Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary, nowe piwa i co z tego?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
    Odnosisz się do mojego postu?
    Nie wyłącznie. Tak mi się skojarzyło, jak tylko ktoś (w tym wypadku ART) napisze cokolwiek zahaczającego o polską drożyznę piwnej rewolucji, to zaraz odgrzewa się sto razy zgrane argumenty.
    Ale masz rację te około 5 złotych w knajpie przybrowarnej to nic niezwykłego, niestety ciągle poza naszym zasięgiem i nie w naszej rzeczywistości. Chyba, że coś się zmieniło i otworzyliście wyszynk?

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie wyłącznie. Tak mi się skojarzyło, jak tylko ktoś (w tym wypadku ART) napisze cokolwiek zahaczającego o polską drożyznę piwnej rewolucji, to zaraz odgrzewa się sto razy zgrane argumenty.
      Ale masz rację te około 5 złotych w knajpie przybrowarnej to nic niezwykłego, niestety ciągle poza naszym zasięgiem i nie w naszej rzeczywistości. Chyba, że coś się zmieniło i otworzyliście wyszynk?
      W przybrowanianym barze w naszym wypadku spokojnie można osiągnąć 5-6 zł za 0,5 litra. Problem w tym, że nie mamy baru i póki co mieć nie będziemy.
      A te 8 zł w Pradze to na prawdę tanio, wystarczy spojrzeć na ceny polskich piw w miastach wojewódzkich, choć u nas też można trafić na Artezana za 8 złotych .

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23807

        Ale to jest 5.40 za WYBITNE piwo w centrum miasta, w browarze restauracyjnym. W Polsce nie widziałem żadnego restauracyjnego dowolnie nawet spapranego piwa w tej cenie Na imprezie piwnej poza browarem w innej miejscowości za to piwo płaciliśmy 40KC. Ucinając, nie chciałem tym samym wywoływać kwestii cen piwa. Napisałem tylko że można robić dobre piwo w nowym miejscu i nie żąda się za nie kokosów.
        Last edited by ART; 03-09-2013, 11:35.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • darko
          Senior
          • 06-2003
          • 2078

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
          Ale to jest 5.40 za WYBITNE piwo w centrum miasta, w browarze restauracyjnym. W Polsce nie widziałem żadnego restauracyjnego dowolnie nawet spapranego piwa w tej cenie
          A to przepraszam. Myślałem, że chodzi o nasze rzemieślnicze. Trzeba przyznać rację, Artezan, Pracownia Piwa etc. powinny być po 3 zł.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
            A to przepraszam. Myślałem, że chodzi o nasze rzemieślnicze. Trzeba przyznać rację, Artezan, Pracownia Piwa etc. powinny być po 3 zł.
            Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy rzemieślniczym browarze funkcjonowała restauracja. Oczywiście przepraszam i zgadzam się z Tobą, że ceny Waszych piw powinny być na poziomie duńskim, islandzkim czy szwedzkim. To oczywiście żart, bo ani Ty nie pisałeś że tak powinno być, ani ja, że piwa z Artezana mają być po 3 zł. Nie wkładaj mi więc do ust słów których nie wypowiedziałem, bo to trochę niepoważne.
            Last edited by ART; 03-09-2013, 12:16.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy rzemieślniczym browarze funkcjonowała restauracja. Oczywiście przepraszam i zgadzam się z Tobą, że ceny Waszych piw powinny być na poziomie duńskim, islandzkim czy szwedzkim. To oczywiście żart, bo ani Ty nie pisałeś że tak powinno być, ani ja, że piwa z Artezana mają być po 3 zł. Nie wkładaj mi więc do ust słów których nie wypowiedziałem, bo to trochę niepoważne.
              OK, nic Ci nie wkładam
              Chciałem tylko pokazać, że w Czechach wcale nie jest tak tanio jak się niektórym wydaje oraz to, że u nas może być tak samo. Co nie znaczy, że jutro w każdej knajpie będzie pils po 2 złote.

              Comment

              • Ronoaro
                Senior
                • 04-2013
                • 160

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko Wyświetlenie odpowiedzi
                A to przepraszam. Myślałem, że chodzi o nasze rzemieślnicze. Trzeba przyznać rację, Artezan, Pracownia Piwa etc. powinny być po 3 zł.
                Mylisz się, piwa rzemieślnicze w Polsce powinn być po 2,5 zł i to KONIECZNIE w litrowych PETach.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ale to jest 5.40 za WYBITNE piwo w centrum miasta, w browarze restauracyjnym. W Polsce nie widziałem żadnego restauracyjnego dowolnie nawet spapranego piwa w tej cenie
                  W Wojkówce piwo kosztuje 5-6 zł.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23807

                    Tam jeszcze nie byłem, ale Ojciec przywiózł parę piwek i póki co poczekam jeszcze na okrzepnięcie załogi, zanim się tam wybiorę
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Widzę, że dyskusja zeszła na koszty, czy ktoś wie jaki jest koszt 1 litra piwa uwarzonego w którymś z browarów rzemieślniczych uwzględniających oczywiście wszystkie drogie składniki?
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przy rzemieślniczym browarze funkcjonowała restauracja.
                        zaprawdę uważasz, że nic??

                        I nie mówię o pieniądzach, które by pewnie wyszły jak cały browar typu samoróba. Trochę to jest porażające, że ludzie nie wiedzą w jakim żyją kraju.
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • WojciechT
                          Senior
                          • 09-2012
                          • 2546

                          Widzę, że dyskusja zeszła na koszty, czy ktoś wie jaki jest koszt 1 litra piwa uwarzonego w którymś z browarów rzemieślniczych uwzględniających oczywiście wszystkie drogie składniki?
                          Masz na myśli tylko surowce, czy także sprzęt, transport, czas (jak to obliczyć?), prąd, czynsz itd.? Akcyza, podatki, zusy-srusy?

                          Trochę to jest porażające, że ludzie nie wiedzą w jakim żyją kraju.
                          Zielona wyspa, mówili przecież w telewizji.
                          Last edited by WojciechT; 03-09-2013, 19:42.

                          Comment

                          • anteks
                            maruda
                            • 08-2003
                            • 10739

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            zaprawdę uważasz, że nic??

                            I nie mówię o pieniądzach, które by pewnie wyszły jak cały browar typu samoróba. Trochę to jest porażające, że ludzie nie wiedzą w jakim żyją kraju.
                            Taki browar przeszedł "drogę przez mękę" przy otwieraniu browaru to i przy restauracji by sobie poradził
                            Mniej książków więcej piwa

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                              zaprawdę uważasz, że nic??

                              I nie mówię o pieniądzach, które by pewnie wyszły jak cały browar typu samoróba. Trochę to jest porażające, że ludzie nie wiedzą w jakim żyją kraju.
                              Mówisz o tym, że karkołomne jest otwarcie pubu przy browarze czy to, że serwowane tam wity-srity po 8 zł/ szklanka miałyby zerowe szanse na przyjęcie się wśród miejscowych odbiorców piwa?

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                pinta/ale browar

                                W sklepie z piwem kosztuje 6-7zł za butelkę
                                "Na ryneczku pod parasolem" (po za sezonem w środku knajpy) w centrum miasta butelka kosztuje 8-9zł (konkurencji praktycznie brak, bo takie piwa w ofercie ma 1 czy 2 "parasole", więc nie muszą zbijać ceny)



                                Tyskolechożywiec:
                                W sklepie z piwem 2-3zł za butelkę
                                "Na ryneczku w centrum miasta" butelka jest za 7-8zł


                                Nie są to żadne jakieś "mega wypaśne burżujskie knajpy", bo tam ceny są jeszcze ciekawsze za te samo zwykłe piwo.


                                Trudno to zjawisko precyzyjnie wyjaśnić, przynajmniej mi
                                Last edited by dlugas; 09-09-2013, 14:40.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎