Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Tak mi się przypomniało. Scenka z afterku drugiego dnia BeerWeeka:
    Jeden z uczestników spotkania wyraźnie zbiera się do domu. Od stolika po drodze do wyjścia pada:
    - Wódki na odchodne się napijesz!
    i pada odpowiedź:
    - Ale ja jestem blogerem piwnym

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      Bezcenne!

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        Od 5 czerwca szum w necie na temat przejęcia akcji (mniejszościowy pakiet) RateBeer przez AB Inbev. W sumie JerryBrewery zawarł ogół informacji o tym z odnośnikami do zapisów innych blogerów, więc i ja tu zapodaje. Na szczęście nie dostało się browar.biz

        Paragraf w kieliszku o nowych pomysłach PARPA.

        Kierunek Spożywczy (to już bardziej prasówka) o nowych pomysłach rządu na zmniejszenie spożycia alkoholu.
        Last edited by e-prezes; 20-06-2017, 13:58.

        Comment

        • concerto
          Senior
          • 09-2003
          • 859

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Nasz kolega Pivaria dołączył do youtuberów i ma własny kanał Pivaria Piwne Wycieczki. Życzymy ciekawych wypraw i relacji z nich!
          Zajrzałem na ten kanał. Filmy Krzysztofa Żurawskiego mają po kilkadziesiąt wyświetleń. A nie jest osobą całkowicie anonimową, był wpis e-prezesa po którym ja tam wszedłem itd.
          I naszła mnie refleksja: jak trudnym medium dla początkujących jest youtube i jak wiele - mimo wszystkich zarzutów- osiągnął Kopyr. Tak wiem: był pierwszy i długo jedyny po polsku, bo produkuje miliony filmów także o byciu Kopyrem i pseudorecenzje książek itd. Ale nie można nie zauważyć, że włożył w to ogrom pracy i czasu, a początki miał też pewnie nieobiecujące.
          Last edited by concerto; 28-06-2017, 18:58.
          "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2868

            Tylko, że Kopty był aktywny na browar.biz, FB oraz stworzył poczytnego bloga. Dopiero potem zaczął publikować na YT. O aktywności Krzysztofa ja dawno nie słyszałem. Obaj panowie traktują też trochę o innych tematach, co ma ogromny wpływ na oglądalność.
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Ja kopyra odkryłem na początkach jego bloga
              Później wbił się (zaryzykował) na youtube.
              Jakoś mu tam szło bo był jedyny i robił to systematycznie
              Porządnie zaczęło żreć, bo wielkim teście piw z biedronki
              Kolejne testy, wykop, joemoster i się zaczęło.
              Do tego rewolucja piwna wystrzeliła w kraju na całego a on już miał wyrobione zasięgi to nowi użytkownicy łatwiej mogli go znaleźć

              Wszedł odważnie w to całym sobą i wygrał
              Co by na nie goi ktoś nie pisał, mówił czy nagrywał to systematyczności, konsekwencji oraz "medialności" nie można mu odmówić.

              Jest na FB, blogu, festiwalach w kraju i nie tylko, YT, nawet w TV. Ciągle coś kombinuje i szuka nowych trendów w docieraniu do nowych użytkowników.

              Ja póki co nie znam na youtube nikogo innego, kto by wszedł w tę branżę całym sobą i takim zaangażowaniem.
              Jak dzielimy świat piwny w Polsce na ten przed atakiem chmielu i na ten po nim
              to tak samo można podzielić piwny YT na ten przed Kopyrem i ten po nim

              Ci "twórcy internetowi" którzy teraz chcieli by wejść na całość w ten świat, mają mocno pod górkę. Rok intensywnej pracy i może były jakieś efekty.

              pozdrawiam
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Od 5 czerwca szum w necie na temat przejęcia akcji (mniejszościowy pakiet) RateBeer przez AB Inbev. W sumie JerryBrewery zawarł ogół informacji o tym z odnośnikami do zapisów innych blogerów, więc i ja tu zapodaje. Na szczęście nie dostało się browar.biz

                Paragraf w kieliszku o nowych pomysłach PARPA.

                Kierunek Spożywczy (to już bardziej prasówka) o nowych pomysłach rządu na zmniejszenie spożycia alkoholu.
                Blog (chyba mogę tak nazwać) Browar Paragraf wprowadził dość ciekawą opcję cotygodniowych prawnych newsów z tematyki piwnej. Co poniedziałek jest świeża porcja linków do wpisów innych blogerów i czasem własny tekst. Ten powyżej to jeden z takich poniedziałkowych zajawek. Polecam!
                Na blogu własne wpisy na FB także linki do ciekawych tekstów innych blogerów.
                Last edited by e-prezes; 10-07-2017, 16:08.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  Po tym jak Tomek Kopyra, a potem Bartek Nowak na swoich blogach zarzucili "newsowanie" ten typ wpisów kontynuował/-uje Jurek Gibadło z bloga JerryBrewery w sekcji "Co w piwie piszczy?". Ale nie tylko. Cotygodniowe wieści podrzuca także Jakub Siusta z Chmielnika Jakubowego w sekcji "Wieści (mijającego) tygodnia". Ktoś jeszcze?

                  Comment

                  • von_scheisse
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 488

                    e-prezes, dzięki za podlinkowanie mojego bloga . Z takich newsowych serii niedawno zabrałem się też za Przegląd Piwnych Wydarzeń Tygodnia.

                    Poza tym na blogu staram się stawiać nie na recenzję, ale na newsówkę .
                    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika von_scheisse Wyświetlenie odpowiedzi
                      e-prezes, dzięki za podlinkowanie mojego bloga . Z takich newsowych serii niedawno zabrałem się też za Przegląd Piwnych Wydarzeń Tygodnia.

                      Poza tym na blogu staram się stawiać nie na recenzję, ale na newsówkę .
                      Szacun, bo tego mi czasem brakuje - cotygodniowych wieści w formie pisanej z linkami. Sam ocenię co mnie interesuje.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12201

                        Skitof po przerwie uaktywnił się na swoim blogu Lepsze piwo:

                        Comment

                        • Admirador
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 431

                          Mam świadomość jak wiele Kopyr zrobił dla popularyzacji dobrego piwa w Polsce. Ciągle na ten Jego blog zaglądam, wciąż bywają tam filmy, które poszerzają moje piwne horyzonty. Więc jestem daleki od tego, żeby krytykować.
                          No, ale to:


                          Hm, na szczęście nie kupiłem tego piwa, więc mam do tego stosunek "letni". Ale gdybym wydał relatywnie duże pieniądze (nie wiem po ile "chodziło", ale pewnie sporo > 20 pln) i ktoś mnie potem przekonywał, że zepsuty (bo ewidentnie kwaśny) porter bałtycki "da się wypić", to bym jednak tego nie przyjął ze zrozumieniem...

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Admirador Wyświetlenie odpowiedzi
                            M


                            Hm, na szczęście nie kupiłem tego piwa, więc mam do tego stosunek "letni". Ale gdybym wydał relatywnie duże pieniądze (nie wiem po ile "chodziło", ale pewnie sporo > 20 pln) i ktoś mnie potem przekonywał, że zepsuty (bo ewidentnie kwaśny) porter bałtycki "da się wypić", to bym jednak tego nie przyjął ze zrozumieniem...
                            Po pierwsze.
                            Czepiać się Kopyra można, ale tylko tego że nie powiedział nic o tym o czym wiedzą prawie wszyscy.
                            Mianowicie: że Dukla sprzedawała swoje piwo, będące jeszcze w terminie, a już trafiało się sporo kwasów. Zamiast wycofać piwo z rynku uznali, że nie było sprawy.

                            Delikatnie czepiać się też można, że w ogóle ten filmik puścił w obieg. Ja rozumiem, że "eksperyment" i z ciekawości sprawdził, czy takie kwasoportery "da się wypić", lecz wartości ten filmik nie miał prawie żadnej. A sprawia wrażenie jakby miało troszkę wybielić całą sprawę i owe piwa. Niby na jaja, nioby kwaśne, niby to i sramto, a ogólnie da się wypić.

                            To, że nie zjechał piwa, że się mu się skwasiło, to nie dziwne. Nie wiedział kiedy się zepsuło. Data minęło początkiem stycznia 2017. Z tego co kojarzę piwo było niepasteryzowane w dodatku niefiltrowane
                            No to w czym problem? pijesz piwo "żywe", które jest po leżakowaniu w "żywej" beczce, w dodatku pół roku terminie no to się dziwić że wyszedł jednak kwasiżur.
                            Mógł jednak uczciwie powiedzieć (no chyba, że jakimś cudem od prawie roku nie wiedział o zaistniałej sytuacji), że Nezbyt fajna była postawa browaru, który już trzy miesiące przed upływem daty ważności dostawał sygnały z rynku, że chyba ktoś utopił sporo ogórków kiszonych w tych beczkach.
                            A oni nic. Nadal jeździli po festynach/festiwalach i sprzedawali buteleczki 0,33l po 25-30zł/szt.

                            Pozdrawiam.
                            Last edited by dlugas; 12-09-2017, 13:13.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4312

                              Oczywistości, czy niekoniecznie?
                              Nie gwarantuję, że po ich naprawieniu, sytuacja kogokolwiek się polepszy, ale warto próbować. Siedzę, drodzy Państwo, w temacie rynku piw rzemieślniczych nie od wczoraj. Od samego początku tej zajawki zadaję sobie pytanie: dlaczego jednym browarom wychodzi, a innym niekoniecznie? O ile będąc po stronie blogerskiej miałem jedynie poszlaki, o tyle po dołączeniu do Brokreacji moja wiedza urosła na tyle, by móc się z Wami podzielić pewnymi spostrzeżeniami. Traktuję je jako przekazanie Wam wiedzy,…

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19167

                                Też czytałem. Są tam prawdy oczywiste i nie. Brokreacja ma idealną sytuację, bo ma pozycję dominującą w Szczyrzycu. A nie każdy kontrakt ma tak idealnie. Zwłaszcza jak się zaczyna i buduje markę. Zresztą co znaczy "bałagan w portfolio"? Sporo naszych kontraktowców weszła już na rynki europy zachodniej i wschodniej i tam wszystko od nas może być nowością. Brokreacja z tego co wiem na razie nie ruszyła na wschód. Widać mowa była o rynku krajowym.
                                Last edited by e-prezes; 01-12-2017, 17:16.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎