Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Owszem, o krajowym. Ale w sumie z dwoma, trzema piwami podstawowymi to racja...

    Comment

    • sztetke
      Senior
      • 12-2009
      • 355

      Brakuje bloga jakiegoś w miare ogarniętego kola który degustuje piwa domowe,to byłby hit kładący lidera który ostatnimi czasy przynudza strasznie.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        10 trendów, które muszą odejść.
        ...
        2. Piwa kraftowe o smaku wodorostów
        Nie żebym miała coś przeciwko małym browarom. Wprost przeciwnie. Pod warunkiem, że robią dobre rzeczy, a nie paskudne wynalazki, których nie da się pić. Bo ułańskiej fantazji w tworzeniu smaków z kategorii „wodorosty i muł” polskim browarnikom nie brakuje. Ja wiem, że hipster do selfiaczka z takim piwerkiem jakoś wydusi z siebie uśmiech, choć widać przecież, że gały mu wyłażą, taki ten browar gorzki, ale bądźmy wreszcie poważni i przestańmy odbierać piwu godność.

        Zła wiadomość jest taka, że nic nie trwa wiecznie, a dobra taka, że nic nie trwa wiecznie. Ten rok zakończmy z przymrużeniem oka, czyli tak, jak lubię najbardziej. Pożegnajmy to co, niewygodne, wydumane i bez sensu. I niech moc będzie z Wami! 1. Kolejka do Manekina Odchodzi się od tego. 2. Piwa kraftowe o smaku wodorostów …

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
          10 trendów, które muszą odejść.
          ...
          2. Piwa kraftowe o smaku wodorostów
          Nie żebym miała coś przeciwko małym browarom. Wprost przeciwnie. Pod warunkiem, że robią dobre rzeczy, a nie paskudne wynalazki, których nie da się pić. Bo ułańskiej fantazji w tworzeniu smaków z kategorii „wodorosty i muł” polskim browarnikom nie brakuje. Ja wiem, że hipster do selfiaczka z takim piwerkiem jakoś wydusi z siebie uśmiech, choć widać przecież, że gały mu wyłażą, taki ten browar gorzki, ale bądźmy wreszcie poważni i przestańmy odbierać piwu godność.

          https://krytykakulinarna.com/gastronomia-trendy/
          Całe te podsumowanie "trendów" to hipstersko-hejterski bełkot Takie mamy trendy, niestety Szkoda się nawet nad tym pochylać.
          Last edited by wpadzio; 28-12-2017, 20:52.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sztetke Wyświetlenie odpowiedzi
            Brakuje bloga jakiegoś w miare ogarniętego kola który degustuje piwa domowe,to byłby hit kładący lidera który ostatnimi czasy przynudza strasznie.
            Lecz, żeby domowi wysyłali na własny koszt jakiemuś kolesiowi swoje wyrobi, to ten koleś musi mieć jakąkolwiek renomę, już wyrobione kanały przekazu i przede wszystkim rozpoznawalność
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              Podsumowań 2017 roku ciąg dalszy. Nie wszystko, co działo się w świecie piw rzemieślniczych, chętnie widziałabym w kolejnym roku. Gdyby tak mieć magiczną różdżkę i usunąć kilka zjawisk?


              Też o trendach, ale z nieco innej perspektywy.
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • sztetke
                Senior
                • 12-2009
                • 355

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                Lecz, żeby domowi wysyłali na własny koszt jakiemuś kolesiowi swoje wyrobi, to ten koleś musi mieć jakąkolwiek renomę, już wyrobione kanały przekazu i przede wszystkim rozpoznawalność
                Czy ja wiem,niektórzy na konkursy wysyłają syfne, zepsute piwa i jeszcze za to płacą chcąc się przekonać czy to co wyprodukowali coś warte, nie ukrywam ,ze liczyłbym na niezły polew.

                Jakiś istniejący bloger mógłby coś takiego zrobić, na pewno zgłosiliby się jacyś chętni pragnący usłyszeć opinię o swoim piwie.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                  https://zabawpiwie.blogspot.com/2017...e-powinny.html

                  Też o trendach, ale z nieco innej perspektywy.
                  Mason, ale wiesz, że hodujesz pod kołdrą postneobrowowar.bizowego potwora?

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    Blog nie blog, ale vlog - Browarzyciel i Mason o kilku osobach, eventach, o których warto pamiętać pijąc dziś piwo w multitapie https://www.youtube.com/watch?v=-CSKZNRqjlY

                    W sumie stary tekst, ale zapodam, jeśli ktoś nie czytał "O higienie w dawnych browarach słów kilka" Na Piwnym Szlaku http://napiwnymszlaku.blogspot.com/
                    Last edited by e-prezes; 02-02-2018, 19:21.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      Ostatnie "wydarzenie" w postaci Książęcego IPA z KP sprawiło, że blogerzy szeroko o tym mówili/pisali. Zatem nie o tym...

                      Przegląd subiektywny. I tylko pisanych.


                      Polecam lekturę!

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        Kolejny przegląd blogów piwnych i mimo, że wydawało mi się, że już nic aktualnego nie znajdę, a tu kilka rodzynków się znalazło. Mimo, że niektóre blogi już nie istnieją (strony zostały sprzedane np. 4stronypiwa.pl, gotowenapiwo.pl, portery.pl) to są ludzie, którzy jednak piszą.

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Przeklikałem na ślepo zapis lajfstrima kopyrowego z lotu do NZ. Trafiłem na zagadnienia: wyższości aktualnej jego diety oraz rozwoju gospodarczego (chyba ogólnie) po czym skoczyłem, znowu przypadkowo, do jakiegoś spaceru podczas, którego opowiadał, że być może e-sport i gierki na kompie katalizują inne (więcej) fragmenty mózgu niż czytanie... oczy mi pękły, uszy zaczęły krwawić...

                          Żeby mnie dziecko słuchało tak jak jego tysiące dorosłych ludzi. Naprawdę zazdroszczę...

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przeklikałem na ślepo zapis lajfstrima kopyrowego z lotu do NZ. Trafiłem na zagadnienia: wyższości aktualnej jego diety oraz rozwoju gospodarczego (chyba ogólnie) po czym skoczyłem, znowu przypadkowo, do jakiegoś spaceru podczas, którego opowiadał, że być może e-sport i gierki na kompie katalizują inne (więcej) fragmenty mózgu niż czytanie... oczy mi pękły, uszy zaczęły krwawić...

                            Żeby mnie dziecko słuchało tak jak jego tysiące dorosłych ludzi. Naprawdę zazdroszczę...
                            Nie oglądałem, ale już od pewnego czasu widać, że raczej z premedytacją i świadomie zaczyna podejmować inne niż piwne tematy. To chyba taka dywersyfikacja. "Lepiej" mieć widzów na przeróżne tematy niż tylko wąski zakres dla maniaków piwa.
                            Stąd też lifestreamy, pogadanki o tematach nie piwnych itp.
                            Jego kanał. Nic mi do tego, robi co uważa za stosowne (dla niego)

                            Filmiki do 30 minut jeszcze jakoś "zręcznie" się ogląda. Te kolosy po 2-4 czy 6 godzin oglądane już po "lajfie" są trudne do przejścia. Nawet jak się ma tyle wolnego czasu.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              Filmiki do 30 minut jeszcze jakoś "zręcznie" się ogląda.
                              Podziwiam. Ja mam dość po 30 sekundach. Za to przez półgodziny mogę przeczytać kilkadziesiąt stron jakiejś książki historycznej.

                              Comment

                              • behegrzmot
                                Senior
                                • 01-2009
                                • 276

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                                Filmiki do 30 minut jeszcze jakoś "zręcznie" się ogląda. Te kolosy po 2-4 czy 6 godzin oglądane już po "lajfie" są trudne do przejścia. Nawet jak się ma tyle wolnego czasu.
                                Zachodzę w głowę, kto je ogląda, gdy o uwagę widzów musi konkurować w czasach tanich ksiązek, gier, filmów, seriali i muzyki. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że gdyby pilnował czasu (max 10 minut na jedno piwo, idealnie mniej niż 8 minut), miałby nawet więcej widzów.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎