Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    Od 19 listopada fanpage (chyba tak to się nazywa) PSBR wrzuca na swoim FB newsy dotyczące nowych, ciekawych piw (zapewne członków PSBR). Dubluje to trochę blog Jakuba (Chmielnik Jakubowy), ale widać, że chcą wpuszczać więcej treści i częściej w net. Zobaczymy jak wyjdzie, bo na serwowaniu newsów to już paru blogerów się wyłożyło.

    Z taką nieśmiałością wrzucam link do materiału u Chmielobrodego o studiach technologii piwowarstwa we Wrocławiu, a raczej ich sensu czy nie, bo nie są to odkrywcze rzeczy, o których mówi prelegent, ale jak widać dla kogoś kto zaczyna lub wydaje mu się, że zna piwowarstwo od paru lat... są odkrywcze. Dodam, że takie rzeczy były znane już dawno.

    Zastanawiające jest to, że aktywność blogerów (nie mówię tych głównie youtuberowych) przysiadła delikatnie mówiąc. Owszem jest sporo wpisów degustacyjnych, ale poza tym bryndza. Przyznam, jak lubię zaglądać na Beervaultowy blog w ciemno, tak trochę mnie znudził, mimo, że wciąż aktywny z nowym materiałem to jednak wtórny.
    Kibicuję też Browarnikowi Tomkowi przy jego 10-cio leciu, ale moim zdaniem formuła się wypaliła.

    Jako takie blogerstwo piwne przestało być nowatorskie. Zjada własny ogon. Brak mi krytycznego i analitycznego spojrzenia na branżę. 12 listopada PSBR zamieścił raport z działalności browarów należących do PSBR. Dwa tygodnie i nic.
    Last edited by e-prezes; 27-11-2021, 17:21.

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      Fajnie, że jeszcze chce Ci się czytać. Nic dziwnego że blogerzy zjadają własny ogon, skoro browary też. Mnie po kilkunastu latach smakowo pozytywnie trudno zaskoczyć, szczególnie że większość nowofalowców goni za aktualną modą, ceny idą do góry szybciej niż inflacja. Nadal mamy nowofalowców, którzy nie podają miejsca warzenia. No i co słabsi zaczynają upadać.

      Last edited by zgroza; 27-11-2021, 22:12.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        Dokładnie, zgadzam się pod kątem blogerskim, jak i piwnym.

        Moim ulubionym blogiem był: http://notopopiwku.blogspot.com/ Macieja Husa i do tej pory jestem pod wrażeniem jego imponującej wiedzy
        oraz https://piwnyturysta.wordpress.com/ Abernackiej, który przeszedł na fejsa, a to już niestety nie to samo...

        Tzw. rewolucja przeminęła; nie tylko browar.biz przeżywa kryzys, choć według mnie akurat ten portal ma najlepszy potencjał na przetrwanie i nawet nie trzeba byłoby brać udziału w biegach maratońskich, żeby dalej spokojnie kontynuować na podobnym poziomie to co było.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          Darek, ale Maciek od paru już lat nie prowadzi bloga, a swoje teksty publikuje w Piwowarze. Masz rację merytoryczne. Abernacki, z całym szacunkiem do jego pracy (hobby) uskutecznia intagramerkę. Dwa zdania komentarza do obrazków to chyba trochę za mało.

          Ciekaw jestem czy jak od kilku lat na początku roku ukaże się podsumowanie roku na Piwnej Zwrotnicy. Oni też już się wypalili, bo w bieżącym roku raptem 3 wpisy.

          Jak nie lubiłem materiałów nagrywanych, tak patrzę, że Żaba w Piwie (z Masonem) nagrywali owszem przydługie, ale ciekawe tematy. I nie widać kontynuacji w 2021 roku. Czyli Kociokwik TV to kontynuacja. No ale to dalej videoblogerka.

          Z piszących to już zostało naprawdę niewielu patrząc ilu przez ostatnich 10 lat to robiło.

          No i na koniec nie na temat. Teraz odkryłem, że Kopyr schudł
          Last edited by e-prezes; 28-11-2021, 10:12.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6079

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi

            No i na koniec nie na temat. Teraz odkryłem, że Kopyr schudł
            Kopyr masywnie biega dość duże dystanse i ma spore plany na więcej... jeszcze będzie go mniej

            Comment

            • LESNICZYy
              Senior
              • 01-2018
              • 950

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi

              Kopyr masywnie biega dość duże dystanse i ma spore plany na więcej... jeszcze będzie go mniej
              Kopyr już nie biega .

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10836

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                (...) Abernacki, z całym szacunkiem do jego pracy (hobby) uskutecznia intagramerkę. Dwa zdania komentarza do obrazków to chyba trochę za mało.
                (...)
                Masz rację, uskuteczniam (aczkolwiek, wyjade mi się, że nieudolnie. )
                Podpowiedźcie proszę, jakich treści wam brakuje w moich wpisach. O portfolio i o sprzecie, jaki browar posiada, z zasady informuję. Czego Wam brakuje? Opowieści morskich? Jaką drogą jechałem, czy może, w jakim kolorze były wymalowane ściany sali restuaracyjnej browaru?
                Do blogowania jako takiego już nie powrócę, bo nie mam ani na to czasu ani ochoty. Dzięki FB docieram do większego grona zaintersowanych piwną turystyką.
                Ps. W najbliższym czasie (jednakże rozłożonym w czasie) podzielę się, na moim profilu, wrażeniami z 47 wizyt, jakie złożyłem w ostatnim czasie w amerykańskich browarach.


                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  Ja mówiłem za siebie. Podziwiam, ale brakuje mi jakiejś klamry. I nie mam na myśli "pęknięcia" kolejnego rekordu. Może za mało w tym emocji, a za dużo zaliczania kolejnych browarów. Niech się inni wypowiedzą, bo może ja udziwniam, ale nie muszę wszak wszystkich blogerów bezgranicznie lubić. Może niesłusznie tak Cię określiłem, bo browary USA to na pewno ciekawy temat.

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi

                    Do blogowania jako takiego już nie powrócę, bo nie mam ani na to czasu ani ochoty. Dzięki FB docieram do większego grona zaintersowanych piwną turystyką.
                    Przed wyjazdem do Niemiec traktowałem Twój blog jako przewodnik, może nieco zbyt zwięzły, ale oddający to czego oczekiwałem. Na FB to trochę informacja o zaliczonych miejscach, trudno jest potem wyszukać konkretne miejsce, które w przyszłości chciałoby się zobaczyć. Może przynajmniej na blogu wstawiaj jakieś linki na poszczególne browary, które odwiedziłeś. Taki spis pozwoli powrócić do informacji, które na FB szybko giną w gąszczu innych

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2866

                      Abernacka odnośnie Twojego blogu na FB i pytania czego brakuje i co przeszkadza:
                      - dla mnie FB jest mało przydatny przy archiwalnych wpisach, wyszukanie starych wpisów czy kompletu postów odnośnie danego kraju lub regionu to ciężka sprawa
                      - wiem, że przygotowujesz swoje wyjazdy bardzo dokładnie, mi by się przydały także wpisy bardziej turystyczne, praktyczne czy wręcz podsumowujące większe wyjazdy tj. ile dni na miejscu byłeś, jaka trasa, jak się przemieszczałeś itp. nie ukrywam, że sam przed swoimi wyjazdami sprawdzam czy Ciebie nie było w okolicy
                      - trochę więcej informacji o browarze. Nie o sprzęcie ale o historii, pozycji w regionie itp.
                      - informacji jak wygląda wstęp do browaru, czy są oficjalne wizyty czy trzeba się umawiać i jak ciężko to zrobić

                      To tak z szybkich przemyśleń. Powodzenia w kolejnych wyjazdach.
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        w sumie nie nowina, ale każda działalność wymaga aktywności. i im więcej się temu poświęca tym bardziej czas, który poświęca się na to mógłby być czasem pracy zarobkowej.

                        każdy, kto prowadzi blog pewnie miał tę mągrość przed oczami nie raz. pewnie dlatego tych blogów ubywa lub zwyczajnie przenoszą się na FB. choćby dla ograniczenia kosztów.

                        Ja to cały czas rozumiem, bo sam mam nieindeksowany e-brudnopis i gdybym miał go utrzymać to pewnie jak z kilku domen, które miałem po 2-3 latach bym zrezygnował.

                        Kuba z Chmielnika Jakubowego, którego informacjami się czasem tu posiłkuję jest na patronite, czyli... jak ktoś ma ochotę wesprzeć - może działać.

                        jest tam mnóstwo ludzi, ktorzy żyją z... pisania i nie tylko. ale nie do końca "łapię" polski odpowiednik słowa influencer, bo chyba głównie ta forma dominuje.

                        to chyba taka nowa jakość!

                        może dlatego, że nie mam zaufania do treści, które nie są weryfikowalne i wolę wspierać tych co bazują na sprawdzonych lub własnych informacjach.
                        Last edited by e-prezes; 17-12-2021, 23:12.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19159

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Brak mi krytycznego i analitycznego spojrzenia na branżę. 12 listopada PSBR zamieścił raport z działalności browarów należących do PSBR. Dwa tygodnie i nic.
                          Facebookowe Radio Wolny Kraft wrzuciło u siebie kilka łyków europejskiej statystyki z raportu The Brewers of Europe. O dziwo Polska jest druga w produkcji piwa!!

                          Michał z blogu Kilka słów o piwie jako jeden z niewielu pisze teksty, które zawierają poza własnymi przemyśleniami, informacje statystyczne, analizy danych. Do takich można zaliczyć jego kilka ostatnich wpisów na blogu w tym Jak smakują piwa świąteczne? Przegląd dodatków oraz będący pokłosiem Baltic Porter Day 2022 Dlaczego browary warzą portery bałtyckie. Tak trzymać!

                          O Baltic Porter Day 2022 wspimina także TheBeerVault w Migawkach... Także u niego dwie zimowe podróże piwne..

                          Browarnik Tomek po zakończeniu świętowania 10-cio lecia działalności kończy też cykl wpisów o bułgarskim krafcie tekstem Z wizytą w pubie Papa Beer w Burgas (tekst zaległy). I pomyśleć, że jeszcze parę lat temu Bułgaria to bya totalna pustynia piwna...

                          Beer, Bacon & Liberty o IPA w ujęciu encyklopedycznym. Tekst już nie nowy, ale przyjemnie wspomniałem przy tej okazji Liberty Ale, które w 2005 roku pokazał mi Tomek Jabłoński z Browaru Stary Kraków na potwierdzenie tego co chce warzyć w Relakspolu.

                          A na koniec dawno nie linkowany blog Kopyra kom Znów nadaje o piwie. Degustacja portera żywieckiego, nie starzonego dodatkowo . I krytycznie. Chyba nagranie zrobiło promocję piwu, bo ostatnio ciężko dostać a cena skoczyła do 6.20 nawet. A może to wreszcie efekt Baltic Porter Day.

                          PS.
                          To jeszcze o podsumowaniach roku 2021 przegapionych przeze mnie:

                          Kociokwik Masona i Igi (video)
                          Piwne podróże Tomka Gebla
                          Chmielokracja Michała Zborowskiego
                          Last edited by e-prezes; 06-02-2022, 15:03.

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19159

                            Przy wolnej i leniwej niedzieli kilka zauważonych tekstów (i nie tylko) z blogosfery.

                            Na początek suche dane, czyli analiza raportu "The Brewers of Europe", którą zajął się Michał z Kilka Słów o Piwie. Jak Pandemia wpłynęła na branżę piwną w Europie.

                            W Kociokwiku Masona i Igi o trendach w 2022 (video).

                            Browar Paragraf porusza kwestię Dekretu Hiszpańskiego, który jest pierwszą w Europie próbą uregulowania piwnego rynku kraftowego. Analiza, ale przede wszystkim pytania do dyskusji na forum ekspertów i browarników z PSBR.

                            Interesujący tekst na Beer, Bacon & Liberty tym razem o piwach bezalkoholowych. Dobrze objaśnione co już wiesz plus garść faktów mniej znanych.

                            Pinta pożegnałą się z konkursem Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Piw Domowych. Relacja u Docenta na PolskieMinibrowary.pl (także video)

                            O zmianie nazwy i udziale na Warszawskim Festiwalu Piwa popularnego warszawskiego taproomu La Familia w wywiadzie u Michała w Piwnym Garażu. (video)

                            Na koniec informacja na którą czekamy od lat - Brokreacja rozpoczęła budowę swojego browaru w Zatorze. Na Chmielnik Jakubowy.
                            Last edited by e-prezes; 20-03-2022, 12:34.

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4305

                              A co się stało z Piwną Zwrotnicą i ich podsumowaniami roku? Wymiękli?

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19159

                                Też zauważyłem, że nic w temacie się nie dzieje. A to jeden blog co odszedł w niebyt?! Nie jestem blogerem, więc trudno mi się postawić w ich roli, ale każdy ma swoje priorytety i pewnie ten nie jest najważniejszy.
                                Last edited by e-prezes; 24-03-2022, 20:26.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎