Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kto pierwszy uwarzył...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
    Czas piw pszenicznych w rozumieniu Weizen/pszeniczne to rok 2005, Browar Bierhalle Arkadia. Jestem przekonany iz Browar Regina robił zbliżone piwo i nie było to piwo Kristal Weizen.

    mam w piwnicy, zajrzyj - sprawdzimy
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Krzysztof
      Senior
      • 04-2001
      • 1689

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
      Zbliżone do czego? Piłeś je?
      Miałem na myśli ze Regina miała co najmniej w zamyśle produkować piwo pszeniczne typy Hefe Weizen. Nie pamiętam czy je piłem. Szmat czasu...
      Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
      www.twojmalybrowar.pl

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        Sam pewnie dobrze pamiętasz kiedy uwarzyłeś pierwszą pszenicę w Bierhalle, ale zapraszałeś na swojego Weizena na jesieni 2005 roku, a Regina Pszeniczne było sprzedawane w trakcie giełdy w Żywcu w czerwcu 2005 roku, które zostało zresztą przywiezione przez Wiciu_w. Ja pamiętam, bo był to rok wyjątkowy i pojawiły się piwa, które zmieniły nieco polską scenę piwną.
        Nie pamiętam z rozmowy z Wiciu_w jaki przyświecał im cel, ale z tego co pisał Czes miała to być pszenica filtrowana. A czy była udana to już inna kwestia. Tak czy inaczej Kristall Weizen.

        Comment

        • Krzysztof
          Senior
          • 04-2001
          • 1689

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Sam pewnie dobrze pamiętasz kiedy uwarzyłeś pierwszą pszenicę w Bierhalle, ale zapraszałeś na swojego Weizena na jesieni 2005 roku, a Regina Pszeniczne było sprzedawane w trakcie giełdy w Żywcu w czerwcu 2005 roku, które zostało zresztą przywiezione przez Wiciu_w. Ja pamiętam, bo był to rok wyjątkowy i pojawiły się piwa, które zmieniły nieco polską scenę piwną.
          Nie pamiętam z rozmowy z Wiciu_w jaki przyświecał im cel, ale z tego co pisał Czes miała to być pszenica filtrowana. A czy była udana to już inna kwestia. Tak czy inaczej Kristall Weizen.
          Jezeli pamiętasz że Pszenica z Reginy była obecna na Birofiliach 2005 r to OK. I jeżeli była to filtrowana pszenica. Czy na etykiecie jest wzmianka ze ta pszenica była filtrowana?
          W bierhalle Warzenie rozpocząłem we wrześniu 2005 bodajże 19 września 2005.
          Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
          www.twojmalybrowar.pl

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysztof Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy na etykiecie jest wzmianka ze ta pszenica była filtrowana?
            Tak.

            Comment

            • Krzysztof
              Senior
              • 04-2001
              • 1689

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Tak.
              Jeżeli Regina zrobiła Kristal Weizena to Hefeweizen został wyprodukowany na drożdżach do pszenicy w Bierhalle Arkadia we wrześniu 2005.

              Nie wiem na jakich drożdżach zrobiła Regina swoje piwo. Zadzwonię jutro do ówczesnego piwowara z Reginy to bede wiedział o ile pamieta.
              W tamtych czasach pozyskać drożdże do Hefeweizena to był problem. Ja przywoziłem drożdze z jednego browarów z pod Monachium dlatego udawało się warzyć Weizena na dobrym poziomie.
              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • Pankracy
                Senior
                • 10-2007
                • 2769

                Wiśniowe - 1996: Drozdowskie Wiśniowe / Browar Drozdowo**
                Czy przypadkiem pierwsze piwo wiśniowe nie pochodziło z Minibrowaru Barczewo?
                W Barczewie dodawali na pewno soku owocowego po fermentacji, na etapie leżakowania piwa. Mieli nawet na to zastrzeżony patent w 1998 roku.

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Czemu pomijacie piwa Spiża? Browar uruchomiono w 1992 i od początku miał w ofercie piwa pszeniczne jasne, czasem też ciemne.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎