Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran wypuszcza na rynek American IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #46
    Jack, Atak itp. schodzą na pniu (nie zawsze można je trafić), więc są to piwa popularne tam, gdzie można je dostać. Kormoran ma na pewno szerszą dystrybucję, ale czy to się przełoży na dostępność? Specjały z nowej linii BK widziałem chyba tylko w sklepach specjalistycznych, w zwykłych jest głównie Orkiszowe i Irish.

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #47
      Portfele klientów zdecydują o cenie. Zwykłe ale brytyjskie kosztują ok. 10 zł w sklepach i takie ceny utrzymują się od wielu lat, zatem jest popyt nawet na mniej "wymagające" gatunki za wyższą cenę niż AIPA Kormorana.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #48
        W Szczecinie kormoranową AIPA kupiłem za 7,50
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • Krejn
          Senior
          • 07-2012
          • 102

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
          No ja bym z tą popularnością tak nie szarżował. Popularny to on jest może na wyspach, w USA i w Skandynawii ale u nas to do popularności mu sporo jeszcze brakuje. Faktycznie cena jest wysoka i może wyglądać dziwnie na tle "kontraktowców" ale możliwe że warka była strasznie mała i stąd taka cena. Poszli odważniej to uwarzyli mniej - ot taka hipoteza.
          Racja, chodziło mi o to, że AIPA to względnie popularny kierunek i ma naprawdę niezłą reprezentację w postaci chociażby Ataku i RJ, więc Kormoran musiałby zaproponować konkurencyjną jakość i cenę.
          Wątpię, żeby dostępność była większa niż w przypadku pierwszego odcinka serii Podróże Kormorana, a ta (z obserwacji) jest podobna do wyrobów Pinty i AB.
          What's the matter Lagerboys... Afraid you might taste something?

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #50
            To prawda, że dostępność jest zbliżona. Ale i tak zobaczysz, że popyt będzie na dobrym poziomie. U mnie RJ i Amber Boya notorycznie brakuje po dostawie. Pacific od Artezanów też ubywa momentalnie.

            Comment

            • Tomi45
              Senior
              • 07-2011
              • 165

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
              Świeżo po konsumpcji mogę napisać że zostanę przy o złotówkę tańszym Rowing Jacku > . Aczkolwiek według mnie jest to tzw. ambitna porażka. Bo bardziej niż amerykany przypomina jakiś średnio udany wypust DeMolena . A serio aromat raczej słaby -cytrusków raczej brak, coś tam czuć tropikalnie (Mango?), brzoskwinkę? trochę iglaków. Goryczka jest naprawdę konkretna lekko przełamana słodowością. W trakcie picia piwo zyskuje, ale raczej jest tzw jednowymiarowe. Ciekawi mnie jaka będzie wersja beczkowa.
              Może z tą porażką przesadziłem, bo chyba jednak piwo nie jest po prostu w moim typie (mimo że lubię AIPA)

              A ja muszę napisać że dla mnie piwo jest ok. Bardzo fajnie zbilansowane, coś tak w połowie pomiędzy Atakiem (słód)a Jackiem (chmiel!!!!!!!). Moim zdaniem jest najbardziej pijalne z całej trójki, aczkolwiek mniej niż RED AIPA z Hausta.

              Comment

              • gumball
                Senior
                • 06-2002
                • 119

                #52
                American IPA Kormorana za 6,99zl w Carrefour W-wa Bemowo.
                Wczoraj jeszcze było
                piwo - to lubię!

                Comment

                • dominator1
                  Junior
                  • 12-2013
                  • 18

                  #53
                  Dlaczego w tym piwie pływa tyle małych glutów/fręzli ? Od czego to jest?

                  Comment

                  • Jimmy_jb
                    • 11-2005
                    • 911

                    #54
                    Nie od czego ale do czego. Jak potrząsasz przez 7,35 godzin z częstotliwością 1,1 machnięcia na sekundę w temperaturze 19,985 st C w warunkach próżni to po odstawieniu farfocle układają się w kształt Statuy Wolności - to ukłon piwowarów Kormorana wobec twórców stylu.
                    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                    Comment

                    • Dziwary
                      Junior
                      • 01-2014
                      • 7

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dominator1 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dlaczego w tym piwie pływa tyle małych glutów/fręzli ? Od czego to jest?
                      Kupiłem wczoraj warka 26.09.2014/W12 zero osadu piwo przejrzyste czyste i o znacznie słabszym aromacie ......... teraz to piwo jest bardzo przeciętne ........................

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎