Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Regionalne Jakubiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • golden_boy
    Member
    • 10-2010
    • 50

    Moje Google Now pokazało mi rano taki artykuł http://forsal.pl/artykuly/929499,wyl...-w-sadzie.html

    Comment

    • golden_boy
      Member
      • 10-2010
      • 50

      Tutaj link dotyczący Porteru Wielkanocnego, w skrócie 22 BLG 9% alkoholu, leżakowany rok.
      http://www.brjsa.pl/dla-mediow/aktua...elkanocny.html

      Przepraszam za post pod postem ale nie umiałem/mogłem edytować.

      Comment

      • Bolo88
        Member
        • 06-2014
        • 40

        Od 13.06 w Lidlu Jankes za 3.99 zł. Kiedyś to byłoby coś.

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2868



          No to po Biskupcu, a o Darłowie tyle się już mówi, że dla mnie to projekt widmo. Przez ostatnie lata jednak sytuacja w kraju dużo się zmieniła.
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
            Przez ostatnie lata jednak sytuacja w kraju dużo się zmieniła.
            Polityka, polityka
            Gdzie dzwonić mam
            Jaki numer mam wykręcić
            Do kogo z was

            Polityka polityka
            Poli-poli-polityka
            Polityka polityka
            Do kogo z was

            Polityka w mojej głowie
            Bez przerwy trrrrrrrrrrrrrrr
            Nikt nie dzwoni nikt nie dzwoni
            Polityka w mojej głowie
            (Na na na na na na na na na)
            Polityka w mojej głowie
            (Na na na na na na na na na)
            Polityka w mojej głowie
            (Na na na na na na na na na)
            To tylko ja....

            itd

            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              Szkoda że teraz cała para MarkaJ idzie w stawianie nowego browaru od podstaw, a nie jak do tej pory i czemu bardzo Mu kibicowałem, reaktywację starych XIX-wiecznych bawarii
              Liczę jeszcze jednak że wywiąże się i przekaże browar nowemu inwestorowi który zachowa jego przeznaczenie.
              Ciekawe co MarekJ planuje dalej w kwestii browarniczej. Jego poglądy polityczne nie interesują mnie.
              Pewnie już nie loguje się za często u nas ale mógłby coś w tej kwestii tu napisać od siebie.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19169

                A mnie to wcale nie dziwi. Współczesny zakład produkcji spożywczej jakim jest browar wymaga często rozwiązań, które nie zawsze i w sposób najtańszy dadzą się zrealizować w zabytkowym obiekcie. Zwłaszcza jak konserwator zabytków ma zupełnie inną wizję i nie ma woli do kompromisu. Grupie BRJ brakuje browaru na północnym-wschodzie i wschodzie, ale na środkowym Pomorzu też. Sądzę, że jest to przemyślana inwestycja.

                Comment

                • coder
                  Senior
                  • 10-2006
                  • 1347

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  A mnie to wcale nie dziwi. Współczesny zakład produkcji spożywczej jakim jest browar wymaga często rozwiązań, które nie zawsze i w sposób najtańszy dadzą się zrealizować w zabytkowym obiekcie.
                  Dokładnie tak. Nowoczesną halę da się postawić za 1000 zł/m2, a stary browar to kompletnie inna technologia - piętrowy układ, ciasne pomieszczenia, brak kratek, okien i zmywalnych ścian, często wilgoć i grzyb. Reaktywacja starych browarów to zabawa dla hobbystów, coś jak remontowanie przedwojennych samochodów.

                  Comment

                  • pizmak666
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 1898

                    Tylko do browaru w hali z blachy falistej ciężko przyczepić 100 letnią tradycję. A ta jednak ma b. dużą moc marketingową.
                    Myślę, że to jeden z głównych czynników które p. Jakubiak brał pod uwagę kupując np. Tenczynek czy Lwówek.
                    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19169

                      Jakoś Perle się udało z blaszanym Zwierzyncem i nawet wypuszcza piwo jubileuszowe (170-cio lecie).
                      Last edited by e-prezes; 01-09-2016, 13:07.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23807

                        Ale żeś przykład wymodził ta hala przecież nie stoi w polu, tylko na tym samym terenie co zabudowania starego browaru.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tylko do browaru w hali z blachy falistej ciężko przyczepić 100 letnią tradycję. A ta jednak ma b. dużą moc marketingową.
                          Myślę, że to jeden z głównych czynników które p. Jakubiak brał pod uwagę kupując np. Tenczynek czy Lwówek.
                          Dokładnie i za to bardzo Go cenię/ceniłem. Wiem że masowemu Januszowi w klapkach Kuboty na podbudowie z białej frotte-skarpety który kładzie 5-6 pln na ladzie za jakieś piwo powiedzmy wyższej klasy niż koncernowa wisi to niczym cycek 60-letniej modelki ale ja i jakaś tam nieduża garstka maniaków woli dobre piwo ze starego ponad 100-letniego browaru z tradycją od takiego samego dobrego piwa uwarzonego w bezpłciowym boxie z bloczków ocieplonego styropianem na peryferiach miasta.
                          Last edited by Cooper; 01-09-2016, 13:34.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19169

                            Przykład jak przykład. Skoro konsumentom można wcisnąć wszystko. Janusz to w pewnym sensie mocno przerysowany model. To wcale nie zdziwiłabym się jeśli sporo osób bardziej świadomie patrzących na piwo dało by się wkręcić.
                            Cooper będę pamiętać o tych słowach przy okazji giełdy warszawskiej ;-)

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              A co to ma wspólnego z warszawską giełdą ?
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • canigggia
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 451

                                Niestety, ale warmińsko-mazurska wojewódzka konserwa, to była chyba najgorsza ze wszystkich w Polsce. Co tu dużo mówić, 'dzięki' niej budowa Browaru Zamkowy Młyn (obecnie Warmia) trwała ponad dwa lata dłużej, niż zakładał plan. Co ciekawe, właściciel chciał zagospodarować istniejące, stare zabytkowe fundamenty, a ta pani, nakazała je zabetonować. Jak to wygląda? Zapraszam do Olsztyna.

                                Co do Biskupca, to tu także niezłe jaja:
                                Po pierwsze - pretensja do nowego właściciela, że nie ma zabytkowej miedzianej tacy chłodniczej, która to pod opieką konserwatora została skradziona kilka ładnych lat temu.
                                Po drugie - konserwator rządała wyremontowania warzelni (kocioł zacierny, warzelny i kadź filtracyjna), zamiast montażu nowych zbiorników. Każdy, kto był w Biskupcu to widział, w jakim są one stanie. Dziurawe od rdzy, nie nadające się do prac konserwacyjnych i zagrażające bezpieczeństwu.
                                Po trzecie - pani konserwator wymyśliła sobie, by połomana, odsztukowane drewaniane okna wyremontować. Brak zgody na montaż nowych, nawet drewnianych. Co ciekawe, poprzedni właściciel, w nowej dobudowanej części (magazyn), która tez jest zabytkiem wmontował plastiki i jakoś nikomu to nie przeszkadzało.
                                Po czwarte - ściany i elementy słodowni, warzelni i innych pomieszczeń były przemalowywane chyba z 15 razy w ciągu całego czasu istnienia browaru. Pani konserwator wymysliła sobie, by odtworzyć pierwszą, oryginalną farbę dla każdego z pomieszczeń.
                                Po piąte - glazura na podłodze i ścianach popękana, połamana, odsztukowana. Pani konserwator wymysliła, że ma być odrestaurowane to wszystko przy pomocy oryginalnych kafli, a dotyczy do ścian, podłóg i schodów.

                                Co więcej, obszar wokół browaru jest także objęty opieką konserwatorską, więc na budowę, dobudowanie czegokolwiek nie ma zgody.

                                Do tego jeszcze wiele innych mniejszych, drobniejszych spraw.

                                Jedyne, co w tym wszystkim jest optymistyczne, to fakt, że został własnie rozpisany konkurs na nowego wojewódzkiego konserwatora zabytków, co może nieco zmienić sytuację, a także obecne podejście Marka Jakubiaka do sprawy odrestaurowania browaru w Biskupcu.
                                Browarnik Tomek
                                TomCani

                                Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎