są już warzone. Artur ma rozpocząć zaawansowane prace nad nowym DP.

          Comment

          • Sokół83
            szynkarz
            • 12-2004
            • 1598

            Nie wiem skąd się biorą pomysły, żeby stworzyć zupełnie nowy Browar Południe w miejsce Gabu. Jakoś do tej pory nigdy nie tworzono nowego browaru w momencie gdy zmieniła się struktura własnościowa (chociażby ostatnio Czarnków czy dawniej Belgia a zupełnie dawno Dojlidy). Czy starą Fortunę też będziemy wywalać i tworzyć nowy browar bo przejęli ją Belgowie? Co do Stouta to w momencie gdy zmienimy nazwę na Browar Południe starego możemy nazwać Gab Stout i po problemie - nazwy nie będą się dublować. A najlepiej zrobić tak jak ze Lwówkiem - browar zostaje a stare piwa do archiwum. Może w ogóle kiedyś doczekam czasów kiedy stare piwa co roku przy plebiscycie będą lądować w archiwum. Bo to co mamy teraz zaczyna już wyglądać kuriozalnie (Van Pur z prawie setką piw)

            W ogóle zauważam, że w browar. biz pojawia się niekonsekwencja a przez to robi się burdel. Lwówek jak aktywowano, zostały tylko nowe piwa. Racibórz - stare i nowe. Odkąd browar.biz istnieje kilka browarów zmieniło właścicieli - a tylko tym razem są głosy, żeby przy takiej okazji robić nowy browar. Dla mnie browar to zakład stojący w konkretnym miejscu a nie wpis do KRS-u
            Z INNEJ BECZKI

            www.fotopolska.eu

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              Sokole, wczytałeś się dokładnie? Sens ostatnich postów sprowadza się właśnie do tego, żeby zmienić nazwę, przy Browarze Południe umieścić tylko nowe piwa, a stare z przedrostkiem Gab dać do archiwum, wzorem Lwówka. Chcemy właśnie tego, co postulujesz, więc Twoje zdziwienie jest cokolwiek... dziwne.
              I zgadzam się, z Raciborzem powinno się postąpić tak samo.
              Fortuna to trochę inne zagadnienie, bo w jej przypadku nie było przerwania produkcji. Poza tym nie podjęto jeszcze ostatecznych decyzji co do kontynuacji dawnych marek.

              Comment

              • Sokół83
                szynkarz
                • 12-2004
                • 1598

                Skacowany pisałem i nie do końca dotarło do mnie co czytam

                Niemniej jednak pojawiały się takie głosy, żeby tworzyć nowy browar, m.in.:
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
                W ogóle browar GAB powinien zostać oznaczony jako zamknięty, a Browar Południe wprowadzony jako nowy.
                Z INNEJ BECZKI

                www.fotopolska.eu

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Niemniej jednak pojawiały się takie głosy, żeby tworzyć nowy browar, m.in.:
                  Wtedy ja sam wyrażałem się nieprecyzyjnie i zastosowałem skrót myślowy. Jako zamknięte/już nie produkowane powinny być oznaczone piwa z Gaba, a jako nowe te z BP, czyli zastosować winno się model Lwówka.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crocco Wyświetlenie odpowiedzi
                    Awiatik niepasteryzowany
                    Warzone w browarze Kormoran dla Dionizos Radom.
                    Ekstrakt 12.5 alk 7.0

                    Namysłów niepasteryzowane,fajnie smakowało dołączona etykietka że ważne przez 28 dni ,niestety butelki poszły gdzieś i bliższych szczegółów nie mam na teraz.
                    Crocco - przyłóż się lepiej do pomocy, bo zamiast zamiast niej wprowadzasz mi tu zamieszanie Obydwa piwa już dawno są w bazie.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      Dodane dziś:

                      - Połczyn: Ambrosius Strong
                      - Połczyn: Das Oberschlesiche
                      - Namysłów: Jako Złoty Łan
                      - Łomża: Cooler
                      - Na Jurze: Bearnard grapefruit
                      - Łódzkie: Grost
                      - Perła: Goolman Mocne
                      - Witnica: 3x Pszczyńskie

                      Uwaga - zastosowałem nowe oznaczenie piw z browarów kontraktowych (tych nowo dodanych), przykładowo Namysłów, [Jako] Złoty Łan. Także piwa "z" Pszczyny zostały tak opisane, ale widać to póki co tylko w Dzienniku Piwnym.
                      Jeśli taki sposób Wam się spodoba, to można by tak oznaczyć także Pinty, Gniewosze, pozostałe Jako, a może także piwa dla Dionizosa.
                      Last edited by Pendragon; 25-07-2011, 10:51.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...

                        Uwaga - zastosowałem nowe oznaczenie piw z browarów kontraktowych (tych nowo dodanych), przykładowo Namysłów, [Jako] Złoty Łan. Także piwa "z" Pszczyny zostały tak opisane, ale widać to póki co tylko w Dzienniku Piwnym.
                        Jeśli taki sposób Wam się spodoba, to można by tak oznaczyć także Pinty, Gniewosze, pozostałe Jako, a może także piwa dla Dionizosa.
                        Chyba jest to dobry kierunek bo np. Amber, [Gontyniec] Gniewosz jasne chyba lepiej wygląda niż aktualne Amber, Gontyniec - Gniewosz jasne

                        Comment

                        • Mafar
                          Senior
                          • 04-2003
                          • 1262

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          ....- Witnica: 3x Pszczyńskie.....
                          Na jakiej podstawie twierdzisz że piwa Pszczyńskie są z Witnicy ?
                          Polakom gratulujemy Brackiego

                          Gdy rozum śpi budzą się demony

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            Wystarczająco dużo było na ten temat. Masz inną teorię?

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Mafar
                              Senior
                              • 04-2003
                              • 1262

                              Były tylko domysły, żadne konkrety
                              Polakom gratulujemy Brackiego

                              Gdy rozum śpi budzą się demony

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13950

                                Domysły, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa, a ludzie chcą sobie te piwa do DP wpisać. Gdyby się okazało, że to jednak nie Witnica, to się wtedy poprawi, a w DP się zmieni automatycznie.

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎