Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2294

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
    A co się stało z Piwną Zwrotnicą i ich podsumowaniami roku? Wymiękli?
    Jest już:

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      W ostatnich dniach marca i przedświąteczne dni kwietnia blogówkę zdominowały dwa wydarzenia: festiwal w Warszawie (a także inne wiosenne festy) oraz promocja ArcyIPY Miłosławia.

      To drugie z wiadomych względów zainicjowane przez piwowara browaru - osoby rozpoznawalnej i lubianej w branży, więc nakłonienie blogerów nie było chyba trudne. Recencje piw zwykle pomijam jako szablonowe i mało ciekawe, więc wrzucę tylko wpis Michała Kopika vel Maidenowca, z inspirującego foodparingu. "ARCY FOODPAIRING – MIŁOSŁAW ARCYIPA & C.K. STREET FOOD", czyli arcyapetycznie przy piwie.

      A skoro o festach mowa to o tych mniej nagłośnionych: Silesia Beer Fest 2022 u Beervaulta (jest też o warszawskim) i GalopFest na Służewcu na "Kilka Słów o Piwie".

      Interesujące wieści także u Docenta na PolskieMinibrowary.pl. W tym wywiad (video) z Pawłem Piłatem o sytuacji w polskim chmielu oraz analiza rynku piwa (kraftowego) przez PSBR.

      Z materiałów video jeszcze podcast Huberta Krecha podlinkowany na blogu "Paragraf w kieliszku" Radka Fronia pt. RODZINNY BROWAR BEZ KOMPROMISÓW.

      Radio Wolny Kraft podrzuca pomocny leksykon popularnych amerykańskich chmieli z ich charakterystyką. Niby nic odkrywczego, ale zawsze pomocne dla kogoś kto od niedawna pije kraftowe piwo.
      Last edited by e-prezes; 20-04-2022, 10:28. Powód: literówki, interpunkcja

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        Czas podsumowań Beer Geek Madness 2022, które udzieliło się krytycznie BeerVaultowi i Chmielobrodemu (video) świadczy, że formuła chyba już się wyczerpała i robi się komercyjnie do bólu. A może za bardzo wziąłęm to do siebie.

        Łukasz z Piwolucji nie bez racji zwrócił uwagę na pewną już przesadę w wymyślaniu nowych piw. Pamiętam, że Shark był dla mnie takim przegięciem lata temu, a że unikam takich piw to i przez te ten czas nie trafiłem na coś równie odjechanego. Łukasz tak. Mocny hopburn, pali mi gardło... Czy słusznie?

        PSPD reformuje system sędziowski. News u Jakuba w Jakubowym Chmielniku.

        Na koniec podróże... Browarnik Tomek w rzemieślniczej miodosytni w Kabikiejmach Dolnych. Oraz kilka słów refleksji o Barcelonie u Michała z Kilka Słów o piwie.
        Last edited by e-prezes; 25-05-2022, 07:34. Powód: Interpunkcja, literówki

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          U Browarnika Tomka i BeeVaulta klasycznie czyli podróże. Już trochę nuda! Do tego ten pierwszy mocno lansuje swoją partnerkę. Jakoś mnie to nie bierze...
          Docencik wciąż blisko światka i mimo, że wywiad z Artezanami ma ponad półgodziny to jednak jest o czymś. Materiał video, więc w razie czego można przewinąć
          Szykują się podwyżki, co każdy wie. Browar Paragraf o podwyżce za piwa bezalkoholowe. Szkoda, bo tanie nie są. A powinny!
          U Jakuba z Chmielnika o zamykaniu Broka, choć Pendi już na FB też wrzucił newsa.

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            U Browarnika Tomka i BeeVaulta klasycznie czyli podróże. Już trochę nuda! Do tego ten pierwszy mocno lansuje swoją partnerkę. Jakoś mnie to nie bierze...
            (...)
            choć Pendi już na FB też wrzucił newsa.
            Raczej Ten drugi

            Trochę szkoda, że nie zauważyłeś, kto pierwszy (kilka godzin wcześniej) obwieścił tą hiobową wieść.
            Last edited by abernacka; 09-08-2022, 01:53.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi

              Raczej Ten drugi

              Trochę szkoda, że nie zauważyłeś, kto pierwszy (kilka godzin wcześniej) obwieścił tą hiobową wieść.
              Skorośmy już w tym temacie, to może Abe napisz co Cię skłoniło do takiej aktywizacji na swoim blogu. Widzę że jest częściej i treściwiej.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi

                Skorośmy już w tym temacie, to może Abe napisz co Cię skłoniło do takiej aktywizacji na swoim blogu. Widzę że jest częściej i treściwiej.
                Sam nie wiem, tak jakoś wyszło
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi

                  Skorośmy już w tym temacie, to może Abe napisz co Cię skłoniło do takiej aktywizacji na swoim blogu. Widzę że jest częściej i treściwiej.
                  Na blogu dalej cisza. No chyba, że mówisz o profilu FB.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi

                  Raczej Ten drugi
                  Fakt. Mój błąd.

                  Trochę szkoda, że nie zauważyłeś, kto pierwszy (kilka godzin wcześniej) obwieścił tą hiobową wieść.
                  Rzeczywiście, nie zauważyłem.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    platforma jak platforma, sposób prezentacji treści na profilu fb u Abernackiego jak dla mnie wyczerpuje znamiona bloga.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      Dlatego forum już jest archaizmem, bo w obecnych czasach ważniejsze jest wrzucanie treści na blogu niż komentarz merytoryczny do tego co się wrzuca.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        Z racji, że zasada zapodał link do relacji Docenta z eventu w poście o nowym piwie Ambera postanowiłem odświeżyć ten wątek i przejrzałem blogi w poszukiwaniu relacji z tejże imprezy. Mimo, że na zdjęciach widać znanych i mniej znanych blogerów, byłych (i obecnych) browarbizowców to tylko inicjator spędu Browarnik Tomek o tym napisał, poza już wspomnianym. Zatem dla przypomnienia relacja Docenta oraz Browarnika Tomka.

                        O dziwo blogi, które uważałem za wymarłe - żyją i dzięki Bogu, bo kolega slawekkazek z blogu Na piwnym Szlaku przypomniał o Mumme. O starym stylu piwa z Kolonii pisze za to Bartosz Markowski z BeerFreaka. Tam też piwny przewodnik po kolońskich miejscówkach. Przemka Kraftmagia co prawda gościnnie, ale też ożyła na okoliczność zbliżającego się festu w Warszawie.

                        W czasach gdy nowe browary powstają szybciej niż inne są zamykane i już kompletnym braku chęci (moim) na odwiedzanie kolejnych podziwiam Tomka Gebla z Piwnych Podróży, że chce mu się to jeszcze robić Oczywiście browar to nie tylko sprzęt i miejsce, a rozmowy z ludźmi tworzącymi piwo zawsze są inspirujące to przyznam niezbyt często tam zaglądam.

                        Gdyby ktoś miał wątpliwości czy browar Stara Szkoła nadal działa to TheBeerVault donosi, że istnieje. Niby mam niedaleko, ale jakoś nigdy mnie tam nie ciągnęło. Może dzięki jego relacji to uczynię (jak naprawię samochód :|).

                        To tyle co mi się rzuciło w oczy.
                        Last edited by e-prezes; 05-10-2022, 21:02.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12202

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi

                          O dziwo blogi, które uważałem za wymarłe - żyją i dzięki Bogu, bo kolega slawekkazek z blogu Na piwnym Szlaku przypomniał o Mumme.
                          A ja nawet nie wiedziałem, że Slawekkazek ma bloga Dzięki!

                          Comment


                          • e-prezes
                            e-prezes commented
                            Editing a comment
                            Wrzucałem kiedyś sznurki do zamieszczanej przezeń wpisów, ale od momentu aktywizacji w projekt Pukal przestał pisywać na blogu, więc uznałem za nieczynny. Lubię jego historyczne podejście, więc zaglądnąłem.
                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12202

                          Na blogu Piwny Turysta na fb abernacka opisał kolejną swoją wyprawę do RPA. A ja po raz kolejny ubolewam, że blog jest tylko na fb...
                          Wyobrażam sobie blog jako mapę, gdzie bez problemu można kliknąć w jedno z wielu opisanych tak ciekawych miejsc. 1800 odwiedzonych browarów, gratulacje!

                          Comment

                          • krew
                            Member
                            • 07-2013
                            • 37

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                            Na blogu Piwny Turysta na fb abernacka opisał kolejną swoją wyprawę do RPA. A ja po raz kolejny ubolewam, że blog jest tylko na fb...
                            Wyobrażam sobie blog jako mapę, gdzie bez problemu można kliknąć w jedno z wielu opisanych tak ciekawych miejsc. 1800 odwiedzonych browarów, gratulacje!
                            Ja robię coś podobnego, chociaż bez linków. Dorobienie ich byłoby bardzo proste. Kiedyś miałem ambicję opisywać wszystkie zwiedzone browary, ale to dość żmudne zadanie.

                            Gdyby abernacka chciał, możemy wystawić mapę podobnę do mojej, ale oczywiście z jego przygodami: https://browary.rewak.pl/

                            Click image for larger version

Name:	Zrzut ekranu z 2022-11-25 o 08.21.56.png
Views:	590
Size:	116,4 KB
ID:	2329643

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              Ja już się przyzwyczaiłem do tego, że Abernacka prowadzi to na FB. Niemniej propozycja kolegów przedmówców... uważam w punkt. Pytanie czy sam zainteresowany będzie skłonny się nad tym pochylić. Przy dzisiejszej komercjalizacji swoich dokonań oldskoolowy blog czy mapa z odsyłaczami będąca w gruncie rzeczy (przy tej skali) kompendium wiedzy udostępnianej za darmo to może nie koniecznie jest to o czym Abernacka myśli.O ile się nie podpadnie algorytmom FB plusy przeważają na korzyść takiej formy dla autora.
                              Last edited by e-prezes; 25-11-2022, 16:58.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎