Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Akcja - bojkot piwa bez podanego miejsca produkcji

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    #91
    Ja z jakąkolwiek deklaracją odnośnie bojkotu wstrzymam się do Wrocławia. Jeśli Oni się będą wstydzić miejsca produkcji ja się będę wstydził pić piwo niewiadomego pochodzenia. Jeśli będzie informacja o miejscu warzenia - ilość wypitego piwa będzie zależała od tego, czy będzie mi smakowało.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • pajel
      Junior
      • 12-2009
      • 22

      #92
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
      Wiesz, niektórzy (jak ja) mają takiego bzika. Jak jadę np do Czarnogóry na wakacje, to chcę pić piwo czarnogórskie (czy też śliwowicę), jeść suszoną szynkę, też czarnogórską. Jak spędzam wakacje nad naszym morzem to chcę pić piwa i jeść produkty regionalne produkowane w regionie którym przebywam, takie informacje są mi pomocne w identyfikacji miejsca powstawanie produktu. Nie sztuką jest dzisiaj kupić w Olsztynie węgorza z... Chin. Niektórzy przyjeżdzają do Bielska-Białej w celu spożycia regionalnego Bielitzera a dostają radomskiego Koźlaka, ja w takim przypadku czuję się oszukany. (Chociaż Bielitzer nie jest dobrym przykładem bo na pytanie odpowiadają zgodnie z prawdą, ale jednak trzeba pytać).
      Tak to trzeba rozumieć..
      Patrząc na to z tej strony masz absolutną rację. Z perspektywy produktu regionalnego, miejsce produkcji jest istotne. Browary nie podające miejsca produkcji nie chcą chyba być utożsamiani z regionem. Chcą podbijać Świat. Wyprodukowano w Polsce im wystarczy - tak bym to tłumaczył
      Mnie również podczas podróży interesują lokalne przysmaki i wtedy wybieram je świadomie. Ale jak chce się napić dobrego piwa to wybieram świadomie dobre piwo i guzik mnie obchodzi czy ono jest robione w piwnicy, czy browarze x. Dlatego bojkotowanie piwa z powodu braku podanego miejsca produkcji jest dla mnie bez sensu. Bojkotowany powinien być produkt kiepskiej jakości.

      Comment

      • ksy
        Kur Domowy
        • 07-2011
        • 280

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
        Dziwisz się? przeczytaj jego opis w profilu:


        Chciałbym, aby na piwie były podane miejsce produkcji, ekstrakt nastawny i alkohol. Na tej podstawie już sporo można wywnioskować. Ponadto surowce (bez wody). Można wymienić odmiany chmieli. Byłoby bardzo dobrze, gdyby piwa mające naśladować jakiś styl, miały to napisane.
        Ale jak to surowce bez wody? Z woda i koniecznie miejsce pochodzenia wody (własna studnia, import z Chile, kranówka?)!!! Ile dni leżakowało! I jeszcze skąd chmiel i słody (czy aby pola nie za blisko ulicy?), jakie i jak długie przerwy temperaturowe!?Nie zapominajmy też o konieczności podania pochodzenia butelki (która huta? a może odzysk?) Dość oszukiwania !!! Te wszystkie informacje mają być na etykiecie! A jak nie to BOJKOT!!! Będę zaciskał piąstki tupał nóżkami i bojkotował nieuczciwe browary!

        A poważnie to przeszkadzają mi jedynie klony. Bo jeśli browar (kontraktowy) ma unikalną recepturę (nawet jeśli jej unikalność polegać ma tylko na dodaniu soku) to czy podają browar wytwórce i serie innych bardziej lub mniej nieistotnych wartości, które przeciętnego konsumenta nijak obchodzą.

        A sekciarze kochani powiedzcie mi proszę: z której plantacji jest herbata którą pijecie, z której palarni kawa, z którego chlewu schabowy? podali na opakowaniu czy jednak bojkot?
        --------------------
        --------------------
        "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

        Comment


        • #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
          Dziwisz się? przeczytaj jego opis w profilu:


          Chciałbym, aby na piwie były podane miejsce produkcji, ekstrakt nastawny i alkohol. Na tej podstawie już sporo można wywnioskować. Ponadto surowce (bez wody). Można wymienić odmiany chmieli. Byłoby bardzo dobrze, gdyby piwa mające naśladować jakiś styl, miały to napisane.

          Czepiasz się, to oznacza, że każde wypije dla spróbowania, co nie oznacza, że będę je pił zawsze (Viva Hel raz piłem i to mi wystarczy, dla mnie ohydztwo).

          Comment


          • #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            Po co te durne komentarze?


            A po co durna propozycja bojkotu, bo nie ma miejsca produkcji?
            Dla każdego co innego może być durne ...

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
              A po co durna propozycja bojkotu, bo nie ma miejsca produkcji?
              Dla każdego co innego może być durne ...
              Ty i tak wypijesz wszystko bez baczenia na to kto to robi więc nie zrozumiesz pewnych rzeczy, które dla innych są wazne
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment


              • #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Ty i tak wypijesz wszystko bez baczenia na to kto to robi więc nie zrozumiesz pewnych rzeczy, które dla innych są wazne

                Pofatyguj się i przeczytaj co napisałem wyżej, choć w sumie pewnie nie zrozumiesz, sekciarze browar.biz już tak mają.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksy Wyświetlenie odpowiedzi
                  A sekciarze kochani powiedzcie mi proszę: z której plantacji jest herbata którą pijecie, z której palarni kawa, z którego chlewu schabowy? podali na opakowaniu czy jednak bojkot?
                  A czy to jest forum herbata.biz, kawa.biz lub schabowy.biz? Tu interesujemy się piwem i o nim mówimy.

                  Aczkolwiek poruszyłeś istotną kwestię. Nie da się zagłębić we wszystko - tak jak zagłębiamy się w piwo jako obiekt naszej fascynacji - ale zauważyłem, że u wielu forumowiczów stosunek do piwa rozszerza się na stosunek do artykułów spożywczych i kulinariów w ogólności. Zaczynamy bardziej szukać dobrych, wartościowych produktów, a nawet sami zabieramy się za ich wytwarzanie, np. pieczenie chleba czy serowarstwo.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #99
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wojmat74 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pofatyguj się i przeczytaj co napisałem wyżej, choć w sumie pewnie nie zrozumiesz, sekciarze browar.biz już tak mają.
                    Przy Tobie wysiadam, wszyscy inni też - jesteś wielki

                    Może Tobie nie przeszkadza: przykładowe piwo X wyprodukowane dla LIDL w EU. Mi to przeszkadza, bo chcę znać producenta. Tobie to wisi, a mi nie. Nie tyczy się to tylko piwa ale i innych produktów spożywczych.
                    Jeśli na danym produkcie nie ma podanego konkretnego producenta, to wybieram innego i nie ma to nic wspólnego z sekciarstwem tylko z pewnymi zasadami

                    PS. Sekciarzem nie jestem, sekciarze mnie wkurzają.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • ksy
                      Kur Domowy
                      • 07-2011
                      • 280

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                      A czy to jest forum herbata.biz, kawa.biz lub schabowy.biz? Tu interesujemy się piwem i o nim mówimy.

                      Aczkolwiek poruszyłeś istotną kwestię. Nie da się zagłębić we wszystko - tak jak zagłębiamy się w piwo jako obiekt naszej fascynacji - ale zauważyłem, że u wielu forumowiczów stosunek do piwa rozszerza się na stosunek do artykułów spożywczych i kulinariów w ogólności. Zaczynamy bardziej szukać dobrych, wartościowych produktów, a nawet sami zabieramy się za ich wytwarzanie, np. pieczenie chleba czy serowarstwo.
                      O to mi chodzi właśnie chodzi. Tutaj jest browar.biz i jest narzeczy piwo, ale nazywanie oszustwem, nie podawanie informacji, która obchodzi 99,(9)% konsumenta tyle co ciebie plantacja herbaty, której wyrób się spożywa jest śmieszne. Równie dobrze nie podanie palarni kawy, jest "oszustwem" , ale taka informacja mało obchodzi (prawie) kogokolwiek. A nawet gdyby na opakowaniu, podana była plantacja, palarnia, i browar, to jaki pożytek miałby z tego konsument, poza częścią (nawet nie całym) forum browar.. herbata.. kawa .. czy jaki tam jeszcze biz? Co takiego wnosi informacja o miejscu produkcji? (Oprócz tego, że jest ten czy owy "który lubi wiedzieć, bo tak"
                      --------------------
                      --------------------
                      "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Czy Artezan też będzie bojkotowany?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksy Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...) Co takiego wnosi informacja o miejscu produkcji? (Oprócz tego, że jest ten czy owy "który lubi wiedzieć, bo tak"
                          Opony produkowane w Słowenii albo Indonezji, czosnek z Polski lub Chin, pasta pomidorowa z Grenlandii lub Włoch, daktyle z Maroka lub Rosji, wódka z Rosji lub Szkocji, whiskey z USA czy Zielonej Góry...
                          Dla wielu ta informacja znaczy naprawdę dużo.

                          Comment


                          • Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przy Tobie wysiadam, wszyscy inni też - jesteś wielki

                            Może Tobie nie przeszkadza: przykładowe piwo X wyprodukowane dla LIDL w EU. Mi to przeszkadza, bo chcę znać producenta. Tobie to wisi, a mi nie. Nie tyczy się to tylko piwa ale i innych produktów spożywczych.
                            Jeśli na danym produkcie nie ma podanego konkretnego producenta, to wybieram innego i nie ma to nic wspólnego z sekciarstwem tylko z pewnymi zasadami

                            PS. Sekciarzem nie jestem, sekciarze mnie wkurzają.

                            Ale chyba tu chodzi nie o podanie producenta tylko miejsca wyprodukowania, to jest zasadnicza róznica.
                            Co za różnica, czy piwo zostało zrobione w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, dla mnie żadna.
                            Last edited by Gość; 17-04-2013, 11:44. Powód: -

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Sekciarzem nie jestem, sekciarze mnie wkurzają.
                              Jesteś, jesteś. Bo widzisz, sekciarz to ten gość po drugiej stronie Internetu, który przejmuje się tym, co ty masz w dupie. I nie można mu na to pozwolić. Witaj w klubie.

                              Comment

                              • Gringo
                                Senior
                                • 07-2007
                                • 2151

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksy Wyświetlenie odpowiedzi
                                A nawet gdyby na opakowaniu, podana była plantacja, palarnia, i browar, to jaki pożytek miałby z tego konsument, poza częścią (nawet nie całym) forum browar.. herbata.. kawa .. czy jaki tam jeszcze biz? Co takiego wnosi informacja o miejscu produkcji? (Oprócz tego, że jest ten czy owy "który lubi wiedzieć, bo tak"
                                Jeden z producentów przypraw sprzedając pieprz w zianenkach, na odwrocie informuje z jakiego kraju pochodzi ów pieprz. Informacja jest podana w formie rozszyfrowanego kodu nr partii. Jest do tego legenda:
                                1. Indonezja
                                2. Malezja
                                3. Indie
                                4. Brazylia
                                Jest to fajna sprawa, wiem skąd pochodzi pieprz i mogę sobie porównać aromaty. Jak kogoś to nie interesuje to nie musi czytać tylko brać jak popadnie, niebawem będzie pieprz wyprodukowany w UE i nikt się z tego nie będzie musiał tłumaczyć.
                                Mnie ceszy że producent sznuje 1% zboczonych klientów i dlatego kupuję produkty tego producenta.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎