Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zimą pijmy dubeltowe koźlaki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    Wydaje mi się, że nawet taniej. W Lewiatanach go nie widziałem. W sieci Centrum postaram się wyszukać. Dawać znać

    Tymczasem jak donosi Blog Kopyra oraz na fejsie Bock Beer Gallery do sieci Dino wjechały dubeltowe koźlaki Ambera pod marką śp. browaru w Krotoszynie (to po Bojanowie kolejne piwo nawiązujące do Krotoszyna), którego receptura nawiązuje do dawnego piwa z Krotoszyna.

    Comment

    • SupeR_PiwosZ
      Senior
      • 05-2008
      • 309

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
      Wydaje mi się, że nawet taniej. W Lewiatanach go nie widziałem. W sieci Centrum postaram się wyszukać. Dawać znać

      Tymczasem jak donosi Blog Kopyra oraz na fejsie Bock Beer Gallery do sieci Dino wjechały dubeltowe koźlaki Ambera pod marką śp. browaru w Krotoszynie (to po Bojanowie kolejne piwo nawiązujące do Krotoszyna), którego receptura nawiązuje do dawnego piwa z Krotoszyna.
      Szczerze powiedziawszy w Lewiatanie trafiłem na nie przez przypadek i to na wyprzedaż, 1,99 zł za butelkę bo kończył im się termin. Akurat do tego Lewiatana często swego czasu zaglądałem bo mieli ponadprzeciętny wybór piw.

      Dzięki za cynk na tego Koźlaka. Mam Dino po drodze to trzeba będzie zerknąć czy jest.

      Comment

      • SupeR_PiwosZ
        Senior
        • 05-2008
        • 309

        Koźlak z Krotoszyna jest dostępny, 5,99 zł za butelkę 0,5l. Kopyr nie kłamał. Bardzo dobry, wyrazisty dopplebock. Warto kupić.
        Last edited by SupeR_PiwosZ; 15-11-2021, 23:13.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
          Swoją drogą czegoś nie rozumiem - łatwiej jest kupić w Polsce mołdawskie piwo na tureckiej licencji niż koźlaka z Niemiec...
          Tak z ciekawości ...o jakim piwie mołdawskim piszesz ?
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12202

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi

            Tak z ciekawości ...o jakim piwie mołdawskim piszesz ?

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12202

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SupeR_PiwosZ Wyświetlenie odpowiedzi
              Koźlak z Krotoszyna jest dostępny, 5,99 zł za butelkę 0,5l. Kopyr nie kłamał. Bardzo dobry, wyrazisty dopplebock. Warto kupić.
              Byłem w Dino i... znalazłem dosłownie jedną sztukę, to jakaś warka limitowana?

              W smaku wyraziste, ale na mnie aż tak dobrego wrażenia nie wywarło. Mimo to fajnie, że się pojawiło. Konkretnie tu:

              Jak głosi napis na ecie "warzone zgodnie z recepturą browaru Krotoszyn" 18,1% ekstr.. 7,8% alk. Czyli koźlak dubeltowy. Pasteryzowane, filtrowane Aromat - słodowy, zdecydowana przewaga karmelu i melasy, słodko. Trochę podpalanych niuansów Piana - zdecydowanie wysoka, kremowa, zwarta, średnia trwałość,


              Trochę przypomina koźlaka z Herrnbräu, ale tamto moim zdaniem bardziej złożone, lepsze (przydałby się bezpośredni test porównawczy).
              Brakuje mi np. suszonych owoców (rodzynka czy śliwka), więcej razowego chleba. Słodycz dominuje. Ale ok, dobrze że jest, no chyba że właśnie się kończy

              Ciekawostkę stanowi fakt, że to nie jest pierwszy post-krotoszyński koźlak na rynku. Kiedyś podobne piwo uwarzyła Zduńska Wola (Staropolski):

              Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

              Comment

              • SupeR_PiwosZ
                Senior
                • 05-2008
                • 309

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

                Byłem w Dino i... znalazłem dosłownie jedną sztukę, to jakaś warka limitowana?

                W smaku wyraziste, ale na mnie aż tak dobrego wrażenia nie wywarło. Mimo to fajnie, że się pojawiło. Konkretnie tu:

                https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...er-kozlak-18-1

                Trochę przypomina koźlaka z Herrnbräu, ale tamto moim zdaniem bardziej złożone, lepsze (przydałby się bezpośredni test porównawczy).
                Brakuje mi np. suszonych owoców (rodzynka czy śliwka), więcej razowego chleba. Słodycz dominuje. Ale ok, dobrze że jest, no chyba że właśnie się kończy

                Ciekawostkę stanowi fakt, że to nie jest pierwszy post-krotoszyński koźlak na rynku. Kiedyś podobne piwo uwarzyła Zduńska Wola (Staropolski):

                https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...ki-ko%C5%BAlak
                Ja byłem w takim Dino na uboczu miasta i było sporo. ;P

                Po pierwszej degustacji, drugą butelkę porównałem sobie tak z ciekawości z Koźlakiem z Ambera. Krotoszyński na pewno był pełniejszy, pewnie dlatego że to koźlak dubeltowy. Wydaje mi się jednak, że mniej aromatyczny. Z kolei ten z Ambera wydawał się bardziej wodnisty ale za to posiadał więcej aromatów charakterystycznych dla tego stylu piwa. Fakt faktem jednak bardziej w pamięci zapadł mi ten Herrnbräu. Zresztą niewiele tych koźlaków też w życiu wypiłem więc Ty będziesz miał pewnie większe doświadczenie i porównanie w kwestii organoleptycznej.
                Last edited by SupeR_PiwosZ; 17-11-2021, 17:17.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  Byłem w Dino (Dinie? ) w Regułach, trudno to nazwać centrum czegokolwiek i wyhaczyłem jedną, jedyną, zapomnianą flaszunię na najwyższej półce...

                  Comment

                  • SupeR_PiwosZ
                    Senior
                    • 05-2008
                    • 309

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Byłem w Dino (Dinie? ) w Regułach, trudno to nazwać centrum czegokolwiek i wyhaczyłem jedną, jedyną, zapomnianą flaszunię na najwyższej półce...
                    Heh jednak sporo ludzi Kopyra musiało oglądać. W tym Dinie ;P, w którym je nabyłem jakoś z półki nie znikało. A odwiedziłem je dwukrotnie, dzień po dniu. Trafiłem również zakopane w jeszcze nie rozpakowanej zgrzewce, wśród innych piw na dolnej półce puszkowe Eichbaumy, Apostel Weissbier i Lagera.

                    A tak z innej beczki Koźlak Staropolski jest godny zakupu? Jest bodajże jakaś promka w Polomarkecie na niego obecnie, 5,99 zł za butelkę.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      W kolejnym Dino w którym byłem nie było już tych "krotoszyńskich" koźlaków a cenówka zasłonięta...

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SupeR_PiwosZ Wyświetlenie odpowiedzi

                      A tak z innej beczki Koźlak Staropolski jest godny zakupu? Jest bodajże jakaś promka w Polomarkecie na niego obecnie, 5,99 zł za butelkę.
                      Za niedubeltowego koźlaka to dla nie jest promocja (pewnie butelka z krachlą, za którą sobie dodatkowo liczą).

                      Comment

                      • SupeR_PiwosZ
                        Senior
                        • 05-2008
                        • 309

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                        W kolejnym Dino w którym byłem nie było już tych "krotoszyńskich" koźlaków a cenówka zasłonięta...



                        Za niedubeltowego koźlaka to dla nie jest promocja (pewnie butelka z krachlą, za którą sobie dodatkowo liczą).
                        Dokładnie, krachla.

                        Comment

                        • zasada
                          Senior
                          • 05-2007
                          • 188

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
                          Widział już ktoś te koźlaki? Nie wiem czemu wbiłem sobie do głowy, że będą w Żabkach 8.11 ale nie znajduję nigdzie takich informacjo (ani piw heh).
                          OK. Dojechał do Piw Świata na Głogowską dwa dni temu. Dzwoniłem, jest podobno sporo sztuk. Jadę zaraz po pracy
                          Last edited by zasada; 19-11-2021, 16:11.
                          Każde zwierzę koi dotyk
                          Blaszony

                          Comment

                          • golden_boy
                            Member
                            • 10-2010
                            • 50

                            Byłem dzisiaj w Dino w Mrozach, były 4 kupiłem 4 jutro degustacja, jak mi będzie smakował to będę szukał dalej

                            Comment

                            • kjaros
                              Senior
                              • 03-2007
                              • 377

                              Mieszkańcom ziemi gliwickiej zostawiłem jeszcze 30 butelek w Dino Sośnicowice.
                              Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12202

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi
                                OK. Dojechał do Piw Świata na Głogowską dwa dni temu. Dzwoniłem, jest podobno sporo sztuk. Jadę zaraz po pracy
                                Chodzi o te dwa dubeltowce z Kormorana? Miały być w Żabkach, ale we Wrocławiu chyba zniknęły szybko. Są jeszcze?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎