Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary, nowe piwa i co z tego?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adamsky Wyświetlenie odpowiedzi
    Wyniki pierwszego etapu będą na http://www.4stronypiwa.pl/ koło weekendu.
    Były 24 piwa w ślepym teście, więc trzeba to odtwarzać z notatek.
    Pierwszy półfinał?
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • MINIAKos
      Senior
      • 02-2010
      • 151

      Tak, pierwszy półfinał. Drugi najprawdopodobniej pod koniec przyszłego tygodnia, choć to nic pewnego. Pewne jest jedno, "ofiarność" uczestników

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23807

        Chcąc sprawdzić kwestię "nowych browarów i co z tego" w sąsiednich Czechach, zajrzeliśmy do Trzebicia i dość świeżego browaru Urban. Nie czytałem recenzji o piwach i browarze, próbowałem jedno z ich piw w Hodoninie na jakimś małym festynie piwnym i tam ich piwo na tyle było smaczne, że postanowiliśmy zajrzeć do browaru w dalszej części wycieczki. Browar mieści się w centrum miejscowości, tuż obok bardzo starej bazyliki wraz z przyległym terenem wpisanym na listę dziedzictwa światowego Unesco.

        wycinek oferty:

        9* - zwykły jasny, lekki, fajnie chmielony z cytrusowym aromatem lagerek za 23 KC 0,5l.
        12* - Red ale - WYBITNE piwo z przepięknym aromatem, chmielone na zimno amerykańskimi chmielami, za... 32KC 0,5l.

        jadłem tu też wg mnie najlepszy od dawnego czasu gulasz z knedlikami w bardzo obfitej porcji, za... 78 KC.

        Gdzie tu sens, logika i amortyzacja
        Last edited by ART; 03-09-2013, 07:20.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • adamsky
          Member
          • 01-2013
          • 51

          Z tego co mi wiadomo w PL mamy tak "przyjazne" przepisy, że trudno się równać naszym browarom z czeskimi. Jakby nasi urzędnicy z naszymi przepisami tam wpadli, to by to pewnie zamknęli w jasną cholerę.

          Nie wiem jak z podatkami, ale też chyba mają prościej.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            Z tego co wiem przepisy nie zabraniają produkować w Polsce po prostu dobrego piwa czy innej żywności... rzeczona instalacja browaru nie wyglądała na samoróbkę a normalny sprzęt dostępny także w Polsce, lokal natomiast nie wyglądał tak aby mógł mieć problemy z polskimi służbami dopuszczającymi obiekty do działania w tej branży.

            Żeby nie było - piłem w Czechach też trochę kiepskich piw Natomiast z nowych polskich inicjatyw jestem względnie zadowolony (+różnorodność gatunków, -cena, zazwyczaj smacznie trafiałem, a te które mi nie smakowały to zazwyczaj wcześniej mogłem potencjalnie ominąć czytając recenzje).
            Last edited by ART; 02-09-2013, 18:40.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • adamsky
              Member
              • 01-2013
              • 51

              Opieram się tylko na tym co mówił mi jeden z polskich piwowarów. Powiedział, że zwiedził sporo minibrowarów w Czechach i w innych krajach Europy i praktycznie żaden nie spełnia absurdalnych wymogów zawartych w polskich przepisach.

              Comment

              • kurgan
                Gość
                • 04-2004
                • 315

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                9* - zwykły jasny, lekki, fajnie chmielony z cytrusowym aromatem lagerek za 20 KC 0,5l.
                12* - Red ale - WYBITNE piwo z przepięknym aromatem, chmielone na zimno amerykańskimi chmielami, za... 32KC 0,5l.
                ale Cornel 14° India Pale Ale z tego browaru kosztuje juz w BROWARKU 10 pln


                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adamsky Wyświetlenie odpowiedzi
                w PL mamy tak "przyjazne" przepisy
                Kopyr uzasadniał m.in. cenę swoich "najmocniej" chmielonych piw w Polsce tak : "skoro w USA tyle kosztuje to dlaczego ja mam sprzedawać taniej"
                Last edited by kurgan; 03-09-2013, 07:22.

                Comment

                • adamsky
                  Member
                  • 01-2013
                  • 51

                  Kopyr uzasadniał m.in. cenę swoich "najmocniej" chmielonych piw w Polsce tak : "skoro w USA tyle kosztuje to dlaczego ja mam sprzedawać taniej"
                  Nie bronię cen piw Kopyra - w tym przypadku stosunek jakość/cena jest poniżej zdroworozsądkowego pułapu i sam przestałem kupować te piwa ponad pół roku temu.
                  No ale to jest jedyny browar w kraju który w ten sposób się "pozycjonuje".

                  Comment

                  • ksy
                    Kur Domowy
                    • 07-2011
                    • 280

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adamsky Wyświetlenie odpowiedzi
                    No ale to jest jedyny browar w kraju który w ten sposób się "pozycjonuje".
                    Patrze na twój post, na półkę z piwem, znów na twój post... i cos mi nie gra. Albo miało być: "No ale to NIE jest...", albo żyjemy w innym kraju. W drugim przypadu: Co tam u was bo u nas jak zawsze: tak smutno, że wesoło.
                    --------------------
                    --------------------
                    "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ksy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Patrze na twój post, na półkę z piwem, znów na twój post... i cos mi nie gra. Albo miało być: "No ale to NIE jest...", albo żyjemy w innym kraju.
                      Piwa jakiego innego polskiego browaru kosztują na półce osiem złociszy za małą flaszkę? Może coś przegapiłem...
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • ksy
                        Kur Domowy
                        • 07-2011
                        • 280

                        A to w ilości problem... To zwracam honor - po prostu źle zrozumiałem pozycjonowanie.
                        --------------------
                        --------------------
                        "Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty. "

                        Comment

                        • darko
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 2078

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          .
                          12* - Red ale - WYBITNE piwo z przepięknym aromatem, chmielone na zimno amerykańskimi chmielami, za... 32KC 0,5l.
                          Jeśli to jest cena za piwo w knajpie browarnianej czy browarze to nic niezwykłego, wychodzi 5,40 zł.

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            Ale w Pradze ten Cornel red Ale kosztował już 50 kc za 0,5l

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              Nie od dzisiaj wiadomo, że dach nie przeciekał, zwłaszcza, że prawie nie padało

                              Comment

                              • darko
                                Senior
                                • 06-2003
                                • 2078

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie od dzisiaj wiadomo, że dach nie przeciekał, zwłaszcza, że prawie nie padało
                                Odnosisz się do mojego postu?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎