Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zimą pijmy dubeltowe koźlaki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SupeR_PiwosZ Wyświetlenie odpowiedzi
    Koźlaka z Herrnbräu znowu pojawił się w Polomarkecie. Cena 4,99 zł.
    Dzięki, ale Wrocławiu niestety nie ma, albo już sprzedali...

    Comment

    • SupeR_PiwosZ
      Senior
      • 05-2008
      • 309

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

      Dzięki, ale Wrocławiu niestety nie ma, albo już sprzedali...
      U mnie nikt tego nie kupuje poza mną, mam takie wrażenie. Więc jak nie znajdziesz to mogę Ci kilka podesłać do paczkomatu. Ja sobie zostawiłem jednego wraz z Koźlakiem z Krotoszyna od Ambera na leżak. Będę chciał je sobie porównać przy końcu terminu ważności.

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        W Delikatesach Centrum też miał być, i za 4,5zł, ale towar się na razie nie pojawił.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2294

          W stołecznych Delikatesach Centrum kupowałem tego niemieckiego koźlaka za 4.49 w zeszłym tygodniu. Jesienią to mój podstawowy, łatwo dostępny bock do picia. Kiedyś częściej sięgałem po podstawowy amberowski ale ten z Herrnbrau jest jednak konkretniejszy w smaku. Z innych nieźle dostępnych, ale już podwójny to Doppelbock z Ambera mi mocno w tym roku zasmakował.
          Last edited by kosher; 25-10-2022, 19:54.

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12202

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika SupeR_PiwosZ Wyświetlenie odpowiedzi
            Więc jak nie znajdziesz to mogę Ci kilka podesłać do paczkomatu.
            Dzięki, ale nie rób sobie problemu Widziałem u nas w Auchan, za ok 5,5 PLN - ja oddaje je na wymianę z innymi czeskimi butelkami NRW, więc oszczędzam kilkadziesiąt groszy

            Ciekawostka jest taka, że do Wrocławia jest sprowadzone przez inną firmę inne piwo z tego browaru - Helles i Pils. W najtańszym sklepiku kosztowały do zeszłego tygodnia 3,6 PLN. A w tym tygodniu już 4,6. Jak ceny będą tak rosnąć to i u Ciebie szybko zejdą. Krotoszyńsko-amberowskie koźlaki jeszcze niedawno widziałem w Dino, więc to nie była jednorazowa seria.


            Comment

            • SupeR_PiwosZ
              Senior
              • 05-2008
              • 309

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

              Dzięki, ale nie rób sobie problemu Widziałem u nas w Auchan, za ok 5,5 PLN - ja oddaje je na wymianę z innymi czeskimi butelkami NRW, więc oszczędzam kilkadziesiąt groszy

              Ciekawostka jest taka, że do Wrocławia jest sprowadzone przez inną firmę inne piwo z tego browaru - Helles i Pils. W najtańszym sklepiku kosztowały do zeszłego tygodnia 3,6 PLN. A w tym tygodniu już 4,6. Jak ceny będą tak rosnąć to i u Ciebie szybko zejdą. Krotoszyńsko-amberowskie koźlaki jeszcze niedawno widziałem w Dino, więc to nie była jednorazowa seria.

              Podobnie tak jak Ty te koźlaki pijam od dawna. Gdzie bym ich nie spotkał to zawsze zazwyczaj nabywałem kilka butelek. Najtaniej udało mi się je nabyć za 1,99 zł w jednym z większych lokalnych Lewiatanów. Bo akurat kończył się termin "najlepiej spożyć przed". Czy świeże czy "wyleżakowane" na półce, zawsze smakowały bardzo dobrze. Najdrożej o dziwo kilka lat temu w ofercie Kauflandu za bodajże 5,49 zł (przed rzekomą inflacją). Co do butelek to również zwracam je bez problemu jako czeskie ale dopiero po usunięciu etykiet. W ramach promocji z okazji oktoberfestu w Aldi pojawił się festbier i kellerbier z Herrnbräu. Wszystkie rozlane były w butelki zwrotne nrw. Dokładnie było widać białe pierścienie. Trafiałem na butelki z lat 90-tych.

              Co do koźlaka z Krotoszyna to jest on w stałej ofercie Dino. Warki powtarzalne, pijalne ale bardziej "agresywne" degustacyjnie. Najlepiej je kupować jak są w gazetkowych promocjach.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12202

                Dzięki Panowie, ale w Delikatesach Centrum we Wrocławiu ich nie ma

                Co do zwracania ich butelek, to na szczęście nie mam problemu i nie muszę usuwać ich etykiet. W jednym sklepów w którym się zaopatruje właściciel jeździ do Czech po piwo i jest na tyle przytomny, że wie że tym zajmują się browary. Woli mieć więcej butelek NRW i zwracać ich więcej niż wymieniać więcej koron czeskich, która obecnie jest na rekordowym poziomie względem złotego. Ciekawostką jest, że te koźlaki rozlewają wyłącznie do nowych butelek.

                Comment

                • SupeR_PiwosZ
                  Senior
                  • 05-2008
                  • 309

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ciekawostką jest, że te koźlaki rozlewają wyłącznie do nowych butelek.
                  Fakt, nówki sztuki też mi się tylko trafiały.

                  Comment

                  • zasada
                    Senior
                    • 05-2007
                    • 188

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brat_Piwny Wyświetlenie odpowiedzi
                    Browar Piwoteka uwarzył doppelbocka: Hrabina Kosel. Wersja lana dostępna była na Warszawskim Festiwalu Piwa.
                    Jest dostępna w dwóch łódzkich pubach: Piwotece Narodowej i Chmielowej Dolinie.
                    W drodze na dworzec Łódź Fabryczna planuje dzisiaj przyjąć 0,3.

                    Last edited by zasada; 29-10-2022, 11:06.
                    Każde zwierzę koi dotyk
                    Blaszony

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zasada Wyświetlenie odpowiedzi

                      W drodze na dworzec Łódź Fabryczna planuje dzisiaj przyjąć 0,3.
                      Podziel się spostrzeżeniami z degustacji

                      Comment

                      • zasada
                        Senior
                        • 05-2007
                        • 188

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                        Podziel się spostrzeżeniami z degustacji
                        Kiepski jestem w degustacje. Szklanke 0,3 wypiłem dzisiaj w łódzkiej Chmielowej Dolinie. Piany niedużo po nalaniu, utrzymała się obrączka, kolor bliżej ciemno-czerwonego niż jakiegokolwiek innego, klarowność pełna, aromat słodki ale nie ulepkowaty, lekko owocowy.
                        Smak khm swoisty, dobry, właściwy. Jak na podwójnego koźlaka piwo zaskakująco lekkie, nie wykleja, nie obciąża etc
                        Bardzo ale to bardzo mi podszedł. W sklepie Piwteki nie było jeszcze butelek, sprzedawca sprawdził, mają przyjechać w najbliższym czasie. Planuję jechać do Łodzi w połowie listopada jakoś, wtedy chętnie przywiózłbym sobie. Chyba, że wcześniej pojawią się w Poznaniu.
                        W porównaniu z ubiegłorocznym Kormoranem, Piwoteka wygrywa bez wydziwiania, dochmiwlwn, dodatków i szkiełka
                        Każde zwierzę koi dotyk
                        Blaszony

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12202

                          Dzięki, mam nadzieję że butelka pojawi się w szerszej dystrybucji

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12202

                            W Lidlach pojawił Doppelbock Pinty z serii "Classics". Parametry takie jak w większości skromnej reprezentacji polskich dubeltowców czyli przewyższające standard i przypominające portery bałtyckie - 20% ekstr. 8,7% alk. Cieszy, że coś drgnęło u nas z tym stylem i że piwa te pojawiają się w zimie a nie na końcu wiosny

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12202

                              13.12 nieformalny Dzień Koźlaka Dubeltowego

                              Ostatnio na rynku polskim nieco drgnęło w tym temacie i na szczęście jest czym wznieść toast.
                              Natomiast import wygląda jeszcze gorzej niż w ubiegłych latach... A może się mylę? Click image for larger version

Name:	P1110769.JPG
Views:	202
Size:	38,7 KB
ID:	2329934

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12202

                                Na rozpoczęcie sezonu zimowy Ayinger idealnie wpasował się w mroźny wieczór. Cztery rodzaje słodów i 16 tygodni leżakowania (18,5% ekstr., 6,7% alk.) dało treściwe, miękkie i bardzo dobrze pijalne piwo. Click image for larger version

Name:	P1110774.JPG
Views:	177
Size:	25,9 KB
ID:	2329961

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎