Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary, nowe piwa i co z tego?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
    Żalu nie mam. Tylko powiedz mi dlaczego browary rzemieślnicze mają brać na poważnie Twoje żądania, skoro nie jesteś dla nich żadnym klientem?
    Browary rzemieślnicze nigdy nie wezmą na poważnie gustów obywatela X, będą robić to co im przynosi kasę i zbyt. Z drugiej strony, jak mam brać na poważnie browary rzemieślnicze warzące w większej ilości tak naprawdę średnie piwa? One podchodzą do mnie jako klienta niepoważnie, ja też będę.
    Powtórzę to co pisałem już kilka razy na tym forum. Za zajebiste piwo, jestem w stanie dużo zapłacić, za przeciętniaki - nie

    Ale dobrze, że to napisałeś co napisałeś - browary rzemieślnicze mają w głębokim poważaniu swojego klienta, który płaci za ich często kiepskie piwa. Dla nich taki klient jak ja to nic, mają go głęboko w d.... czyli dla takich browarów, dobry klient, to taki, który im przyklaskuje we wszystkim i piją to co im nawarzą

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
    Mhm. Czyli chcesz żeby rzemieślnicy warzyli piwa w klasycznych stylach, które będą zalegać na półkach i będą droższe niż te same style warzone w browarach "regionalnych". Faktycznie, to znacznie lepszy pomysł na biznes, niż warzenie tego, co schodzi na pniu.
    Chcesz klasyki to uderzaj tu: http://www.browaryregionalne.pl/
    Który z browarów robi Kellera, Doppelbocka, Kulmbachskie, koźlaka (i nie mam na myśli Ambera czy kiepskiej Perły)? Coś mi umknęło? Mam się zadowalać średniej jakości stoutami z Pracowni? Pewnie, lepiej robić to co schodzi na pniu, czyli w większości średniaki bądź zaledwie dobre piwa. Po co sie starać na super piwo skoro przeciętniak też zejdzie.
    Wiesz co, odsyłając mnie do piw z browarów regionalnych chciałeś mnie obrazić czy co? Spojrzałem na listę browarów i muszę przyznać, że część piw od nich pijam regularnie.
    W ten sposób traktujesz też i swojego konsumenta, który nieregularnie ale bywa u Ciebie? Chcesz przez to powiedzieć, że nie jestem Twoim "targetem" i - Jak Ci się nie podoba to pij gdzie indziej? No spoko
    Last edited by becik; 13-01-2014, 21:12.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      Który z browarów robi Kellera, Doppelbocka, Kulmbachskie, koźlaka (i nie mam na myśli Ambera czy kiepskiej Perły)? Coś mi umknęło?
      Koźlaka robi Pinta, fakt, że wędzonego ale zawsze

      Zresztą wrzucanie ich do jednego wora z resztą, jest trochę krzywdzące. Pinta robi: Grodziskie, Roggenbier'a, Schwarzbier'a, Stout'a owsianego, Rauchmärzen'a, Rauchbock'a, Sahti, Lagera Wiedeńskiego, Altbiera i Irish Ale'a.

      [Za moją dobrą robotę piarową oczekuję panowie z Pinty przesyłki z wiadomą zawartością na adres, który mogę podać na priv ]

      Zgadzam się z Tobą w 100%, że poziom polskich piw rzemieślniczych/kontraktowych/rewolucyjnych (czy jak to zwał) w wielu przypadkach pozostawia wiele do życzenia. Ale nie rozumiem dlaczego dziwisz się im, że warzą takie gatunki piwa, które dobrze się sprzedają. Czy Ty mając browar produkowałbyś mało popularnego Bocka zamiast "idącej jak woda" IPY?
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Tomolek, Pinty tu nie wymieniajmy bo jest to jedyny rzemieślniczy browar, który zostawia daleko w tyle pozostałe browary. A) - robi klasyczne style nie chmieląc wszystkiego, B) - robi je bardzo dobrze.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          Podstawowe pytanie brzmi: czemu wołanie o kozła pada w stronę rzemieślników zamiast Lwówka, Gościszewa, Zawiercia, Witnicy, Grybowa, Namysłowa, Czarnkowa czy Piotrkowa Tryb? CZemu nie wymagacie tych piw od tych browarów, które w teorii właśnie powinny zaspakajać potrzeby tego rodzaju? Nie tak dawno na rynku był Koźlak od Żywca i jakoś hitu sprzedażowego nie było. Podobno nawet GŻ zrezygnowała z kolejnych specjalnych wypustów po tej akcji. A keller? Przecież to określenie na niefiltrowanego lagera w Niemczech. Gościszewo Naturalne czy Ciechan Lagerowy mógłby uchodzić za Kellera gdyby uwarzył je jakiś browar z Bawarii albo Saksonii.

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            Który z browarów robi Kellera, Doppelbocka, Kulmbachskie, koźlaka
            A który ma technologiczne możliwości warzyć lagery? tzn. mozliwość schładzania piwa do temp. leżakowania. Becik, ty w ogóle ogarniasz ten temat? Dlaczego wymagasz od nich czegoś czego technologicznie nie mogą zrobić?
            AleBrowar odpada na początku, bo nigdy nie będą warzyć lagerów.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Biniauer
              PremiumUżytkownik
              • 06-2013
              • 123

              Tylko czemu mieliby warzyć lagery? Muszą warzyć to co chcą od nich za dane pieniądze kupować ludzie. Inaczej zbankrutują.

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Browary rzemieślnicze nigdy nie wezmą na poważnie gustów obywatela X, będą robić to co im przynosi kasę i zbyt.
                A inne browary czynią inaczej?

                Ale dobrze, że to napisałeś co napisałeś - browary rzemieślnicze mają w głębokim poważaniu swojego klienta, który płaci za ich często kiepskie piwa.
                Napisałem to w odniesieniu do Ciebie, czyli klienta który nie pije piwa w knajpie. Ile wypiłeś piw z browarów Artezan i Pracownia Piwa, które praktycznie nie butelkują swoich piw? Pewnie niewiele, skoro nawet jak jesteś w lokalu, to pijesz głównie portery bałtyckie. Więc powiedz mi dlaczego browary rzemieślnicze mają robić tak, jak Ty sobie życzysz, podczas gdy ludzie, którzy piją ich piwa w dużych ilościach chcą czegoś innego?

                Wiesz co, odsyłając mnie do piw z browarów regionalnych chciałeś mnie obrazić czy co?
                Nie, chciałem Ci po raz któryś uświadomić to, o czym tu pisano już chyba kilkadziesiąt razy. Ale skoro Ty dalej swoje, to cóż, więcej prób podejmować nie będę.

                W ten sposób traktujesz też i swojego konsumenta, który nieregularnie ale bywa u Ciebie? Chcesz przez to powiedzieć, że nie jestem Twoim "targetem" i - Jak Ci się nie podoba to pij gdzie indziej? No spoko
                Jakbyś nie zauważył, to mamy na kranach nie tylko przechmielone wynalazki, także klasykę. Więc jak najbardziej jesteś targetem.
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jakbyś nie zauważył, to mamy na kranach nie tylko przechmielone wynalazki, także klasykę.
                  Masonku, złotko, ja cię błagam po dobroci, mów po polsku, bo jak szczelę w łeb... Beczki "na" kranach u was sterczą? "Na" kasie też czasem siedzisz swoim masońskim tyłkiem?

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    Masonku, złotko, ja cię błagam po dobroci, mów po polsku, bo jak szczelę w łeb... Beczki "na" kranach u was sterczą? "Na" kasie też czasem siedzisz swoim masońskim tyłkiem?
                    W końcu jakiś rozsądny głos w tej dyskusji...
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • kibi
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 1875

                      Jak nie ma sporów personalnych to nawet się fajnie czyta tą dyskusję.
                      Najbardziej mi się podoba doradzanie rewolucjonistom, jak mają robić rewolucję (tak bardziej w poszanowaniu wieloletniej tradycji).
                      Już sobie wyobraziłem gościa z fajką i szklaneczką whisky jak siedząc przy kominku doradza Leninowi: "Cara nie ruszajcie, to spoko gość, robotnikom obiecajcie podwyżkę po pół rubla na godzinę, a sekretarzom partii etaty dla żon przy parzeniu czaju i taką rewolucję śmiało róbcie!"
                      Świat by dziś inaczej wyglądał...

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        Je tylko zwracam uwagę rewolucjonistom, że rewolucja się im skończyła. Zaczęli budować system. Amerykańskim chmielem.
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9735

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                          Masonku, złotko, ja cię błagam po dobroci, mów po polsku, bo jak szczelę w łeb... Beczki "na" kranach u was sterczą? "Na" kasie też czasem siedzisz swoim masońskim tyłkiem?
                          Lepiej "na kasie" niż "na kuchni", ale... tak czy siusiak - FUJ!

                          Comment

                          • rowdy
                            Senior
                            • 03-2013
                            • 121

                            Przecież nie wszystkie browary sypią amerykański chmiel na potęgę. Wspomniana
                            Pinta, ale też Ursa, Olimp, Szał Piw czy Sobótka

                            Comment

                            • tomolek
                              Hophead
                              • 05-2006
                              • 1752

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rowdy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Przecież nie wszystkie browary sypią amerykański chmiel na potęgę. Wspomniana
                              Pinta, ale też Ursa, Olimp, Szał Piw czy Sobótka
                              Ale podpadają za to pod drugi zarzut - przeważnie robią kiepskie piwa...
                              www.ohbeautifulbeer.com

                              www.mateuszdrozdowski.pl

                              „Kwaśny Edi herbu Koreb

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                                A inne browary czynią inaczej?

                                Napisałem to w odniesieniu do Ciebie, czyli klienta który nie pije piwa w knajpie. Ile wypiłeś piw z browarów Artezan i Pracownia Piwa, które praktycznie nie butelkują swoich piw? Pewnie niewiele, skoro nawet jak jesteś w lokalu, to pijesz głównie portery bałtyckie. Więc powiedz mi dlaczego browary rzemieślnicze mają robić tak, jak Ty sobie życzysz, podczas gdy ludzie, którzy piją ich piwa w dużych ilościach chcą czegoś innego?

                                Nie, chciałem Ci po raz któryś uświadomić to, o czym tu pisano już chyba kilkadziesiąt razy. Ale skoro Ty dalej swoje, to cóż, więcej prób podejmować nie będę.

                                Jakbyś nie zauważył, to mamy na kranach nie tylko przechmielone wynalazki, także klasykę. Więc jak najbardziej jesteś targetem.
                                Pracownia Piwa, na ich 13 piw piłem 8
                                Artezan, na ich 22 piwa piłem 18 (wszystko do sprawdzenia w artomacie)
                                To mało wg Ciebie? Jak rozumiem piłeś wszystkie i wszystkie są nieskazitelne, w klasie Pinty czy Ale Browary

                                I proszę, nie wmawiaj mi, że nie piję w knajpie, pijam w knajpie tylko nie codziennie. I zawsze zamawiam jakiś nowy wynalazek, mały, coby nie żałować, a potem zazwyczaj jest to już duży porter bo wiem, że ten mnie raczej nie zawiedzie. W Chmielarni piję głównie portery. bo tylko u Was są lane klasyczne bałtyckie w najbliższym zasięgu.

                                Co do pytania, które browary robia inaczej, to inne wymagania mam od browarów których piwa kupuje po 2-4 zł a inne od tych, których piwa kupuję po 6-8 zł
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎