Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Regionalne Jakubiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
    (...)chociaż porterówkę ciężko pić. (...)
    Możesz rozwinąć bardziej swoją wypowiedź? Zleciłem znajomemu zakup i teraz nie wiem, czy go nie wstrzymać.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
      Możesz rozwinąć bardziej swoją wypowiedź? Zleciłem znajomemu zakup i teraz nie wiem, czy go nie wstrzymać.
      Służę . Do porterówki "domowej" porterówka "ciechanowska" ma się... jak gęś do łabędzia. Oba ptaki niby są podobne...
      To oczywiście moje subiektywne zdanie, oparte na porterówce mieszanej "tymy ręcamy" na bazie portera z miasta Łodzi, osiągającej woltaż ok. 38%.


      Gwoli jasności: łabędź to "moja" .

      Comment

      • franekf
        Senior
        • 06-2004
        • 944

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        Służę . Do porterówki "domowej" porterówka "ciechanowska" ma się... jak gęś do łabędzia. Oba ptaki niby są podobne...
        To oczywiście moje subiektywne zdanie, oparte na porterówce mieszanej "tymy ręcamy" na bazie portera z miasta Łodzi, osiągającej woltaż ok. 38%.


        Gwoli jasności: łabędź to "moja" .
        Załóż bloga i wrzuć jakąś notkę degustacyjną
        A z ciekawości - ile ta porterówka?
        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
        Piwny Janusz bez Teku

        Comment

        • tomolek
          Hophead
          • 05-2006
          • 1752

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          Służę . Do porterówki "domowej" porterówka "ciechanowska" ma się... jak gęś do łabędzia. Oba ptaki niby są podobne...
          To oczywiście moje subiektywne zdanie, oparte na porterówce mieszanej "tymy ręcamy" na bazie portera z miasta Łodzi, osiągającej woltaż ok. 38%.


          Gwoli jasności: łabędź to "moja" .
          Łabędzia nie próbowałem, ale mam przeczucie graniczące z pewnością, że gęsi są smaczniejsze
          www.ohbeautifulbeer.com

          www.mateuszdrozdowski.pl

          „Kwaśny Edi herbu Koreb

          Comment

          • emes
            Nadszyszkownik Chmielowy
            • 08-2003
            • 4275

            Co ten Pancernik nie próbował, nawet łabędzie

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
              Co ten Pancernik nie próbował...
              Pancernika

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                Co ten Pancernik nie próbował, nawet łabędzie
                Czego nie próbował, a nie co - nie ten przypadek...

                P.S. Żeby nie odbiegać od tematu - to chyba żadna porterówka przemysłowa nie dorówna domowej - zrobiona swego czasu przez Żywiec przy okazji żywieckiej giełdy też była taka sobie - zbyt wytrawna i bezsmakowa...
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • Kones
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 160

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Służę . Do porterówki "domowej" porterówka "ciechanowska" ma się... jak gęś do łabędzia. Oba ptaki niby są podobne...
                  To oczywiście moje subiektywne zdanie, oparte na porterówce mieszanej "tymy ręcamy" na bazie portera z miasta Łodzi, osiągającej woltaż ok. 38%.


                  Gwoli jasności: łabędź to "moja" .
                  Panie Pancerniku, czy receptura jest tajna ściśle czy też można uchylić rąbka tajemnicy poliszynela? Ciekawym, bo ostatnią robiłem ładnych parę lat temu i pamiętam jako dość słodką, chętnie bym się znów zmierzył z tematem.
                  "(...) iż wolno każdemu piwa i inne trunki skądkolwiekbądź brać i we wsiach ich warzyć i warzyć kazać i wolno użytkować bez wszelkiej obawy z naszej strony, lub starostów naszych zakazu, aresztowania lub kary"

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 4998

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kones Wyświetlenie odpowiedzi
                    Panie Pancerniku, czy receptura jest tajna ściśle czy też można uchylić rąbka tajemnicy poliszynela? Ciekawym, bo ostatnią robiłem ładnych parę lat temu i pamiętam jako dość słodką, chętnie bym się znów zmierzył z tematem.
                    5410 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      A wracając do porterówki z BRJ, to fajnie się temat rozwinął, ale tak raczej w kierunku ornitologicznym... Może kilka słów o smaku by ktoś napisał?
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • Janko72
                        Member
                        • 02-2014
                        • 51

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
                        A wracając do porterówki z BRJ, to fajnie się temat rozwinął, ale tak raczej w kierunku ornitologicznym... Może kilka słów o smaku by ktoś napisał?
                        Odbiega od domowych porterówek ponieważ nie jest dosładzana, szperając po przepisach domowych często powtarzał się cukier wanilinowy, tutaj jest czysty porter. W aromacie czekolada, śliwka... 30% alk. więc rozgrzewa. W kilka osób próbowaliśmy w warszawskim pubie przejście- można kupić shota, podane w ładnym firmowym kieliszku na stópce. Najczęstsze skojarzenie aromatu było z alkoholem z czekoladek.

                        Comment

                        • kkemot
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 119

                          Wiesz może czy nadal można kupić?

                          Comment

                          • ruda_bar
                            Junior
                            • 01-2015
                            • 1

                            z pewnego źródła - porterówka w pubie "Przejście" nadal dostępna

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              W pierwszej instancji sąd uznał za zasadne roszczenie BRJ wobec Fundacji Instytut Reportażu za (w skrócie akcję wylewania Ciechana) . Wyrok nieprawomocny. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎