Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ceny piw zagranicznych w Polsce...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
    Moje porownanie jest przy zalozeniu, ze oba sa sprowadzone do Polski z tej samej hurtowni w USA.
    Chyba jest to mozliwe, prawda?
    Możliwe tak, ale raczej mało prawdopodobne. Z mojej orientacji wynika, że import piw amerykańskich to połączenie "monopolu" www.bierenco.nl z partyzantką. Holendrzy z racji skali większość piw biorą bezpośrednio od producentów.

    Ceny za oceanem i nasze najłatwiej porównać na piwach rewolucyjnego "mainstreamu"

    U mnie w Lublinie jest tylko jeden sklep z takimi piwami, więc nie ma konkurencji. Ceny za 0,33l:

    Anchor: 13 zł, Old Foghorn 18 zł.
    Flying Dog: od 11 zł za Weizena, 12 zł Pale Ale, 13 zł Snake Dog do 17 zł za Gonzo.
    Sierra Nevada: Pale Ale i Torpedo około 13 zł.
    Podobne ceny za Left Hand'a.
    Alaskan 2012 0,65l 48 zł, Sierra Nevada Harvest IPA 0,7l 28 zł.

    Podobno gdzie indziej w Polsce można znaleźć te piwa taniej.
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      #17
      Chyba najwyzszy czas na pojawienie sie bezposredniego polskiego importera piw amerykanskich.


      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
      Alaskan 2012 0,65l 48 zł, Sierra Nevada Harvest IPA 0,7l 28 zł.
      Te ceny sa zastanawiajace, bo tu Sierra bywa nawet drozsza.
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • wasyll
        Senior
        • 09-2008
        • 1823

        #18
        We Wrocławiu Anchor można kupić za niespełna 10zł. Ceny piw importowanych to jedna sprawa, druga kwestia to ceny niektórych polskich mikrusów, np. Widawy w porównaniu do nich (mowa o tej samej pojemności).

        Jak to jest, że mogę sobie kupić przykładowo tego Anchora za dyszkę, który z USA śmiga do Holandii, stamtąd do polskiej hurtowni i dopiero do sklepu, a także jedno z piw Widawy i Kopyra, które jest warzone kilkanaście km od w/w sklepu tylko 2zł taniej.
        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
          We Wrocławiu Anchor można kupić za niespełna 10zł. Ceny piw importowanych to jedna sprawa, druga kwestia to ceny niektórych polskich mikrusów, np. Widawy w porównaniu do nich (mowa o tej samej pojemności).

          Jak to jest, że mogę sobie kupić przykładowo tego Anchora za dyszkę, który z USA śmiga do Holandii, stamtąd do polskiej hurtowni i dopiero do sklepu, a także jedno z piw Widawy i Kopyra, które jest warzone kilkanaście km od w/w sklepu tylko 2zł taniej.
          Anchor to browar który warzy prawie 100 tyś hl piwa rocznie, czyli mniej więcej nasz Ciechan. A Widawa to browar restauracyjny. Za ile możesz w Polsce kupić piwo z amerykańskiego browaru restauracyjnego?

          Comment

          • unabhorsen
            Junior
            • 12-2013
            • 4

            #20
            ja z miesiąc temu kupiłem Speedway Stouta za 69zl, w internetowym sklepie to nieco lepsza cena niż 80.
            Pozdrawiam

            Comment

            • wasyll
              Senior
              • 09-2008
              • 1823

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
              Anchor to browar który warzy prawie 100 tyś hl piwa rocznie, czyli mniej więcej nasz Ciechan. A Widawa to browar restauracyjny. Za ile możesz w Polsce kupić piwo z amerykańskiego browaru restauracyjnego?
              Nie wiem, staram się nie patrzeć na taką półkę cenową, chociaż czasem mnie kusi Nie wchodzę w szczegóły, bo już wiem, że zaraz wkroczę w kwestie cen polskich piw z browarów restauracyjnych, a to i tak do niczego nie doprowadzi i wniesie niepotrzebny bałągan w dyskusji.

              Pozdrawiam!
              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

              Comment

              • tomolek
                Hophead
                • 05-2006
                • 1752

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                Te ceny sa zastanawiajace, bo tu Sierra bywa nawet drozsza.
                A po ile są te 0,33l? Bo ja już nie bardzo ceny pamiętam...

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                Anchor to browar który warzy prawie 100 tyś hl piwa rocznie, czyli mniej więcej nasz Ciechan. A Widawa to browar restauracyjny. Za ile możesz w Polsce kupić piwo z amerykańskiego browaru restauracyjnego?
                To jest bardzo ważna kwestia, o której cenowi bojówkarze zapominają SKALA PRODUKCJI.

                Poza tym koszty produkcji w USA, paradoksalnie mogą być niższe. Tańsze mogą być surowce, chmiel na pewno
                www.ohbeautifulbeer.com

                www.mateuszdrozdowski.pl

                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                Comment

                • Latarnik
                  Premium Lamplighter
                  • 06-2004
                  • 4998

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                  A ja się głupi zastanawiałem czy kupić Speedway Stouta za 80 zł...
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika unabhorsen Wyświetlenie odpowiedzi
                  ja z miesiąc temu kupiłem Speedway Stouta za 69zl, w internetowym sklepie
                  To jednak mozna taniej

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                  A po ile są te 0,33l? Bo ja już nie bardzo ceny pamiętam...
                  Jak trafisz w sklepie na promocje to 24 sztuki kupisz za ok 35 dolarow (Porter, Stout, Pale Ale, Kellerweis Hefeweizen) a ok 40 dolarow kosztuja 24 sztuki Torpedo Extra IPA.
                  5410 kapsli z wypitych piw
                  874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                  "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                  https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                  Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                  https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                  Comment

                  • tomolek
                    Hophead
                    • 05-2006
                    • 1752

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                    To jednak mozna taniej
                    No uczciwie przyznając z rabatem dla stałego klienta, kupiłbym za 70 zł...

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jak trafisz w sklepie na promocje to 24 sztuki kupisz za ok 35 dolarow (Porter, Stout, Pale Ale, Kellerweis Hefeweizen) a ok 40 dolarow kosztuja 24 sztuki Torpedo Extra IPA.
                    Raj Panie, raj...
                    Chyba wrócę
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #25
                      A ile one w tym USA płacą ZUSu?
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • Latarnik
                        Premium Lamplighter
                        • 06-2004
                        • 4998

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        A ile one w tym USA płacą ZUSu?
                        ZUSu wcale
                        5410 kapsli z wypitych piw
                        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #27
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎