Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
    Ta połowa to dane szacowane, czy poparte wyliczeniami? Dane Makarona zdecydowanie się różnią …
    Napisałem o producentach. Z listy Makarona czterech miało poważne wtopy (SzałPiw, Antidotum, Olimp, Kopyr/Widawa - tu Sępa liczę jaka poważną wtopę, a sama Widawa "błysnęła" także innymi piwami), a z pozostałych, jak czytam, PRacownia Piwa przeciętnie, a pozostałe miały jakieś wpadki, z których mniej lub bardziej udanie próbowały wybrnąć. Czyli z ośmiu producentów problemy z jakością mieli wszyscy. I mam tu na myśli poważną wadę, a nie, że komuś nie smakowało.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
    Czy naprawdę trzeba się tu nawzajem obrażać, nie można inaczej …
    Nie trzeba, ale po co sie wtrąca niemerytorycznie? Czemu do niego nie masz pretensji? Niech spróbuje uzasadnić, że nie mam racji i przytoczy jakieś rozsądne argumenty.

    Bardzo istotne jest to, o czym powiedział Zythum:
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    Caly czas uciekają Wam dwie sprawy - jedna, że nie chodzi tylko o to ile procent tych piw było nieudanych ale o to, ze były sprzedawane jako produkty pełnowartościowe, na dodatek luksusowe za ogromne pieniądze.
    I druga - to, że z pozostałych które zostały ile było wybitnych, rzeczywiście wartych swojej ceny?
    Last edited by Krzysiu; 23-08-2013, 14:44.

    Comment


    • Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie trzeba, ale po co się wtrąca niemerytorycznie? Czemu do niego nie masz pretensji? Niech spróbuje uzasadnić, że nie mam racji i przytoczy jakieś rozsądne argumenty.
      Nie kieruje tego personalnie i nie mam pretensji.
      Jeśli Cię to dotknęło, przepraszam.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        Kto jest hejterem?

        Nie dotknęło mnie, tylko wyjaśniam, jak ja to odbieram.

        Ale mniejsza z tym. Następna ciekawostka, w blogówce, choć nie z bloga a z fejsbuka:

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Darko Piwowar
        Ilość kłamstw, niedomówień i czarnego PR dotyczącego Artezana przekracza ludzkie pojęcie. Miłego oglądania.
        Chateau z Artezana
        blog.kopyra.com
        Oczywiście integralną częścią są komentarze.
        Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.

        Comment

        • Marcin_wc
          Senior
          • 09-2005
          • 2115

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
          Gdybyś zamiast pleść kolejne złośliwości przeczytał uważnie ten temat, to nawet w tych kilkudziesięciu wypowiedziach kilkakrotnie przewinęły się deklaracje, że wystarczy jedno nieudane piwo, a producent jest zdyskwalifikowany na conajmniej kilka miesięcy. Ale obawiam się, że przeczytanie tematu ze zrozumieniem przerasta twoje umiejętności.

          Osobiście zbojkotowałbym ciebie, ale z założenia nie dodaję nikogo do ignorowanych, bo lubię czytać, jak ludzie robią z siebie idiotów.
          Kiedy makaron spytał o całe spektrum temat zaczął robić się ciekawy. Ty starałeś się to sprowadzić do absurdu, stąd moje złośliwości.

          Podoba mi się wyłączenie bartka ze statystyki, bo mało kto traktuje dzisiaj ich poważnie.

          Czytałem w tym temacie, że piwa zagraniczne są trochę droższe, ale przynajmniej trzymają poziom. Pomijając wpadki De Molena z kwachami, ostatnio w Złych Czasach trafiłem na zepsute Permon EPA, potem był Witbier z czeskiego mirkusa, który okazał się weizenem. Dwie poważne wpadki w jeden wieczór.

          Jeśli patrzeć w Polsce na Pintę, AleBrowar, Artezana, czy Widawę, to lepszych piw u nas jeszcze nie piłem. Może nie wszystko mi się podoba, ale ogólnie ze zmian jakie nastąpiły w ciągu kilku ostatnich lat bardzo się cieszę. Jerst to spowodowane tym, ze patrze na całe spektrum, a nie tylko na kilka wpadek oraz czytam piwo konkretnie.

          Comment

          • Marcin_wc
            Senior
            • 09-2005
            • 2115

            Chętnie wymienię ile moim zdaniem było piw wybitnych lub przynajmniej bardzo dobrych.
            1.Atak Chmielu
            2.Artezan Wit
            3.Dymy Marcowe
            4.Koniec świata
            5.Rowing Jack
            6.King of Hop
            7.Artezan IPA
            8.Artezan Robust Porter
            9.Haust Roust Porter
            10.Ostatnia warka Sharka
            11.Orka
            12.Black Hope
            13.Grodziskie z Atezana
            14.Pacific PA
            15.Viva la Wita
            16.Amber Boy
            17.Dyniamit
            18.Naked Mummy

            Kolejność losowa. Wiem, że w niektórych przypadkach mogłem mieć szczęście, bo nie wszystkie warki są takie same, ale ja pisał żą wolę szansę na trafienie na świetne piwo niż nijakość za każdym razem.

            Wszystkie piwa z wadą, które piłem dało radę wypić.

            Comment

            • chemmobile
              Senior
              • 03-2009
              • 2168

              Nie można mówić, że traktor nie ma jednego koła. Trzeba mówić, że ma aż 3 sprawne koła
              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

              Comment

              • Marcin_wc
                Senior
                • 09-2005
                • 2115

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie można mówić, że traktor nie ma jednego koła. Trzeba mówić, że ma aż 3 sprawne koła
                Przykład bez sensu, bo każdy wie ile traktor ma kół. Z piwami jest inaczej, dlatego warto podać ile browar uwarzył piw w ogóle, ile nie do wypicia, ile z wadą, ile wybitnych, a przeciętne każdy sam sobie wyliczy.

                Comment

                • Makaron
                  Senior
                  • 08-2003
                  • 2107

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie można mówić, że traktor nie ma jednego koła. Trzeba mówić, że ma aż 3 sprawne koła
                  Nie ma jak to odpowiedzialność zbiorowa. Za wpadki z Bartkiem wszystkie browary muszą odpowiedzieć po równo.
                  "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                  Comment

                  • adamsky
                    Member
                    • 01-2013
                    • 51

                    Wszystkie sa jednak sprzedawane za cenę jako piwa wybitne. O tym nie wolno zapominać.
                    Zależy jak na to patrzeć. W wielu przypadkach (być może nawet w większości przypadków) to najtańsze piwa w danym stylu jakie można kupić w Polsce.

                    EDIT: Powyższe nie dotyczy piw Kopyra
                    Last edited by adamsky; 23-08-2013, 15:52.

                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      O jakiej odpowiedzialności zbiorowej mówisz? Zrozumiałeś o co chodzi?
                      A liczcie sobie co chcecie i jak chcecie. Przeciętny klient nie jest frajerem, żeby kupować kolejny raz towar producenta, który wypuszcza gnioty. A jak mu ktoś powie, że nie jest tak źle, bo np. tylko 20% warzonych przez niego warek ma wady, to parsknie śmiechem (na chwilę obecną to niektóre "browary" mają 100%-skuteczność w produkowaniu wadliwych piw).
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
                        Na podstawie tej listy wychodzi 11 piw z powaznymi wadami. W sumie zostalo wypuszczonych 71 marek z nastepujacych browarow. Artezan, AleBrowar, Antidotum, Olimp, Pracownia Piwa, Widawa/Kopyr.

                        Co daje 15% piw powaznie moim zadaniem duzo.
                        Z ogolnej liczny okolo 10% piw z powaznymi wadami jest odpowiedzlany browar Bartek.

                        Czyli eliminujac piwa z tego jednego browaru, sytuacja nie wyglada juz tak tragicznie.
                        Chyba sobie żartujesz z ta ilością, miałem kwaśnego Jasnego Dynksa więc dlaczego go tu nie ma? Poza tym - z pamięci na szybko, Dubbel z Artezana, Coder przynajmniej 4 sztuki Pracowni, Bdźiągwa też miała sporo wad i co najmniej 1/3 z Widawy
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Makaron
                          Senior
                          • 08-2003
                          • 2107

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          przynajmniej 4 sztuki Pracowni,
                          Zerknalem na twoje opisy z Pracowni Piwa.
                          Na 6 piw opcenionych tylko w 2 pisales cos o niedorobionych czy niedloezakowanych piwach. Nie napisales ze jest zepsute. Wiec jak jest, ze teraz piszesz o 4?
                          "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4998

                            Czytam ten temat i nie moge wyjsc z podziwu jak to mozliwe, ze tyle wadliwych lub zepsutych piw dotarlo do konsumenta.
                            Moim zdaniem swiadczy to o totalnym lekcewazeniu Was jako odbiorcow tych piw.
                            Od kilku lat pijam piwa z amerykanskich mikrusow i z tych tysiecy piw jakie mialem okazje wypic, tylko jeden jedyny raz, trafilo mi sie piwo wyraznie zepsute, ktore musialem wylac.
                            Dodam tylko, ze tego browaru nigdy juz piwa nie kupilem i nie kupie.

                            P.S.
                            Becik! Gratulacje z okazji opisania 1000 polskich piw na forum.
                            Last edited by Latarnik; 23-08-2013, 17:23.
                            5410 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie dotknęło mnie, tylko wyjaśniam, jak ja to odbieram.

                              Ale mniejsza z tym. Następna ciekawostka, w blogówce, choć nie z bloga a z fejsbuka:


                              Oczywiście integralną częścią są komentarze.
                              https://www.facebook.com/darko.piwowar
                              W sumie nie wiem o co w tym chodzi, poza tym, że Darek nie lubi Kopyra.
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                Filmu nie obejrzę (niech to będzie element hejtu jakim kopyra darzy bbiz) z dyskusji na fb nic nie wynika poza tym, że darko jest przewrażliwiony.

                                Ale w pełni zgadzam się z Chołdrychem, że kopyr zbyt wymownie mlaska i się krzywi, a od siebie dodam, że duka i drapie się tu i ówdzie (to drugi element bbizowego hejtu).

                                EDIT: a w ogóle to nie dzielcie Polaków. Nie dość, że nikt nie potrafi odczytać czarnych skrzynek spod Smoleńska to tu jeszcze jakieś niebieskie wypływają
                                Last edited by leona; 23-08-2013, 18:41.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎