Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
    Cycków nie było, nie warto.
    Ale była matka Madzi.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      Pierwszy wpis pod "dodaj znajomego".

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomasz Rogaczewski, 9 godzin temu
      Wyłysiałem czytając to, Tomasz Kopyra gdzie zgubiłeś amortyzjację ? I gdzie ty kupujesz surowce, i gdzie płacisz za media, czy czynsz za budynek ? Jeżeli Cię zmanipulowali, walcz o sprostowanie, jeżeli to twoje słowa, zaprzestaje Cie komentować, ogladać ... tyle wrażen na jedeń dzien to dla mnie za dużo.
      I komentarze do tego.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        Ja też tego nie widzę, pewnie dyskusja jest dostępna tylko dla znajomych i znajomych znajomych.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          Bartek Napieraj Właśnie napisałem komentaż w tej sprawie, szkodliwe bzdury.

          Tomasz Rogaczewski No niestety, kosmos....

          Tomasz Kopyra Chodzi o koszty surowców i robocizny. Odnoszą się do tego artykułu, który dotyczył piwa Tesco.
          http://www.hotmoney.pl/...

          Tomasz Kopyra A potwierdza to choćby rzecznik browaru Amber: http://blog.kopyra.com/.../2012/10/2...kosztuje-piwo/

          Przemek Chmielewski Kopyr już dawno pomylił amortyzację ze zwrotem inwestycji. Zna się na piwie i tego mu nie odmówię, ale brakuje mu podstaw ekonomii... takiej z pierwszego roku.

          Bartek Napieraj Tylko ze tam jest napisane ze każdego

          Tomasz Rogaczewski Ale Tomek twierdzi, że to nie On i ze został wmanipulowany ! ech trudne jest życie... musimy uważać co mówimy

          Tomasz Kopyra Ja tam widzę "Koszt produkcji samego piwa w dużym browarze (im większy browar, tym taniej) można obniżyć nawet poniżej 20 groszy za pół litra." choć to i tak bez znaczenia, bo to są słowa redachtora, a nie mój cytat.

          Tomasz Kopyra Tomasz Rogaczewski nie sil się nie ironię, bo Ci słabo wychodzi. Wypowiadałem się dla hotmoney.pl w kontekście piwa Tesco Value, jeśli nie powiedziałem prawdy w tym materiale, udowodnij.

          Jan Wiencek Zawartość puszki to poza surowcami, robocizną, kosztami kapitalowymi także ok. 45gr akcyzy oraz 23%VAT. Proponuje realnie mówić o kosztach .

          Tomasz Kopyra Polecam zerknąć do podanego przeze mnie linku.

          Tomasz Rogaczewski Tomasz Kopyra Odpusc sobie moja uwaga dotyczy ogółu "blogerów" ze musimy zacząć uważać na to co piszemy. zaczynasz być przewrażliwony.

          Tomasz Kopyra Ja nie o tym. Napisałeś "Tomek twierdzi, że to nie On i ze został wmanipulowany" a to jest kłamstwo, bo niczego takiego nie twierdzę. Biorę odpowiedzialność za moje słowa, te które są oznaczone cytatem dla serwisu hotmoney.pl. Koniec oświadczenia.

          Tomasz Rogaczewski Tomasz Kopyra "Nie udzielałem żadnej wypowiedzi dla serwisu kuflowa. Moja wypowiedź dotyczyła piwa Tesco Value za 1,39 zł w Tesco, choć pozostaje w mocy również w odniesieniu do piw z wielkich browarów. Nigdy nie twierdziłem, że dotyczy piw rzemieślniczych." Czy ja kłamę ? dla mnie z tego wynika że twoja wypowiedź została zmanipulowana. Naprawdę chcesz jeszce raz napisać ze kłamę ?

          Przemek Chmielewski Tomasz: na Twoim miejscu przyjąłbym do wiadomości, że ludzie czytający nie będą sprawdzać, kto schrzanił. Z artykułu wynika, że te nieszczęsne 20 gr dotyczy każdego piwa. Pojawia się tam Twoje nazwisko i w Twoim interesie jest sprostowanie tego.
          Co do reszty: zarówno link o GCh niczego nie dowodzi, bo to tylko estymacja zrobiona, żeby pokazać udział akcyzy/podatków, a nie faktyczny SCOS danego produktu. Co zaś do Twoich słów, to powiedz mi na jakiej podstawie ustaliłeś udział kosztów stałych w SCOS danego produktu produkowanego przez browar? Bo rozumiem, że pisząc parę komentarzy wyżej: "koszt surowców i robocizny" miałeś na to twarde dane?
          I na koniec: "litości". W odniesieniu do przedsiębiorstwa nikt nie używa terminu "robocizna", a "koszt pracy", a jeszcze lepiej "koszty wynagrodzeń". Z prostego powodu: nie wszyscy pracownicy dużego przedsiębiorstwa wykonują pracę reprezentującą wartość dodaną.
          Do listy szkoleń do odbycia dołożyłbym na Twoim miejscu coś z ekonomiki przedsiębiorstw. A przynajmniej coś o tym poczytał.

          Tomasz Kopyra Tak pisząc, że "Tomek twierdzi, że to nie On i ze został wmanipulowany" kłamiesz. Serwis kuflowa odniósł się do wypowiedzi dla hotmoney.pl ma takie prawo. Nie widzę tu manipulacji, natomiast ty skłamałeś twierdząc, że wypieram się tej wypowiedzi.

          Tomasz Rogaczewski Spoko ty sie wszytskiego zawsze wypierasz, więc co za różnica. Jak obiecałem tak robie. Ban prosze Pan

          Marek Jakubiak Ciężko mi uwierzyć aby Tomasz Kopyra napisał o 20 groszach bo przecież sam piwo warzy. Ale zobaczyłem link udostępniony Przez Tomka i powiem ,że znam tą wycenę pamiętam jak ją publicznie źle oceniłem i nie był to Amber tylko Żywiec. A zajście miało miejsce w Elblągu.

          Sebastian Pabiszczak Niestety po przeczytaniu artykułu na kuflowa.pl i nie zagłębiając się w artykuł na hotmoney.pl, można odnieść wrażenie, iż browary rzemieślnicze również ponoszą koszt ok. 20gr...
          Osobiście, ubiegałbym się o sprostowanie.

          Comment

          • bobza
            Senior
            • 01-2009
            • 222

            A mógłby wiedzieć czego to dowodzi i w jakim celu zacytowałeś tą dyskusje?
            http://www.alebrowar.pl/

            http://www.facebook.com/AleBrowar

            Comment

            • fidoangel
              Senior
              • 07-2005
              • 3489

              Przeczytałem powyższe, nic z tego nie zrozumiałem, nie wiem kto tam jest blogerem a kto nie i zupełnie się tym nie zmartwiłem.
              Chyba już nie jestem "świadomym piwnym rewolucjonistą" zostałem z tyłu, młode wilcy nadeszli

              Idę coś uwarzyć, aby było jak za starych, dobrych czasów, papa...
              "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

              Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

              Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
              Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
              Sprawdź >>>Przewodnik<<<

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23799

                Na chwilę zamykam.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  Właśnie. Temat "Blogówka" miał być zamknięty na chwilę, a jest zamknięty na głucho. Czyżby cenzura prewencyjna?

                  Jeśli przyczyną są fochy wybitnych ekspertów, to informuję, że cytowane przez mnie wypowiedzi pochodzą z fejsbuka i są dostępne dla wszystkich zalogowanych użytkowników tego portalu. Nie zostały przez mnie ukradzone czy wyszpiegowane, tylko skopiowane w celu ukazania, że sami "eksperci" robią sobie to, co zarzucają nam, czyli tzw. hejt. Nie było to pierwsza taka wymiana zdań i pewnie nie ostatnia.

                  Swoją drogą, prezentowania przez niektórych z nich pogarda dla bbizu jest dość oryginalnym podziękowaniem za wiedzę, którą tu nabyli.

                  Comment

                  • tieroo
                    Member
                    • 05-2010
                    • 46

                    Dla Tojej wiedzy nie są widoczne dla wszystkich tego portalu,a tylko dla osób mających do tego uprawnienia.

                    Comment

                    • Wujcio_Shaggy
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 4628

                      Co znaczy, że "nie są widoczne dla wszystkich tego portalu"? Wystarczy, że są widoczne dla wszystkich, którzy się raczyli zarejestrować na FB, nawet jeżeli z tego portalu nie są. A jeżeli są z tego portalu (browar.biz znaczy), to mogą się zarejestrować na FB i czytać wszystko, co "eksperci" mają do powiedzenia.
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Nie są, dwa razy trzeba ci powtarzać?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • anteks
                          maruda
                          • 08-2003
                          • 10738

                          Dla znajomych?
                          Mniej książków więcej piwa

                          Comment

                          • tieroo
                            Member
                            • 05-2010
                            • 46

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                            Co znaczy, że "nie są widoczne dla wszystkich tego portalu"? Wystarczy, że są widoczne dla wszystkich, którzy się raczyli zarejestrować na FB, nawet jeżeli z tego portalu nie są. A jeżeli są z tego portalu (browar.biz znaczy), to mogą się zarejestrować na FB i czytać wszystko, co "eksperci" mają do powiedzenia.
                            Nie sa. Ten post mial oznaczona widocznosc znajomi znajomych. Dlatego Krzyś widział post ,bo któryś z moich znajomych byl jego znajomym.

                            Polecam poczytac o FB bedzie to łatwiej zrozumieć.

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              Dziwne, nie jestem fejsbukowym znajomym a wydaje mi się, że logując się przez firmowe konto, widziałem tą dyskusję. A może inną w podobnym tonie?

                              Comment

                              • tieroo
                                Member
                                • 05-2010
                                • 46

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                                Dziwne, nie jestem fejsbukowym znajomym a wydaje mi się, że logując się przez firmowe konto, widziałem tą dyskusję. A może inną w podobnym tonie?
                                A przypadkiem nie jestes wsrod moich znajomych ?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎