Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    Uzupełniająco tylko jako news dorzucę wrzutkę z Smaki Piwa Niestety nie śledzę na bieżąco FB (jest tego za dużo), ale warto tam wchodzić. Jest o PINTA Barrel Brewing i o grodziszach.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      Nie abym coś nachalnie szukał... Mam stałą listę, ale z racji przemian technologicznych raczej PISANE teksty ogarniam, choć może się tak trafić, że o czymś nie wiem. Bo jest NOWE.

      Umiejętność pisania na temat mam wrażenie umiera w narodzie i o ile mogę to wybaczyć tym co już od lat tego nie stosują, nie mam litości na tych co porzucili oldskulowy styl. Nie czytam...

      O ile recenzje piw z natury rzeczy (choć kiedyś nie) są wsparte multimediami o tyle felieton publicystyczny nie musi. Jest oparty na trafnej analizie sytuacji, produktu, etc. w subiektywnym ujęciu osoby przekazującej. Przyzwyczajony od lat do takiej formy tratuję ją jako coś wzorcowego. Może to wymierający model, ale go lubię...

      Browarnik Tomek z wizytą w nowym browarze w regionie;

      The Beervault azjatycko...Szacun, w tych czasach;

      O nie nowych związkach domowych piwowarów z komercyjnymi browarami, by się realizować w Piwnej Podróży...I o to chodzi! tu szukajmy talentów...

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        (...)

        The Beervault azjatycko...Szacun, w tych czasach;

        (...)
        Wycieczka odbyła się dwa lata temu, więc co do tego ma sformułowanie "w tych czasach"?
        Last edited by abernacka; 07-08-2021, 05:10.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment


        • e-prezes
          e-prezes commented
          Editing a comment
          Tekst wrzucony jako nowy, więc mogłem podejrzewać, że dotyczy świeżej wyprawy. Brak maseczek na twarzach mógł mi dać do zrozumienia, że tak nie jest. Niemniej z tekstu nie wynikało kiedy się odbyła.
      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19166

        Tak jeszcze tytułem komentarza, to sezon wakacyjny nie jest dobry na eksplozję pisarską blogerów. Ubóstwo linków wynika też z faktu, że coraz mniej w tym klasycznej publicystyki. Nawet ty Abernacka porzuciłeś już dawno temu stary sposób przekazywania treści, nad czym niezmiernie ubolewam.

        I tu rodzi się punkt do dyskusji, która nie miała tu miejsca... a powinna. Czy zmiana sposobu przekazywania treści przez blogerów wpływa na jakość przekazu? Jest to niby znak czasów, ale... no właśnie. Jesteśmy jak Ci slavoyowi "dziadersi" czy jeszcze jesteśmy gronem odbiorców, których należy szanować.
        Last edited by e-prezes; 08-08-2021, 11:16.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19166

          • Mój ulubiony tekściarski bloger Artur Karpiński z Beer, Bacon & Liberty w "Ile kalorii ma piwo (z podziałem na style)" wyjaśnia...;
          • Sezon festiwalowy w pełni, więc nic dziwnego, że Patryk Piechocki z Piwnego Brodacza wspomina jeden z nich w tekście "Poznańskie Powroty Piwne";
          • Nie mogło zabraknąć na regionalnej imprezie jak zwykle mobilnego Browarnika Tomka, czyli Tomasza Janiaka. U niego relacja z "Święta Warmińskiego Piwowara w Dywitach";
          • Łukasz Matusik z Piwolucji (nieco wspomnieniowo również) słusznie zauważa ogromny skok cenowy risowych sztosów. Należało by dodać, że skok cenowy kraftów jest ogólnie zauważalny w tym roku;
          • Dawno nie cytowany i linkowany Janusz Palikot w nieco zabawnym, ale ciekawym artykule pt. "Pijany jak Polak". Polecam!
          • A na jakże aktualnym Chmielniku Jakubowym Jakuba Siusty dość szybko aktualizowana sprawa blokady blogu The BeerVault przez Bloggera czy o korekcie wyniku Grodziskiego KPD.
          Last edited by e-prezes; 12-08-2021, 12:04.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19166

            Po obejrzeniu któregoś z nagrań Kopyra z tego roku (już wakacyjnych) wpadło mi w ucho, że nie nagrywa recenzji piw, gdyż z jego węchem jeszcze nie jest OK. Czyżby przeszedł covida? Ma ktoś info na potwierdzenie?

            A skoro już o Kopyrze mowa to przyjemnie się oglądało wywiad Docenta z Jankiem Szałą o Grodziskim, który wraz kopyrowymi zaległościami obejrzałem dzięki zwiększonemu do 100 GB transferowi danych. Jakby kto się dziwił dlaczego nie wklejam linków do vlogów
            Last edited by e-prezes; 16-08-2021, 09:28.

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4553

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              Po obejrzeniu któregoś z nagrań Kopyra z tego roku (już wakacyjnych) wpadło mi w ucho, że nie nagrywa recenzji piw, gdyż z jego węchem jeszcze nie jest OK. Czyżby przeszedł covida? Ma ktoś info na potwierdzenie?
              Tak, Tomek przeszedł kowida, sam o tym informował.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19166

                Jak nie przepadam za recenzjami piw, tak pewnie na zasadzie odwróconego prawa Greshama przeczytałem nie tylko o piwach, ale i o owym prawie, RiGCz i saunowych perypetiach blogera Recz właściwie o przeglądzie niemieckich DDH kraftów. U niego także ciekawy tekst o niemieckim Stone pod tytułem "Za pół darmo to i kamień słodki".
                U Docenta (video) o inicjatywie Artura Napiórkowskiego i Barka Łukasiewicza pod nazwą thirst.pl.
                Jakub Siusta przedstawia listę zwycięzców konkursu “Uwarz Sobie” zorganizowanego wspólnie przez Browar Brokreacja i sieć sklepów Kaufland.
                Abernacka w podróży po bałkańskich browarach.
                Przegląd słoweńskiego kraftu (video) na Piwnej Kompanii.

                To chyba tyle. Blogerzy, ci piszący i nagrywający i ci nieaktywni pewnie są na WFDP. Smaki Piwa relacjonują.


                Uzupełnienie:
                Polski Kraft, czyli coś co jeszcze nie jest RateBeer, ale jest bardziej na bieżąco niż browar.biz z piwami zaglomerowało w swojej treści powiadomienia na głównej newsów z blogosfery. Nie nowe to, bo i na piwo.org było, ale mogło to dawno funkcjonować na b.biz.
                Porównajmy: ranking blogów 2017 2018 2019 2020. Wiele blogów już nie działa.
                Było Piwne Blog Day 1.0 w 2012, 2.0 w 2013 i 3.0 w 2014. Czyżby od tego czasu było za mało blogerów piwnych czy nie potrafią się dogadać, że do 8.0 nie dotrwała inicjatywa? A może jakiś inny problem?
                Last edited by e-prezes; 05-09-2021, 12:54.

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19166

                  W sumie dwa tygodnie po WFDP 2021 a tu w blogosferze cisza. No chciałem sobie poczytać co było, czego nie i więcej dowiedziałem się na Chmielobraniu niż z interneta. Wyjątkiem jest BeerVaultowy blog. No w końcu... jest tu wprost na miejscu. O Chmielobraniu jeszcze nic.

                  Branżowe organizacje apelują w obronie polskiego piwowarstwa to tekst u Jakuba Siusty na Jakubowym Chmielniku. Znaczy nie jest dobrze? A kiedy było?
                  U niego także o zakończonym w Rzeszowie Polskim Kongresie Browarniczym i wyniku konkursu piw. Mnie znów cieszy kilka piw Brofaktury w czołówce.
                  Last edited by e-prezes; 17-09-2021, 13:31. Powód: literówka

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19166

                    W nawiązaniu do powyżej wspomnianego kongresu Docent zapytał prezesa PSBR o sytuację rynku. Tylko ~17 min wideo.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19166

                      Za Radiem Wolny Kraft statystyki spożycia alko zamieszczone przez PARPA.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19166

                        Browar Paragraf poinformował nas o ile wzrośnie piwo (dokładnie to akcyza na piwo) w najbliższych latach. Chyba nikt nie ma złudzenia, że i piwa podrożeją, bo drożeje energia, a podatki wcale nie maleją. Wklejam link do całego profilu FB, bo nie wiem jak wkleić konkretnego posta. Browar Paragraf - blog o prawie alkoholowym | Facebook
                        Last edited by e-prezes; 10-10-2021, 06:47. Powód: korekta

                        Comment


                        • e-prezes
                          e-prezes commented
                          Editing a comment
                          Materiał jest już na blogu również.
                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19166

                        Jeden z najbardziej rozpoznawalnych festiwali piwa w Polsce (po lub przed jak kto woli WFDP) Warszawski Festiwal Piwa uznać można za miniony. Blogerzy się już ogarnęli i tu i ówdzie można poczytać relacje (dla tych co nie byli):
                        - BeerVaultowe utarte schematy smakują najlepiej;
                        - Michała dobrych Kilka Słów o Piwie;
                        - Garażowo Michała Kopika pierwsze wrażenia;
                        - Docenta hamletowskie "iść pod prąd czy nie"?

                        Z wizytą w browarze - Nowym Browarze Gdańskim Michał aka Sidd Nowy Browar, nowe początki
                        oraz Tomek, Browarnik Tomek.

                        A poza tym za fejsem PSPD
                        Na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd EBCU - European Beer Consumers' Union podjął uchwałę o przyjęciu naszego Stowarzyszenia w poczet członków zwyczajnych (full members). Od tej chwili na pełnych prawach reprezentujemy Polskę w jednej z największych europejskich organizacji konsumenckich!

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19166

                          O Jepiwce z Docentem. Mówią też o nas. Jak będzie w Jepiwce? – Polskie Minibrowary.pl

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19166

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎