Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19168

    W ostatnich newsach u Kopyra jego ekscytacja nieistniejącym problemem ubawiła mnie setnie. Artezan uwarzył piwo žapa (žatec american pale ale) jakboby dla puszczenia pstryczka w nos Grupie Żywiec. Nie wiem jakie były intencje chłopaków z Artezana, ale termin ŻAPA został stworzony przez forumowiczów, tudzież konsumentów, a nie ŻGB i nie jest bynajmniej powszechny poza tym gronem osób... i gronem blogerów.
    Last edited by e-prezes; 19-02-2015, 10:44.

    Comment

    • amal
      Member
      • 06-2003
      • 52

      Raczej pstryczek dla forumowiczów by pokazać, że taki "głupi" skrót wymyślili.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19168

        Na blogu jerrybrewery ciekawy wywiad z Browarem Ninkasi, czyli Marcinem Ladra nie tylko o pijalności piw.

        Comment

        • emes
          Nadszyszkownik Chmielowy
          • 08-2003
          • 4275

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Na blogu jerrybrewery ciekawy wywiad z Browarem Ninkasi, czyli Marcinem Ladra nie tylko o pijalności piw.
          Jedną z ciekawostek jest to na jakich festiwalach piwnych zamierzają się pojawić. Kontraktowcy z Warszawy nie wymienili Warszawskiego Festiwalu Piwa. Jeszcze zaciekawiło mnie stawianiie na pijalność a wypuszczanie piw małopijalnych. Sztuczny twór, który ma mały wpływ na jakość piw. Jak trafią na dobry browar, to może "zrobią" dobre piwo, a jak nie, to zarzucają odpowiedzialność za kiepskie piwa na browar w którym warzą.

          Comment

          • oberzine
            Senior
            • 02-2012
            • 228

            browar Ninkasi:
            Logistycznie takie piwo jest w zasadzie nie sprzedawalne, zwłaszcza w momencie, kiedy produkujący je browar ma problemy z zachowaniem czystości procesu technologicznego.
            zaraz zaraz to nie jest tak że oni wynajmują tylko sprzęt
            widzę, że kolejny browar po pincie który nie ukrywa tego kto tak naprawdę piwo produkuje
            Last edited by oberzine; 26-02-2015, 15:52.

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika oberzine Wyświetlenie odpowiedzi
              browar Ninkasi:
              zaraz zaraz to nie jest tak że oni wynajmują tylko sprzęt
              widzę, że kolejny browar po pincie który nie ukrywa tego kto tak naprawdę piwo produkuje
              Nie wiem czego się spodziewałeś? Że będą sami czyścić zbiorniki?
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                Jedną z ciekawostek jest to na jakich festiwalach piwnych zamierzają się pojawić. Kontraktowcy z Warszawy nie wymienili Warszawskiego Festiwalu Piwa.
                Regulamin WFP praktycznie wyklucza oficjalny udział producentów oraz hurtowni (bo tym są kontraktowcy) - do wystawiania się wymagana jest koncesja na sprzedaż detaliczną. Można się co najwyżej dogadywać z knajpami czy sklepami nieoficjalnie.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • oberzine
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 228

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie wiem czego się spodziewałeś? Że będą sami czyścić zbiorniki?
                  przecież wynajmują sprzęt a tank sam się nie umyje

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    A któż to "wynajmuje sprzęt"? Ktoś tu ma chore wyobrażenia.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • oberzine
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 228

                      nie są to moje wyobrażenia, wszędzie się chwalą że warzą piwo a nie zamawiają i kupują

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                        Regulamin WFP praktycznie wyklucza oficjalny udział producentów oraz hurtowni (bo tym są kontraktowcy) - do wystawiania się wymagana jest koncesja na sprzedaż detaliczną. Można się co najwyżej dogadywać z knajpami czy sklepami nieoficjalnie.
                        Nieprawda, są kontraktowcy posiadający koncesję detaliczną.
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nieprawda, są kontraktowcy posiadający koncesję detaliczną.
                          Pewnie że są. Murzyni w Związku Radzieckim też byli.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            Nie wiem, o co Ci chodzi, ale zapomniałam dodać, że również nie o to chodzi, że "regulamin", tylko o to, że urząd nie wyda jednorazówki na podstawie koncesji hurtowej. Co do kontraktowców z koncesją detaliczną to wybacz, ale wiem na ten temat więcej od Ciebie
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              Nie używajmy mylnej nazwy "browar kontaktowy" na coś co jest hurtownią. No więc ja nie znam hurtowni, która miałaby również koncesję detaliczną.

                              No ale moje doświadczenie < Twoje doświadczenie.
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19168

                                Browar kontraktowy to taki oksymoron, którego powinni zabronić. Na ratebeer są bardziej akuratne terminy na określenie stopnia niezależności (czytaj: bywalności w fizycznym browarze). Zresztą zgodnie z prawem polskim jest conajwyżej browar i podmiot zamawiający/kupujący.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎