Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wieści z Czech - browary, piwo, rynek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
    Zakazują systemu listkowego?
    Leona, a gdzie źródło?
    Wszędzie, nawet online reportaż był z pierwszego dnia:

    Systém elektronické evidence tržeb při ostrém startu funguje bez problémů. Restauratéři a hoteliéři odeslali do dnešních 15 hodin 1,7 milionu účtenek na servery Finanční správy. Zároveň však řada z nich zdražila, v některých restauracích se ceny jídel zvýšily skoro o dvacet procent. Přitom mají od 1. prosince o šest procent nižší daň z přidané hodnoty.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      Wiesz jakie w Czechach są kwoty zwolnione, koszty sprzętu itp.?

      Comment

      • Warzywo
        Senior
        • 08-2016
        • 955

        Nie bardzo rozumiem w jaki sposób ma to powodować zamykanie lokali? Chyba do tej pory też uczciwie płaciły podatki? Oczywiście system listkowy mnie się bardzo podoba i powinien zostac sobie równolegle jako atrakcja ale nie widzę zagrożenia przy prowadzeniu lokalu po wprowadzeniu tego systemu? No chyba, że ta kasa online i miesieczny koszt transmisji danych jest ogromny, albo obsługiwanie tego jest mocno nieprzyjazne?

        ps/ widziałem na jednym zdjęciu, że z powodu wprowadzenia tego systemu obiady zdrożały...o JEDNĄ koronę (czyli ok. 16-17 groszy) - i to ma spowodować, że ludzie przestaną kupować te obiady?

        Coś czuję tu jakąś histerię bez podstaw,

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12202

          Dokładnych kosztów i kwot nie znam.
          Nawet przy zapowiadanym obniżeniu stawek VAT, dla niektórych lokali może to być koszt przy którym granica opłacalności zostaje złamana.

          Jeszcze w listopadzie w związku ze zmianami fora i media społecznościowe obiegła wiadomość o zamknięciu lokalu na stacji Praga Bubenecz. Na wsiach, gdzie zachowało się wiele lokali może dojść do zamknięć. Podobnie też "oldskulowe" vycepy mogą mieć problemy. Rozmawiałem z kolegą z Pragi, który ma lokal. Nie jest to jego jedyne źródło utrzymania i też bierze pod uwagę zamknięcie lokalu.

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            70-80 tys. koron za nowe kasy. W tym 32 tys. za oprogramowanie. Do tego zapewne koszt połączenia z internetem. Dla wiejskich hospod to katastrofa.
            Last edited by Pendragon; 05-12-2016, 16:32.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              70-80 tys. koron za nowe kasy. W tym 32 tys. za oprogramowanie. Do tego zapewne koszt połączenia z internetem. Dla wiejskich hospod to katastrofa.
              U nas jest częściowa refundacja zakupu kasy ale zakładając podobne proporcje to nie dziwię się, że powstał opór i lament. To nadal w pierwszym roku nawet kilkanaście tysięcy w przeliczeniu na złote. Musi być jakiś haczyk, nie wierzę, że Czesi nagle zapragnęli zarżnąć ileśtam mikrobiznesów

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12202

                Haczyk, to ten pan, minister finansów, który przy okazji skupuje całe Czechy. Trzyma w rękach wszystko co da się zeżreć -od kosteleckiego salami po kiełbasę wyborczą (posiada dwa główne dzienniki)



                Tu jego biznesowe powiązania:



                W branży gastronomicznej niezbyt popularna figura

                Obok tego wprowadzono obniżenie stawki VAT na usługi gastronomiczne do 15% (z 21%), ale z wyłączeniem alkoholu.

                Comment

                • heckler
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 1817

                  Browarek Ostružná-Cestář oficjalne otwarcie lokalu we wtorek 20.12. Mają być trzy rodzaje piw: jasne, miodowe i świąteczne dymione.

                  Comment

                  • Raciborz
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 594

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
                    Browarek Ostružná-Cestář oficjalne otwarcie lokalu we wtorek 20.12. Mają być trzy rodzaje piw: jasne, miodowe i świąteczne dymione.
                    Dziwne, piwo można kupić i napić się na miejscu od sierpnia

                    Comment

                    • heckler
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 1817

                      Taką wczoraj dostałem odpowiedz, a piszesz o knajpce czy browarze?

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        Oficjalne otwarcie nie musi oznaczać pierwszego dnia sprzedaży. Mają pewnie wszystko gotowe i ruszają pełną parą, a wcześniej to nie do końca tak było. Zdaje się, że widziałem fotkę z kartką, że lokal otwierali tylko po umówieniu dla większej grupy.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Raciborz
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 594

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
                          Taką wczoraj dostałem odpowiedz, a piszesz o knajpce czy browarze?
                          O jednym i drugim

                          Comment

                          • Raciborz
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 594

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                            Oficjalne otwarcie nie musi oznaczać pierwszego dnia sprzedaży. Mają pewnie wszystko gotowe i ruszają pełną parą, a wcześniej to nie do końca tak było. Zdaje się, że widziałem fotkę z kartką, że lokal otwierali tylko po umówieniu dla większej grupy.
                            Sam osobiście jeszcze nie byłem, ale będę 14 stycznia . Ale znam ludzi którzy byli sami na rowerze i pili na miejscu

                            Comment

                            • heckler
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 1817

                              Sam nie byłem. Byli inni. Rozumiem. Ja chciałem być tam teraz, ale podczas rozmowy telefonicznej dostałem takie info jak napisałem. Owszem w tą sobotę MOŻE będzie otwarte od 18-22, ale tylko może. Oficjalnie od wtorku. Zamykam ten wątek.

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
                                Zamykam ten wątek.
                                Obawiam się, że nie masz takich uprawnień moderacyjnych

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎