Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Biniauer
    PremiumUżytkownik
    • 06-2013
    • 123

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
    Jeśli zaś chodzi np o styl hefeweizen, to jak chyba w żadnym innym przypadku dedykowane drożdże to podstawa.
    Jeszcze w Belgach ogromną robotę wykonują drożdżaki

    Zresztą we wszystkich piwach, bo neutralny smak lagera i wydobycie cech słodu i chmielu to też dobra robota drożdży
    Last edited by Biniauer; 30-01-2014, 22:11.

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      Kiedyś już wspomniałem, że blogerzy są nudni jak flaki z olejem, no chyba, że kogoś jarają recenzje piwa i relacje z objazdów po browarach czy lokalach w ramach piwnych debiutów.
      Ale od czasu do czasu trafi się chętny do podzielenia wiedzą - wykład o DMS: http://piwnygaraz.pl/dms/
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        Gdzie jest mod?! Dyskusja nie na temat!! Do śmietnika!

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
        Zasadniczo, wszelka pszenica ma być górnej fermentacji. Chyba że ktoś się spotkał z pszenicą dolnej fermentacji udokumentowaną historycznie i organoleptycznie?
        Zasadniczo to niemal wszystkie "klasyczne" hefeweizeny mają w sobie drożdże dolnej fermentacji, z dostępnych w Polsce koncernówek jedynie Schneider Weisse dostają drożdże górne do zmętnienia. A wynika to z tego, że drożdże dolne wolniej ulegają autolizie, więc piwo może mieć dłuższą trwałość.

        Swoją drogą trzeba mieć bardzo ograniczoną wyobraźnię, aby nie umieć sobie wymyślić pszenicznego lagera.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
        Jak na razie to bloger A powiedział, a nie Perła. Bloger B wytknął mu, że to nie do końca tak było, więc bloger A przyznał, że może tak być, bo on był na kacu...
        Wygląda to coraz bardziej obciachowo. Towarzystwo blogerskie + kilku znajomych królika nie tylko dało się wykorzystać marketingowo, ale nawet nie jest w stanie uzgodnić, kto co powiedział. Dodając do tego, że cały wieczór musieli się męczyć piwem produkcji zapraszającego (jest wyartykułowane na jednym z blogów, jak bardzo musieli się poświęcać), to całe przedsięwzięcie można w najlepszym razie podsumować jako kabaret. I takie towarzystwo miałoby być dla mnie "autorytetem"? Bardzo kiepski żart.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          Nie ma moda! hulaj dusza!

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
            Jutro pokażę odpowiednie fragmenty, gdzie jest czarno na białym przy użyciu określeń Old Hock albo white porter. Nie rozumiem jakim cudem nie miałoby wyjść jasne piwo, jeśli tak właśnie w ksiażkach jest opisywane. Cóż, może mamy inne wydania?
            Ok, poszukałem dokładniej i znalazłem fragmenty, o których wspominasz. Bardzo ciekawe i warte dalszego zgłębienia.
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • wsaczuk
              Senior
              • 09-2009
              • 182

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
              Co do piw "pszenicznych" to oczywiście, że mogą być na dolniakach. Np grodziskie. Wystarczy aby miały znaczny udział słodu pszenicznego (wędzonego lub nie), a będzie można je tak nazwać.
              akurat grodziskie było piwem górnej fermentacji i to nawet na 2 różnych szczepach drożdży górnej fermentacji.

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wsaczuk Wyświetlenie odpowiedzi
                akurat grodziskie było piwem górnej fermentacji i to nawet na 2 różnych szczepach drożdży górnej fermentacji.
                Wiem, wiem, bez sensu przykład dałem. Chodziło mi o to, że jako-takie a'la grodziskie można na dolnych drożdżach zrobić (zwłaszcza w wyższej temperaturze fermentacji), a hefeweizena ni huhu...
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ok, poszukałem dokładniej i znalazłem fragmenty, o których wspominasz. Bardzo ciekawe i warte dalszego zgłębienia.
                  Nawet nie strasz. To mógłby być kopernikański cios dla działu "Białe portery".

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ok, poszukałem dokładniej i znalazłem fragmenty, o których wspominasz. Bardzo ciekawe i warte dalszego zgłębienia.
                    Cieszę się, że nie tylko ja je widzę . Oczywiście receptury będą podlegać modyfikacji w świetle dzisiejszych możliwości, jak i też właściwej interpretacji. Jak będzie osobny wątek, możemy podyskutować.
                    Attached Files
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      Noooo... Chylę czoła...

                      Petitpierre:
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • Marcin_wc
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 2115

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                        kopernikański cios
                        Jaki?

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Są na świecie piwa, które nie sniły się fizjologom.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
                            Jaki?
                            Właśnie taki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przewr%...rnika%C5%84ski
                            Last edited by żąleną; 31-01-2014, 10:11.

                            Comment

                            • Marcin_wc
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 2115

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              Polskie browary potrafią uwarzyć:

                              pszenicę na dolnych
                              stout na dolnych
                              radlera bez cytryny
                              6cio miesięczne niepasteryzowane
                              Leżajska w Cieszynie
                              Warkę w Leżajsku
                              Wrocławskie nie z Wrocławia
                              miodowe bez miodu
                              śliwkowe bez śliwek

                              to i porter z wybielaczem zrobią
                              Co jest nie tak z dolnymi stoutami? Nawet są wersje Guinnesa na dolnych.
                              Z tą pszenicą też nie rozumiem o co chodzi. Piwo pszeniczne to takie, które ma przynajmniej 50% słodu pszenicznego i tyle. Opisy bjcp nie mają tu nic do rzeczy.

                              Comment

                              • Marcin_wc
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 2115

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zasadniczo, wszelka pszenica ma być górnej fermentacji. Chyba że ktoś się spotkał z pszenicą dolnej fermentacji udokumentowaną historycznie i organoleptycznie?
                                Ja piłem w zeszłym roku pysznego doppellagerweizenbocka.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎